Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ce fata curajoasa ai, Codruta! Bravo Petra!
Meme, sanatate multa! Of, ce de ai pe cap, sper sa se termine cat mai repede cu necazurile!
Eu sunt racita, nu f.tare, dar racita. O duc asa, pe picioare. Ce ma enerveaza foarte tare este faptul ca nu pot s-adorm seara, cum ajung la orizontala cum ma racaie gatul si-mi vine sa inghit si ma deranjeaza si ma ridic in fund si tot asa...enervant.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

fetelor, multumesc pentru sustinere
incepem sa ne obisnuim cu ideea, cel putin nu mai plange tot drumul, ci doar la momentul despartirii
Bianca, cred ca ai dreptate; de aceea ne-am hotarat de la inceput ca o vom duce neparat o luna, ca sa putem aprecia corect situatia; mi-e greu pentru ca sotul e si mai impresionabil ca mine, el nici macar nu poate sa o duca cand plange, ma asteapta in masina:)
pe de alta parte, aseara eram asa de obositi ca am uitat complet sa ii punem pampers; si copilul a inteles mesajul si nu a facut pipi; bine, de ceva vreme nu prea mai facea noaptea, da noi tot amanam momentul; asa ca azi am dus-o fara pampers la gradi, mai ales ca ne-au confirmat si ei ca nu face deloc pe ea, intotdeauna cere; ce pot sa spun, avem fetita mare, puternica si curajoasa care se descurca fara noi,cum ii tin eu speech-ul de mers la gradinita

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ramona, esti tare! Uf, prin cate trebuie sa trecem, si eu cred ca trauma parintilor e mai mare decat cea a tancilor. Ma gandesc cu groaza la ce m-o astepta si pe mine...
Bravo Maria! Deci ai iesit din concursul cu pampersii!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

salutare!!!

nu am mai scris demult ,dar nu v-am uitat


mihaela si Dennis 20.09.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=23f95f74bca9bef4cfc0fa&skin_id=5&&utm_source=otm&utm_medium=text_urlurl" target="_blank">dennis

Dennis-puiu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=243eebabe6e91c82714dd9" target="_blank">simleu silvaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Wow, bine-ai revenit Mihaela! Nici noi nu te-am uitat!
Spune-ne, ce mai face Dennis?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Wow! ce de comitet e Petra!!! pai la asa curaj, cred ca nu o sa aiba nici o reactie...Bravo!

ramona, asa asa...fii barbata!

Miflore, sa te faci bine repede!

Sa va mai zic de Milan ca s-a culcat la 1 asearadesi singur s-a bagat in pat pe la 9. Am sarit si baia, ca am zis ca ii e somn rau copilului...are zile cand sincer va spun ca am alt copil!!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Wow, fata curajoasa Petra!

Ramona, cred ca va e greu. Si la mine e cam aceeasi situatie, al meu sot e foarte slab in fata plansetelor si vaicarelilor copilului. Si eu am uitat sa-i pun pampers intr-o seara si a fost ok. Inca n-am tupeu sa fac asta zilnic, uneori mai gasesc scutecul plin, dar e pe drumul bun.

De cateva zile am inceput sa-i povestesc ce frumos e la gradinita. N-am nici un succes, totul se termina cu "nu mergem la gradinita" sau "sta si mami acolo" sau "nu vreau, nu intelegi?".

Bianca si la ce ora s-a trezit azi?

Floricico, ai grija cu raceala, ia-o din pripa.

Mihaela, zi-ne de Dennis.

Maine ma duc la eco. Sa-i duc ceva doctoritei de 8 martie? N-am nici o idee.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

pai s-a trezit la 9 si ceva...dar ce credeti ca acum doarme de pranz?...de unde, ii turuie gura si se aud bubuieli...pe vremuri adormea mai repede daca stateam un pic cu el, ne mai pupam, ne mai dragaleam....acum daca prezenta noastra il impiedica de la ceva activitati baga un "pa mami"

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

mda. Nici Matei nu prea mai e mare fan de nani-nani. Ma dispera ca doarme tot mai putin ziua.
Si somnul de noapte s-a scurtat din ambele sensuri: se culca mai tarziu si se scoala mai devreme. El aseara s-a culcat la 11 si s-a trezit la 7.30. Mai nasol e ca mie imi pica ochii in gura de pe la 7 seara

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Of, Meme, cate aveti in perioada asta.
Sunt sigura ca se vor rezolva toate, ptr. tine, ca trebuie sa fii tare sa le duci pe toate.


Ruxandra, si Anca e reticenta la mers la gradi, dar la mers la copii era incantata. Asa ca noi i-am spus ca merge la copii, ca va avea jucarii noi, ca ala e serviciul ei etc.
Si acum ne-au intrebat la gradinita ce inseamna copii.

Ieri am stat cu copii acasa si ne uitam la cartoonito.co.uk si imi identifica toti copiii care cantau cu colegii de la gradi.
In rest, a inceput si la noi sezonul glumelor, e tare simpatica.

Intr-o seara, imi tot zicea ca la gradi 'Anca est beauté' o strigam 'Viens beauté' si sotul imi zice 'Zi-mi si mie beauté', la care Anca raspunde 'Oooh, Monsieur est beauté'.
In rest, gateste, are 2 bebelushi: unul mare, unul mic, ii culca, ii spala, merge cu tricicleta prin casa, danseazacu frati-sau.

Si e iremediabil indragostita de Gabi (Valen), tot timpul, ar sta la 'maison Gabi' sa se joace cu 'Ara' (Sarah) si bebe. (Ines).

Sambata mergem la un spectacol 'Disney On Ice', abia astept.
De fapt astept weekendul desi ieri am avut o zi libera.

Ramona, bafta cu gradi. Ai incredere in Maria, asa e parintii sunt masi speriati decat copii.

O zi buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput