Gravidute si mamici din Cluj - 61

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Victo-eu zic ca e ok,asa a avut si piti pana am inceput diversificarea.era numai pampersul colorat,restul era absorbit si era putin care era intr-o dunga mai groasa proeminenta,de consistenta,sa zicem vinetele facute,hihi,ce comparatie pot face si eu.dupa ce am inceput diversificarea,a devenit mai tare.dar eu asa stiu ca daca alaptezi,e mai moale decat la lapte praf,asa ca zic eu ca e ok.daca nu miroase mai altfel,urat nu-i spumos, e ok.

ma duc sa adun.am culcat-o pe piti,va pupic,sa aveti o noapte usoara!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

ramonella e atat de frumoasa bea!!! ca un bebe de revista, parca straluceste din interior! si nu pare slabuta!
victo, daca totusi sunt granule mici care sa se vada in scutec e ok. daca nu, noua ne-a dat biotics baby, pliculete. cele mai light chestii ce le poti da la bb.

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumesc fetelor de complimente.
Vai tu Diana ma faci sa ma unflu in pene.Bea nu pare slabuta,dar pare foarte mare in poze.O sa o vedeti sambata,ca ea e micuta,amintiti-va cum aratau bebeii vostri la 4800,adica pe la o luna...
Lore bluzita i-a facut-o o matusa.Ai vazut ce scrie pe ea,nu???
Paula de cand papa Bea Topfer,face in fiecare zi 2 caca,fata de unu la 2 zile cand bea Nan,si e asa ca o pasta,ca si cum ai amesteca argila,sa faci ceva vas,daca te-ai jucat vreodata.Si e fin fin.
Meli nu cred ca are nimic,daca a papat putina revista.I-a fost pofta.Oricum se moaie cu saliva,si nu cred ca e ceva foarte grav.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Ramo, de aceea te-am intrebat,ca am vazut ca este personalizata.

Victo, cum descrii tu mie mi se pare nolmal.Cel putin asha il avea si David inainde de diversificare.

Alex pe unde esti?

Eu cred ca toate mamicile ne vedem puiutii slabuti, mai ales in primele luni.va amintiti ce stresata eram eu? Ca nu mananca?si altele....Iar a revenit la papa putina. Dar il las in voia lui.Cat mananca, e bine si asa....In greutate tot nu pune bine.In 10 zile a pus 200 gr.E mai bine incet dar sigur, decat mult si dupa aceea stop.

Soanso
imi pare rau ca Sorana e bolnavioara.Multa sanatate.

Meli eu de puisor nu mai stiu nimik.Chiar nu are nimeni nr ei ?de tel?

Cine are chef de povesti pe mess?DAvd a adormit, sotul se uita la meci si eu stau pe DC

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare
www.slide.com/r/apEL0g0A5D_U7dssiCq374cG4Bx9PB2y?view=original" target="_blank">Montaj David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI tare faza cu vinetele :))
iar cu papatu revistei cred ca e ok :)
RAMO ce rade piticutzaa ,e tare tare frumoasa ,ce super ar fii sa aiba parutzu tau
LORE

VICTO si eu zic ca i ok kk puiutzului nu te ingrijora si Tiadris e la fel
NOAPTE buna

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

adica ce intelegeti voi prin a se cere sa stea in fundulet? Maria se tot intoarce pe o parte si se tot arcuieste... asta e? sau trebuie sa isi ridice doar caputul?

ramonella - total de acord cu fetele! Bea este o dulcica si nu imi pare deloc slaba!


acum ce sa zic... nici eu nu ma pot lauda cu un bebelus grasunel! insa m-am obisnuit cu ideea! are zile si zile... nu pune cat scrie la carte insa imi impun sa incetez cu ingrijorarea...

sa incerc sa ii dau lapte praf sau nu?

ptiii! ce va invidiez cu vacantele... noi anul asta stam pe tusa ca suntem prea mici sau cel putin asa consideram noi...


Oana-Alina si Maria-Teodora

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ramo ce draguta e Bea cu limbuta ei, tot pe afara. P nu a facut de astea.
Nu are nimic putina hirtie, eu am gasit intr-o zi in kk staniol nu stiam ce straluceste, am crezut ca face copilu meu arginti... m-as fi scos... nu mai munceam toata viata, numa bagam mincare in el si asteptam



Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Ramonella ce frumoasa e Bea poate noaua ni se par slabute ca am vrea sa fie grasune ca si copii din reviste

pe Szende o pun in leagan si tot timpu sta incordata sa is-i ridice capu daca o tin in brata ii place sa o tin cunva casi cand ar sta in fundic

Victo si fata mea e tot timpu cu minuta in gura si saliveaza ca trebe sa ii pun babetica ,cu kk nu stiu cum sa zi e moale dar are ca niste graunte

Meli o sa vad miine daca vine ,nu stiu a ramas ca vine ,dar nu pot sa crez ce zice

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna seara!
Da, Lore, m-am facut rosie..m-am decis greu asupra culorii dar vad ca a iesit bine.
Ioana, ce m-a amuzat faza cu staniolul si argintul!!!
Meli, e normal sa manance reviste, Alexia le rupe bucatele mici si le baga in gura pana o prind!
Ramona, foarte frumoasa vestutza personalizata!Si nu conteaza ca Bea e slabuta , o sa o faceti manechin!

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Fetelor ne "vedem" dimineata.
Va doresc noapte buna.
Cred ca in noaptea asta numai hoteluri visez,avioane,masini...
La cat am cautat...

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare
www.slide.com/r/apEL0g0A5D_U7dssiCq374cG4Bx9PB2y?view=original" target="_blank">Montaj David

Mergi la inceput