Mamici de septembrie-octombrie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

fetele ..haideti ca eu ma pregatesc ca pe la 11 fara plec la facultate...ca si as ama plictisesc acasa...mai vorbim cand vin
si la noi a plouat de dimineata si e si frig ..va pup si aveti grija de voi!

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna dimineatza, burtici!

Cafelutza si voie buna de la mine, ca sa compenseze pentru lipsa de soare...



10+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici si zi frumoasa chiar daca e urat afara
mie mi-e foame intr-una dar in acelasi timp orice pap imi face greata
imi e frica ca o sa-mi maresc stomacul de la atata mancare ... si am luat deja 1 kg ...
parca mi s-a si marit burtica ... da nu-mi dau seama daca e de la kg in plus sau de la bebe ... da ma gandesc ca e prea mic guguloiu la 8 saptamani ca sa se mareasca burtica de la el ... nu?

guguloi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

zambetmic chiar dc nu cazul sa fie asa mare burta nu e nimik in neregula. si eu am patit la fel. de cd am aflat ca sunt gravi si am inceput sa mananc am o burta de 4 luni. in ritmul asta...eu la 12s luasem deja 4 kg
asa ca stai lini si cauta sa gasesti haine comode si care sa iti puna in evidenta burtika

13+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Fetelor, mie imi place tare mult vremea asta!

Apropo de ingrasat. Eu am redus sarea din mancare, si sa stiti ca se cunoaste si la cantar! Bine, adevarul e ca nici nu mai mananc mesele copioase pe care le mancam cand am aflat ca sunt insarcinata!

10+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nici mie nu imi place vremea asta. Mi se pare trista. Sotului in schimb ii place... ma rog nu stiu cat ii place chiar azi ca sta pe platforma pe aeroport si mestereste
Despre mancare.. eu inca mananc lejerutz. Ca mai mult nu ma tenteaza. Cred ca am dat jos un kil.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:

Buna dimineata!
Dau tarcoale forumului de ceva vreme dar astazi m-am decis sa ma bag si eu in vorba. Am vazut din lista ca mai sunt gavidutze cu aceeasi UM ca si mine (18.12.2007), insa la fiecare este alta DPN. Sunt tare confuza in ceea ce priveste aceste calcule si am vazut ca nu sunt nici pe departe singura. Sa zicem ca la mine o sa fie 23.09.2008. In ce priveste bbeul nostru, are deja doua eco la activ si e bine. Am avut ceva emotii la analize caci a iesit toxoplasma pozitiva insa s-a dovedit a fi in regula pana la urma, fiind un virus mai vechi decat sarcina. Greturi nu am foarte tare, in schimb pofta de mancare da!
Faptul ca am descoperit acest forum unde sunt viitoare mamici ca si mine si mai ales ca sunt si la aceeasi varsta de bebe ca si mine imi da ceva mai multa liniste si incredere.
Oana

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

ce vreme ... ma obisnuisem cu caldura si soarele. vreau inapoi !!!! am paralizat azi afara de la vant. Am fost si am donat sange si eu, cred ca vreo 3 eprubete, ca nu ma uit cand imi ia sange. Si m-a intepat si in deget pt coagulare.
Nu mai stiu cine intreba de Dry Test. Eu l-am facut in sapt 11 si rezultatul a iesit ok.
July bine ca acum totul e in regula si nu a fost ceva grav. Sa fii cuminte si sa ai grija de bebel.
Delphi ce veste buna !!!! Bravo !! Esti pe drumul cel bun vad. Cu tot cu greturi



Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Fetelor, sa nu va suparati pe mine, dar voi scrieti atat de mult si eu nu pot tine ritmul cu voi sa va raspund fiecareia in parte!
E o diferenta sa fii insarcinata pt prima data si sa fii insarcinata cu bebe2. Eu nu mai am atat de mult timp.
Eu inca ma lupt cu greturile si lipsa poftei de mancare. Nu am luat inca nimic in greutate, de burtica nici nu poate fi vorba. Si la prima sarcina abia la 6 luni a inceput sa se vada.

http://b2.lilypie.com/M6hZp3.png [Dragos]
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Sanziana, inseamna ca esti foarte inalta ? Pai cand mai intri intreaba de un rezumat al ultimelor capitole. Iti face cineva o poza cu ce s-a mai intamplat

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
6+

Mergi la inceput