Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Ariel unde esti mamico??? O fo dop au ba?

Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Luny,am vazut poze f frumoase!
Naty,randunoiul meu s-a dus prea tarziu in Carefour,cred,si nu mai erau cadite decat verzi si albastre.Si pareau prea baietesti,cica.Nu sunt adepta rozului,dar nici asa..Deci,mai cautam..Off..Naty,cata dragoste!!!Pot doar sa-mi inchipui!!
Ali,te-a bagat vinul de ieri in butoi??? Iesi mama de acolo!!!
Ariellll?Cum ii bre?

Stela 32+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

naty-multam pt capitol nou...si asa sa fie cu bebeii multi dar la termen si cu nasteri usoare...la multi ani micutzei iulia
ela...mihai ...deci pana la urma s-a aflat cum il cheama pe bebicul misterios...sa fie sanatos si voios si mami lui sa vina cat mai repede pe crengutza...

rami26 + 33 sapt




http://community.webshots.com/photo/2088884470102998389jKqgQp

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Buna fetele, ce de mamicute noi avem! sa va duca bebeii vostrii numai bucurii, sa fie sanatosi si papaciosi!

Azi e prima mea zi de prenatal, am fost dimineata la doctor si se pare ca nu e bine.....e colul sters, maine ma interneaza pentru 2-3 zile....mi-e o frica de mor, sper sa treaca totul bine!

si eu chiar ma gandeam ca o sa va urmaresc mai usor acum ca stau acasa, sper sa fie numai astea 2-3 zile.

Va pup fetele si va tin la curent, acum incerc sa-mi fac bagajul.

Elena 33+ cu

atat mai e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Ceva are forumul, ca tare greu se incarca!!!

Luny,eu ma fac cu aparatul pe picioare, si cu lama axilar, iar la fofo, numai de cand sunt gravi, tot cu lama!!!E groaznic, pentru ca fiind bruneta, imi creste intr-o zi cat la altii in 10!!!

Clau, la multi ani, Rebecutei!!!

Naty, la multi ani Iuliei !!!

A venit Zoze, acasa?????Oare chiar Mihai il cheama pe bebe magic, daca da, sunt tare, ca i-am sugerat Elei acest nume!!!

Livi +39+5 zileIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

buna ziua randunici!
Astazi avem emotii mari, merg la ultimul control inainte de a naste si tocmai am fost anuntata ca doctorul intazie la progmare, aveam la 17 si acum trebuie sa fiu acolo la 18, offfff si cu asa emotii am mai eliminat si eu ceva de genul " o meduza " dar nu cat o nuca, de fapt de vreo 2 zile tot elimin ceva, fara firicele de sange sau alta coloratie si ma cam doare tare spatele si burta.
Mentionez ca la prima sarcina am eliminat dopul , cu mult sange,la ora 1 noaptea si la 3 mi s-a si rupt apa, dar nu toata si a trebuit sa stau internata o zi in spital,contractiile dureroase au aparut doar a doua zi seara la ora 20 si am nascut normal, binenteles cu epidurala, de abia a treia zi la ora 9 :50.Nu a fost groaznic, nici usor, recuperarea, din cauza taieturi a fost mai grea.
Nicoleta, da si mie mi se pare, de fapt nu mi se pare, loviturile sunt mai dureroase.Eu chiar spuneam ca acum sunt mai dureroase pentru ca este baiat, si la prima au fost mai usoare pentru ca este fetita si a fost mai finuta.

Felicitari pentru rebeca, astazi a implinit o saptamana, La multe inainte!
Naty,
Si nu in ultimul rand pentru toate randunicile.


38+ [baietel Dragos Stefan

http://bd.lilypie.com/mrVup2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Hello randunici.
Aseara a iesit binisor...zic binisor ca am rezolvat cu nasii si preotul iar ginewrica nu mai aparea...excat ca in filme....si uite asa am stat toti dupa el.Dar ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a ajutata sa fac si asta.Am sa pun si cateva poze zilele astea...trebuie sa ma mobilizez.
Naty am o rugaminte....imi mai zici inca o data unde este si cum se numeste magazinul ala de bebe de pe 13 septembrie???nu stiu pe ce mi-am notat si am vrut sa ma duc azi pe acolo.

IRINA
+33
sufletel

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta

Multumim, Naty. Nu-i asa ca bebelusii au un miros incredibil? Imi amintesc si eu ca pe Stefan imi venea sa il pup continuu...

