Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
la multi ani teodora!multa sanatate iti doresc, fericire si un mihnea voios si sanatos!
la multe luni si papanashilor sarbatoriti azi!
celia - frumos martisor!
maria - felicitari pentru
s-a trezit gaza....va pup.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, ieri am facut marea cantarire: 7.1kg si 70cm. Nu stiu cati cm avea luna trecuta, dar acum clar ca a crescut mult in lungime intr-un timp scurt. Zic asta pt ca salopete cu picior care ii erau bune acum 2 sapt nu le mai pot prinde pe umar... Iar altele care ii erau clar lungi, acum ii vin fix!

In continuare ma tzitzileshte la greu, adica maxim 2 ore intre mese. Ziua. Ca noaptea are mila .

Insa de ceva vreme, poate de aproape o luna tuseste. Dar nu tuse de boala. Adica, deschide gura si tuseste de cateva ori bune. Am senzatia ca e ceva controlat. Ceva ce a descoperit si acum ma terorizeaza pe mine. Ca bolnava nu e, febra nu a facut, nu expectoreaza, nu are muci etc etc. Mai e cineva in situatia asta??? Si mai face "aaaah", ca si cum ar ofta :P Si nici nu mai "spune" nimic. Pe o vreme "canta". Acum doar se mmmmmammm. Adica nu deschide gura prea mult. Mai scapa ea un aaaaaa, aaaaaoaaa si cam atat.

Si nu sta singura, vrea doar in preajma mea sau in brate... Dinti inca nu sunt, vreme mai este, deci nu pot zice ca o chinuie asta.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Si vreau sa fac o www.youtube.com/watch?v=nZ0rUCMnIn8&feature=related" target="_blank">dedicatie speciala tuturor sarbatoritilor si, in special, sarbatoritelor de luna asta.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Nana, pup mamica stresata si bebe fluturash

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani Teodora!!




mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

sabina y - de brocoli nu stiu, dar eu lui stef i-am dat spanac de la 6 luni jumate.
piciulika - si sa te intorci repede acasa la "castoras"!serviciu usor!
adi - felicitari pentru revizie!poate vrea atentie!
bernix - fi-mea e categoria "bonsai".
pupici tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Teodora la multi ani! Multa fericire, impliniri si sanatate!

Maria, felicitari pentru primul dintisdor al Teutei!


Piciulika, am admirat si eu pozele de la botez. Michael, jos palaria! pardon, jos bacuta! Si ce asortt a fost cu nsica lui, superb!

Annisia, autocolante gasesti pe site-ul bebelusultau.ro, la sectiunea decoratiuni. Eu am cumparat tot de acolo nste figurine cu Winnie the Pooh, pe care le-am lipit pe perete langa patut.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Adimercedes, multumim pentru dedicatie!

La multi ani! dulcetelor si papanasului sarbatoriti azi:

Andreea Cristina de georgi_ana25
Stefania Daria de florentinalo
Matei de Aminoreanu
Alexia Rhiana de aurelia27


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Adi, vazusi? ce s-a lungit fata:) a crescut f bine pana la urma, cred ca din cauza cresterii in lungime te tzitzilea ea atat de des.
Ai incredere in lapticul tau, cagior daca vrea sa suga la ora.
Cat despre tuse, poate sa fie si din cauza ca ei se mai ineaca cu saliva. Amandoi copiii mei faceau/fac asa :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, ieri am facut marea cantarire: 7.1kg si 70cm. Nu stiu cati cm avea luna trecuta, dar acum clar ca a crescut mult in lungime intr-un timp scurt. Zic asta pt ca salopete cu picior care ii erau bune acum 2 sapt nu le mai pot prinde pe umar... Iar altele care ii erau clar lungi, acum ii vin fix!

In continuare ma tzitzileshte la greu, adica maxim 2 ore intre mese. Ziua. Ca noaptea are mila .

Insa de ceva vreme, poate de aproape o luna tuseste. Dar nu tuse de boala. Adica, deschide gura si tuseste de cateva ori bune. Am senzatia ca e ceva controlat. Ceva ce a descoperit si acum ma terorizeaza pe mine. Ca bolnava nu e, febra nu a facut, nu expectoreaza, nu are muci etc etc. Mai e cineva in situatia asta??? Si mai face "aaaah", ca si cum ar ofta :P Si nici nu mai "spune" nimic. Pe o vreme "canta". Acum doar se mmmmmammm. Adica nu deschide gura prea mult. Mai scapa ea un aaaaaa, aaaaaoaaa si cam atat.

Si nu sta singura, vrea doar in preajma mea sau in brate... Dinti inca nu sunt, vreme mai este, deci nu pot zice ca o chinuie asta.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



felicitari pentru crestere.
Cu tusea si al eu facea la fel...cred ca este controlata....adica parca isi dregea vocea si facea chestia asta de cateva ori pe zi.....sau poate o irita ceva ingat....eu personal daca am vazut ca nu ii trece am bagat 1.5 ml sirop aerius/zi timp de 2-3 zile si 3 puf/zi de tantum verde....dupa 2 zile nu a mai tusit.....iar acum la 3 saptamani a luat-o de la capat... si l-am rezolvat din nou cu acelasi tratament

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput