Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Gio si eu sunt fan vaccinuri homeopate asociate cu schema de tratament, le-am incercat pe pielea mea. Nu mai stiu daca v-am zis dar eu am avut poliartrita reumatoida, am facut tratamente alipate vreo 2 ani inainte sa il am pe Andrei.Eram dependenta de medicatie, nu ma puteam scula din pat fara medicamentele alea, ca sa nu mai zic pt a fi stopata mi-au dat si un steroid, un citostatic.Mi-a cazut parul , aveam leucocitele vreo 2500 deci eram varza cu sistemul imunitar.Nu mai zic ca racelile si tusea erau la ordinea zilei si datorita durerilor f mari nici o cana de apa nu puteam sa tin in mana, toamna cand vremea era in schimbare era si mai rau cu dureri, ingrozitoare , ma ajuta Dan sa ma imbrac.A fost groaznic, starea mea nu se imbunatatea deloc cu tot tratamentul pe care il urmam.
Pana am citit pe forum despre remediile homeopate, era un grup de fete care facusera diferite tratamente , pt diferite boli la D-na Chirila.De la ele am luat nr de telefon de la cabinet si am facut programare la cabinet.
M-am dus cu toate analizele pe care le facusem si mi-a dat o schema de tratament pe 3 luni apoi pe inca 3 luni.In 6 luni de zile m-a pus pe picioare , sincer .Recunosc ca cel mai greu a fost sa scap de dependenta de medicamentele alopate.Dar eram om din nou, puteam sa topai sa duc si eu ceva in mana ca omul normal. Dupa inca 3 luni am ramas insarcinata cu Andrei , nu am fost o data racita in sarcina cu el.
Acum am fost cu Andreea tot acolo pt dermatita Alexiei si e f multumita.Ale a reactionat f bine la tratament si uite au trecut aproape 4 luni de cand face tratamnetul asta.
Aoleu cat m-am intins.


Anca 28 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

a,si cand plange dani noaptea sau spre dimineata si e el in casa(ca daca lucreaza numai de noapte nu prea il aude)ma trezeste pe mine sa ma duc la el.si mancare nu-i da ca cica cu el nu mananca.
recunosc ca eu l-am cam invatat asa(si mai ales mama care nu-l lasa sa-si duca nici farfuria la spalat cand e ea prin preajma),sper numai sa mai coboare capul dintre nori ca nush ce o sa ma fac cu doi copilasi

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirela nasol cu sist. asta al vostru.
Tin minte ca odata in Italia, m-am programat si eu prin telefon la un ginecolg. Programarea mi-a facut-o dupa o luna si ceva, timp in care eu trebuia sa merg la dr. asa ca m-am dus la altul in spital si am si uitat de progr. la celalat, pana cand mi-a venit amenda de 20 euro ca nu m-am prezentat. Habar n-aveam ca asa se face acolo, cica dr. sta si te asteapta, asa ca trebuie platit.
Bine...mi-a zis cineva sa merg sa o contest...asa ca fugi la casa de sanatate din oras, unde m-am prezentat cu analizele facutela celalat dr. si i-am explicat ca fiind urgenta nu puteam astepta apraoe 2 luni. asa am reusit sa scap sa nu mai platesc cei 20 euro, care pt. noi erau foarte mult la momentul respectiv.
In plus mi-au facut aia in spital toate analizele si de sange si de Hiv, sifilis, etc...toate gratuite.
referitor la soti....am mai scris...nu sunt perfecti, vorba ta, noi i-am ales.
Clau al meu e foarte harnic...in studentie i-a facut el singur ap. surorii lui(gresie, faianta, parchet). e drept ca avea timp liber, avea nevoie de bani de buzinar si uite asa a facut.
acum nu mai are nevoie de bani, dar nici timp liber n-are. ce m-a uimit e ca a vrut el sa rascheteze tot parchetul la noi in casa. I-a scos afara pe muncitori, cand a vazut cum lucreaza. a zis ca nimeni nu-si bate joc de banii lui, asa ca l-a facut cum a vrut si e super multumit.
si cand ma gandesc ca cel din living vrea sa-l mai faca odata vara asta...ma apuca groaza.
Acina of doamne prin ce ai trecut si tu...ma bucur ca te-ai vindecat cu ajutorul bilutelor. NU ziceai ca a murit dr. homeopata? sau nu era homeopata, de care ziceai?
mama care are increde 100% in homeopate, nu era convinsa ca bronsita lui marco se rezolva fara antibiotic. si uite ca l-am scapat de ea si de inceputul ala de otita numai cu "bobo".
Cica nu la toate persoanele le face bine remediile, dar se pare ca lui Marco ii priesc.
si pe daniela, fetita care e in plasament, tot cu remediile a scapat-o de dermatita. ii mai apere ce e drept, dar rar de tot.
cred ca urmez sfatul Silviei si o sun pe dr. sa vedem, poate-mi recomanda ceva pt. constipatie. asata in cazul ca iar se blocheaza si nu mai face.

hai ca si eu m-am intins.......
fug sa-mi intind si parul...ca mesajul l-am placintit.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

poate daca ar fi si pe aici medici asa de buni in homeopatie,as incerca.dar am fost la unul odata si nu prea mi-a inspirat incredere,plus ca am platit o groaza consultatia si tratamentul si nici nu a avut efect...asa ca sunt satula de meedici de aici...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Ioana esti tare norocoasa ca ai nimerit o bona sufletista.Ma bucur ca e mai bine Razvan. sa treaca o data perioada racelilor sa termine si spiridusii nostri cu ele.
Acina f. incurajator ce ai scris tu despre homeopatie. si noi facem tratament si chiar imi spunea dr. ca in dermatite a avut succese mari cu bilutele. A avut Tudor dermatita dar o forma f. usoara, parea doar uscata pielea intr-un loc. Alergia la el s-a manifestat respirator.
Giova eu am tinut Scardels de vreun an, am slabit at. 4 kg. Ma gandesc si pana duminica iti zic daca ma apuc, mai ales ca de martisor mi-a luat sotul un steper si ar tb. sa-l si folosesc.
Am vrut acum sa-l las sa doarma cu mama, cu ea parca adoarme mai repede. Dar striga dl. din dormitor: Sa vina mama sa cuce pe copilut!
asa ca a tb. sa ma conformez. Asa ma mai pupaceste in ultimul timp de nu pot refuza nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

il mai trimit odata, poa` de aceasta data apare...apropo cum un poze???

bunaa fetele..intre rapoarte, informari, samd...am reusit sa trag cu ochiul si aici la voi..."la a doua casa".sa le iau pe rand...Miha78 m-ai lasat masca..si in aceeasi zi si in acelasi an nascute..anu` asta dam de baut impreuna..ne vedem pe undeva pe la mijlocul drumului intre Resita si Cluj..pe la Alba Iulia...:))..poa` vine si Giova..:)
Giova, noi cu David am fost la dr. Jurj, homeopat, care mi l-a scos din criza.Noi cand am ajuns la el, David avea branula in manuta in care ii bagam hemosuccinat, ampi cu genta, ca..si a luat inainte si prednison.Cand ne-am dus la el eram disperati, facuse 2 bronsiolite in decurs de 3 saptamani. Omu ne-a zis..va trebuie rabdare, disponibilitate si o doza de nebunie..I-am zis: Le avem pe toate. In ziua imediat urmatoarea i-am scos branula si l-am trecut pe granulele primite de la el.A fost greu 24 de ore ca a trebuit sa i le dam din ora in ora. Dar a trecut si aku David e ok.Imunizare tot cu homeopate.
Bee, la noi nu e diagnostic clar de astm bronsic.David e predispus la astm.Asa ne-a trecut medicul de familie, pentru ai putea lua Singulair, singurul medicament care ne-a lasat homeopatul sa il dam.I-am facut si noi teste alergogene, tot la Timisoara, si nu i-a iestit nimic.
T Ioana, Asteryano si restul fetelor...o zi minunata va doresc alaturi de puiutii vostri!!

Gabi si David, Resita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Mirela, nu esti singura in barca asta, cu barbat puturos. E drept ca asa l-am invatat eu: rasfatat. De parca mie mi se ridica vreo statuie, frate!!! Si cand vine vorba, tot eu sunt aceea plina de greseli... ete nah! Si eu sunt nebuna ca mai vreau un bebe, mai ales in conditiile actuale... dar eu il vreau din motive rationale, sa nu creasca si sa ramana singurel Razvan... sper sa si reusesc, vreodata, pana la menopauza .

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina esti tare....la noi e invers...Clau e "nebunul" care mai vrea un bebe, dar tot nu scap doar cu unul, asa ca e musai sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi mai pune mana pe scutece, siropuri pt. colici, pompe de muls, etc. Stiu ca e mai bine sa fie 2, de aceea n-am incotro si ma resemnez.
Miha numai 4 kg ai dat jos? acolo zice ca slabesti 7 in 14 zile, dar depinde si de organism. as vrea sa-l incep de luni, doar ca nu am vcantarul, sper sa il fii reparat unchiul meu si cand mergem sapt. viitoare in Alba sa-l iau. Oricum se vede si simt ca m-am ingrasat, acm kg stiu orientativ cate am. Important e sa ma simt bine dupa astea 2 sapt., caci il mai tin pe viitor.

Marco nu a facut pipi pe el la gradi, doar ca am uitat sa intreb de kk. Ne-am luat cu poeziile, cantecelele pe care le-a invatat si am sarit peste ce era mai important.
Cica stie o poezie pt. 8 martie, dar mie nu vrea sa mi-o zica. e musai sa mi-o scrie educatoarea, ca altfel nu cred ca o aud din gura lui.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

ASTERY,se vede ca tare prost i-am invatat.slava Domnului ca atunci cand sunt suparata si nemultumita il am pe dani care ma unge la sufletel.hai lasa ca toate trec si sunt lucruri mult mai importante si poate cu timpul se mai trezesc si ei si coboara cu picioarele pe pamant.cat despre statuia noastra ar trebui macar sa fie din platina ceva
si daca tot am zis de el,sa zic vreo doua si de mine ca nu-s chiar asa miss perfect.in ultimul timp am o fata de suparata de zici ca mi s-au inecat toate corabiile.si tot timpul ma plang ca ma doare cate ceva(moartea pasiunii).degeaba inceraca el sa ma gadile,sa glumeasca eu tot fata acra am,recunosc.el e mai afectuos ca mine,ma mai pupa,ma mai ia in brate,eu sunt ditamai sloiul de gheata,sper sa remediez la timp chestia asta.
ne lipseste iesitul impreuna,ceva romantic si tare mi-e teama ca nici nu o sa fie asa ceva in viitorul apropiat.hai ca v-am impuiat capul
ACINA,ma ingrozesti ce descrii tu acolo de poliartrita,pai asa e si mama de rau...
MIHA,mai ce cadouri iti face sotzul,bravo lui!
GIO,ia incearca si cu kiwi la marco,poate da rezultate...si eu incep galeria pt bb 2!!!!!!
BEE,pe unde esti,hai sa ne dai portia de oxigen
IOANA,ce scump e razvanel cum te iubeste el cand vii acasa.ne topim dupa puii astia mici ce sa mai...si deci ai inceput cu macrameuri,pana la craciun cred ca faci colectie
SILVI,lasa ca si dani are freza din aia periutza,dar a stat al meu super cuminte cat l-a tuns taica-su cu masina...
MARAKI,ce repede scapa socrii tai de cadou,e bine asa.

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Hello fetele , ce mai faceti voi ?
Ioana ma bucur sa te mai vad prin zona ,pupici lui Razvan zambaretul , mai pune si tu ceva poze cu printul tau
Si eu ma gandeam acum cateva zile la Ali ,Bumbita,de Teolinda mi-e dor si Nicolas ,Ilinca care e super si spune poezii asa de frumos ,Anasol care nu vrea sa ne scrie si toate fetele care nu au mai scris de mult ...
Mirela ce putin mai ai si tu pana vine bebe ,cat despre sistemul sanitar de acolo nu-mi vine sa cred cat a trebuit sa astepti cand ai avut probleme cu fisura aceea , cat chin a fost pe tine ...
Pune si tu niste pozici cu ginerica al meu il tzii ascuns pana la nunta ?
Astery ma bucur ca nu a mai facut Razvan febra
Cat despre bebe doi , nu esti deloc nebuna , e super sa ai 2 copii atat pentru voi dar mai ales pentru primul copilas ,nu te da batuta si convinge-l si pe domnul sot sa-i faceti un fratior lui Razvanel
Gio ai baiat mare ,invata el poezii pentru 8 martie poate i-ti face o surpriza si v-a zice poezia .Felicitari ca nu a facut nimik in chilotei ,te cred ca mori de dragul lui cand il vezi ca face la baie ca barbatii

Mirela ca ai intrebat de pernuta , si eu i-am luat una Jasminei acum 2 luni dar nu o vrea defel , e asa de moale si frumos colorata dar nu o accepta in patutz , asa ca am am imprumutat-o eu si dorm pe ea Copila mea atat sta pe perna , cand se uita la tv in rest nu vrea nimik in patul ei , nici jucarii ,nici macar alta paturica nu accepta , are doua preferate si atat , e tare pretentioasa


Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput