Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:


Azi mi-am terminat si eu bagajul, asa... in proportie de 80% . Maine cand iese puiul la plimbare il definitivez, sper sa fie si bebelina de aceeasi parere . Azi noapte ne-a cam dat emotii, n-am dormit mai deloc, a tropait la greu prin bietu-mi bazin. Am zis ca sau se intoarce, sau iese, dar pana spre dimineata s-a calmat...
Ne-am tot agitat in ultima vreme pe la doctori, acum ne-am mai calmat si am devenit ceva mai optimisti privind derularea actiunii...
Bebelina a crescut binisor in ultima vreme, acum 2 sapt era sub grafic, dar de cand stau acasa se pare ca-i merge mai bine, acum s-ar parea ca are deja vreo 3.200. doctorii pe la care am fost mi-au citit DPN-ul pe disc mai ceva ca in globul de cristal, pana acum n-au fost 2 care sa convina la aceeasi data! Media e prin 14 martie.
Iar eu nu ma pot hotara daca zilele astea sa stau cumintica si sa aman cat mai mult momentul, sau sa ma apuc de treburi, s-o grabim putin pe printesa

Ce-mi lipseste cel mai mult? Timpul pentru mine. Cand capat cate putin, il ocup invariabil cu treburi, rar de tot mai ramane si pentru mine ceva si atunci sunt foarte obosita. Iar dormitul tarziu dimineata imi lipseste cel mai tare, cred...

Am pus si eu in sfarsit poze pe net - mai noi si mai vechi, parola e cea comuna.


Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria ce-a mai crescut Cristi! Dar poze cu burtica nu ai?
Foarte faina mobila din camera lui Cristi si camera e maaaareee! Recunosc cumva sistemul de la pat?

Foarte bine ca te-ai mai linistit cu nasterea; eu as zice sa mai stai linistita sa-ti tragi rasuflarea cateva zile.

--------
Daca tin eu bine minte de anul trecut, maine e ziua lui Ripley
La multi ani!
Sanatate multa tie si familiei si intelegere! Restul se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Maria, tinem pumnii!!!! Doamne ajuta sa fie bine! Nastere usoara, bebelina sanatoasa si mancacioasa si refacere rapida!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Maria , am vazut pozele cu voi, ce baiat mare aveti ! Nastere usoara si fara peripetii, refacere rapida , laptic mult si bebelina mancacioasa pana la urma unde nasiti si cum?

Lavi , m-am uitat aseara pe linkul dat de tine si sunt preturi mai ok decat la primul. Sa-mi spui daca raspund direct la hotel.Noi inca nu stim sigur perioada asa ca nu putem rezerva din timp ca voi, asa ma oftic!

Roxana , e bine Mihai maine merge la control la dr D si maine ii spune cand scoate firele, de vineri incepe munca orice ar fi ca se termina concediul.






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salut!
Am intrat doar ca sa urez nastere usoara Mariei_alexia, sa dea Domnul sa fie totul bine!

Eu am ajuns tarziu de tot acasa, nu am avut timp de net, asa ca nu voi raspunde nimanui.
Mama e bine, a iesit azi din spital, iar Ilinca la fel, a trecut viroza. Uf, am scapat!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Feli, ma bucur ca ne-ai dat vesti bune!
Si noi suntem bine si sper sa continuam tot asa!


Noapte buna va dorim!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si seara, ca deh, Adila e la Champions League...

Feli, ma bucur de vestile bune!!!

Lavi, excelent pret la avion! Da' mi-a picat fata la preturile hotelurilor. Scump, nene.Si mancarea la cat crezi ca te duce pe zi? Adica cam la cat te astepti ca si cost total? E frumos hotelul la care mergi: futurist si nou-nout.Cat despre avion avionul low-cost...din experientele tale..nu ai avut probleme la programul de zbor panaacuma? Am o coleguta de ASE care ma e si gravi pe deasupra si careia i-au schimbat de 3 ori zborul din Belgia pana aici!!!Mie mi-e cam groaza de chestia asta, atata noroc ca voi sunteti fata fete dupa voi.
Cu concediul la mare, io-s tare amarata, ca au crescut enorm preturile anul asta in Turcia.

Maria- hi hi hi..abia astept venirea pe lume a printesei!Tare mi-au placut pozele cu printul asa de rar prezentat colectiei. Camera e tare draguta!


De ce ziceti ca e dezavantaj culcatul devreme al copiilor?? La mine la ora 22 ziua abia incepe...un film, un DVD, un remmy...
Bine, e drept ca io nu-s edificatoare...ca deh, la mine somnul e ULTIMUL regret fata de altele anterior mentionate.
Adevarul e ca mereu am cosiderat somnul o maare priedere de timp.


Totusi, amu ma duc la nani.Nu de alta, dar nu e niciun film interesant si forumul taman l-am citit.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneaaaataaaa!!!!Gata somnul!!!!

O cafeluta fierbinte si aromata?

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Buna dimineata!!!

La multi ani, cuscra!!!!

Am intrat mai rar in ultima vreme, dar am reusit sa mai citesc ultimele postari, seara, dupa ora 23. Acum doarme Anna si sper sa o tina pana termin de scris

Mihaelutzo vazut, admirat, invidiat straiele de la botez...esti super, ca de obicei! . In schimb, mi-am zgait ochii pe ecran sa remarc ceva la Bufi alea pe care le purta finutzu' si n-am reusit decat sa vad ca-s albe si caiula e super-dragutza si-i vine tare dulce. Asta pt ca finutzul tau e un scump, ce mai!

Feli bine ca a trecut asa rapid la Ili si ca mama ta e mai bine.

Roxi multumesc de intrebare, nu, nu am inceput job-ul. Multumita lui XANDRA si altor cativa prieteni mam decis sa nu mai merg la interviu, pt ca postul de consilier nu i se potrivea deloc, iar cel de analist nu era sigur, era ceva pt viiotr, nu se stie cand. Asa ca inca sunt cadru didactic in concediu, cica vor sa-mi ofere niste ore la master, sa merg sa discut ce si cum.

Noki felicitari pt note, te admir sincer ca reusesti si cu job si cu scoala si cu ...SARAH!

Ioana din negura memoriei imi amintesc ca m-ai intrebat cat o tin pe Anna in cosuletz peste zi. Eu o tin alternativ in mai multe locuri, asa ca schimba pozitia destul de des, respectiv: cosulet, pat mare cu centru de joaca deasupra, patutzul ei - cand doarme, scaun de masa pe pozitia cea mai lasata cand am treaba la bucatarie. In total, cred ca sta in cosuletz 2, maxim 3 ore pe zi.

Ma bucur ca v-au placut pozele cu buflea mea, in realitate nu e chiar asa grasana, are abia 6,8 kg!

Dau send ca se matazie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Raportul nostru de graditina, dupa o saptamana de experienta:

E incoparabil mai bine decat la cresa, ii place, abia il iau de aclo uneori, imi da replica "eu mai stau pe aici" si-mi prezinta toate fetitele din grupa pe nume. Bine, dimineata mai face figuri, dar nu urlete/tipete ca atunci cand il duceam la cresa si nici nu-l iau ragusit de plans de acolo. Ma bcuur mult ca mananca, doarme si se joaca, vorbeste cateva cuvinte in germana deja, face sport, dans si iese pe afara des, imi arata cand il iau unde a desenat el cu creta colorata pe asfalt, in curtea gradinitei. Imi povesteste tot ce face, inclusiv ce au facut ceilalti copii, asa ca sunt f informata
Acum 2 zile si-a gasit un baietel de 3 ani care ii da gustarea de la 4 (biscuiti si fruct) si sunt ca tanda cu manda, de la Raul(asa-l cheama) mananca tot si ala e f fericit ca hraneste pe cineva!

Cam atat despre noi...acum fug ca e gata, s-a sculat mandra!

Mergi la inceput