Sovi, ce demnitate... sunt asa de amarata uneori ca nici nu-mi mai amintesc cum era sa merg normal... Insa nu mai este mult, imediat incep si eu numaratoarea inversa! Cat despre tuseu, sper sa fie repede si fara dureri, eu am colul cicatricial si nu vreau sa mi-l supere.

A,mai era o intrebare, mai mult pentru mamici de 2 pui. Nu vi se apre ca la bebe 2 loviturile sunt mai puternice? Ca pe mine chiar ma doare cand se foieste mai cu spor, si nu e vorba de contractii, ci de locul in care ma loveste. Exista oare motive sa ma ingrijorez ca ma doar mai tare decat la primul? O fi suferind de ceva bebele asta?? Oooof, piticii de pe creier nu-mi dau pace... pana maine sper sa rezist asa, apoi ma dumireste nenea doctoru ce si cum.

Nicoleta 33+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)




Fi-miu , baiat fiind , parca nu lovea asa tare si nu se misca asa de mult ca gogoasa din burta. A mea da capu`, ma doare de mor , plus ca isi baga manutele dupa ficatii mei, splina si mai incolo.
La bebica 2 miscarile le simti mult mai puternic, des si dureros , fiind la a doua sarcina are spatiu mai mult de zbenguit, cica..


Bun venit, puilor de rindunici, Samuel si David, refacere grabnica randunicilor pufoase.
Claule, bine ai venit acasa si pe crenguta cu minunea Rebecca , ma bucur ca nu te oboseste foarte mult.
Banuiesc ca mai sunt puiuti adusi in cioculet de la spital, le urez Bun Venit si Sanatate!

un burtoi de 33+ cu Mademoiselle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce bine ca nu sunt singura lovita in halul asta de... bebe 2! Multam de raspunsuri, m-am mai linistit!

Nicoleta 33+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

randunici,
In sfarsit am ajuns la zi cu .
Eu am implinit 32 de saptamani sambata, dar am uitat de semnatura. Felicitari randunicilor care au mai adaugat inca o saptamana la semnatura!
Vreau sa urez si eu La Multi Ani!, puisoarelor de randunica, Iulia si Rebecca, sa cresteti mari si sanatoase si sa va bucurati parintii.
Clau, ma bucur ca sunteti bine si ca bebelina e cuminte!
Adriutza, facem galerie? GO ADRIUTZA, GO!
Si ce frumos e la voi, pomii infloriti, ehee, abia astept si la noi, deocamdata soare cu dinti si vant puternic.
Ariel, mi-ai dat o idee de crema de zahar ars cu fructoza, dar se poate carameliza fructoza? Si noi ne ferim de zahar, pentru randunoi, ca sa nu se ingrase!
BurticaMica, nasol cu raceala, baga lamaie multa, nu stiu ce sa-ti raspund ca n-am mai nascut pana acum. Ai grija de tine, sa te pui pe picioare, ca ai nevoie de forta la nastere.
Kya, multam de grija si de informatii. Te-as ruga daca ai niste adrese de la sect. 6, ti-as fi ff recunoascatoare. Felicitari pt. prenatal si eu tot de azi sunt oficial in prenatal.
Ursulico, super faza cu piciorul, asa e, iar bebicul vorbitor, tare haios.
Zoze, bine ai venit acasica, recuperare rapida, te asteptam cu vesti!

Eu am fost ieri la un botez de fetita, tare scumpica, am fost sa iau notitze despre cum se desfasoara, si, dincolo de traditie si restaurant, am retinut un lucru ff iportant: am sa-i zic la preot (noroc ca-l cunosc ff bine) sa nu-mi bruscheze copilu ca-l mazilesc. A luat preotul copila saraca, a scufundat-o bine de tot in apa (noroc ca era calda!) si a trantit-o in brate la nasa, de s-a speriat saracu copil, nu mai putea respira. Ori nu i-a pus bine mana la nasuc si guritza si a luat apa, ori s-a speriat tare, ca a ramas blocata, facea hac, hac si nu mai respira. A tinut-o bunica-sa ridicata si a batut-o nitel pe spate si si-a revenit. Ce ne-am mai speriat. Si p-orma a inceput sa planga mititica. Zicea bunica-sa ca poate nu mai vrea baita, ca abia se obisnuise! Of, ce preot talamb!
In rest, totul a fost frumos, dar am venit franta, cu picioarele umflate si direct la nani m-am bagat, pana azi la 11, cu treziril peste noapte de rigoare la WC.
Cam atat...

Semnatura!
Cristina32+

http://md.lilypie.com/LYuFp2.png
http://community.webshots.com/user/ccris_ccris?vhost=community

Mergi la inceput