Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
LA MULTI ANI PAPADIE,SA FI SANATOASA FERICITA SI IUBITA!!!!
Azi bem,nu??[:D....of,of ce de-a bolnaviori,ii pup pe toti incepand cu Matei cel mic,Matei mare,Giulika,Ilinca,Codrut si Ricu si le doresc insanatosire grabnica!!
Liliana vrem poze cu Adelutza gimnasta,mamaaa si chiar le-a facut pe toate???Nici a mea nu-i prea sportiva da se straduietacsu oricum viseaza ca va fi o mare handbalista sau macar sahista:)))
Vivia sa ne spui cum a fost la inot...mei da cine mananca cozonacul si pizza ca voi parca erati la regim?!
Io aseara am crezut ca dau coltul de la o pastiluta de antibiotic..mamaa ce rau mi-a fost....da vaz ca mi-*a trecut gatul...
hai pupicei si o zi buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

madam spil, n-am lasat`o atunci cind era otita in floare si`n plus am mai tinut-o acasa inca vreo doua zile dupa ce-am terminat antibioticul da` se pare ca nu fu suficient trebui tinuta si mai mult. sanatate ambilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Danke Carmen,si eu intentionez sa-l tin acasa...cel putin pina isi revine,si cu otita si cu mancatul,a slabit tare mult...e si firesc tot o da din una-n alta.
In alta ordine de idei,mi-am gasit o preocupare interesanta...Scriu felicitari ptr. zilele de nastere si Craciun...Baietilor mei.am ajuns la 32 de ani ptr. Serban si 26 ptr. Ricardo.Da nu mai am tre sa merg sa mai cumpar astazi.Acu tre sa mai gasesc si persoana dispusa sa le dea fiecaruia an de an,in cazul in care nu le pot da eu personal...Am zis ca o felicitare scrisa de mama....e un gestfrumos.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema pupicei, sanatate multa lui Ric sa ii treaca otita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

la multi ani papa si intra sa dai de baut la fete!
muuuuulta sanatate tuturor bolnaviorilor ca vad ca s-au cam adunat.
bey, eu din aluatul ala de cozonac o sa fac sfintisori we asta, uite asa mi s-a pus pata. stiu de pea-cum ca philip ii va manca neunsi, neimierati, eh, copil deosebit, ieri ma punea sa-i culeg o bucatica de branza mai rumenita de pe painea cu branza pusa la micro, nu cumva sa fie ceva care sa strice aspectul :)

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:


de baut garla si dupe pofte finca avem di täte:) Sarumina
sa stiti ca v-am citit tot timpul dar dat fiind ca nu facem bine nu am stare sa scriu pe-acilea.
ema si Catrina are otita da' tot s-a dus numa oleaca azi dimineata la gradi ca sa-l vada pe print e amorezata si mai rau e ca si junele ii raspunde cu aceeasi moneda. acu e cu picaturi in ureki iar maine e acasa din oficiu deoarece fac educatoarele greva in rest, fäcem cam prost. Sofia e in corset din octombrie si stem pe ultima suta de metri inaintea operatiei cu care nu suntem de acord:( in concluzie, facem foarte prost.


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

celor 3 Papadii !
Suntem aici cu pumnii stransi.

Io am luat o pauza pe DC sa nu fac ucidere de cupil si bunicu`su ... in urma asediului asupra uomului badran si ramolit ... Giulik a borat tot ce n a mancat azi ... asa k ne am urlat amandoo, apoi am facut pace, i am dat siropurile, n a comentat nimik, ba mai mult, bea ceai de cimbru si capsuni ... as vrea sa fug ... da` nu poci

Sanatate multa tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by ema

Danke Carmen,si eu intentionez sa-l tin acasa...cel putin pina isi revine,si cu otita si cu mancatul,a slabit tare mult...e si firesc tot o da din una-n alta.
In alta ordine de idei,mi-am gasit o preocupare interesanta...Scriu felicitari ptr. zilele de nastere si Craciun...Baietilor mei.am ajuns la 32 de ani ptr. Serban si 26 ptr. Ricardo.Da nu mai am tre sa merg sa mai cumpar astazi.Acu tre sa mai gasesc si persoana dispusa sa le dea fiecaruia an de an,in cazul in care nu le pot da eu personal...Am zis ca o felicitare scrisa de mama....e un gestfrumos.








ema vin cu batul dupa tine acolo, oriunde esti!! da' te iert ca de' otita e nasoala si Vic a avut si a trebuit sa-l tin acasa ca era flescait rau de tot, nu avea cum sa mearga la gradi.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Papadie La Multi Ani!! Sanatate si bafta cu operatia!!

Sunt tare prinsa si emotionata, sapt asta am botezul copchilului si mi-ar plaace sa iasa totul bine, bine, bine.

S-au terminat bateriile de la mingea care canta, lumineaza si danseaza si Mirciu e suparat flesca din cauza asta, deci l-am trimis pe Gicu dupa baterii si ca sa nu se plictiseasca pe drum l-a luat si pe Vic pe role (am luat si eu role d'alea de la carefour, o minune de role) si nu stiu unde s-au dus ca parca le fabrica acusica pe dansele...bateriile ...ala micu' se smiorcaie in pat si eu scriu pe forum ...sa ma mai descarc...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

La Multi Ani, Papa! Sa fii sanatoasa si sa se rezolve toate problemele! Pupici papadiilor mici!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput