Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty sa stapanesti sanatoasa martisorul.

Am vazut pozici frumoase, Mirunica iubareata sau pe frumoasa printesa Ebonne(de aceea a dormit Cristi mai bine , a visat-o....dar tot suparat este)

Eu sunt suparata, iar nu am avut caldura.......Sim voi ati avut caldura??????????????
Sim, crezi ca merita ?????? parerea mea este ca nu.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sa va zic acu' cum e cu gramele si miligramele la noi. Adica cum nu e, ca io habar n-am si nici n-am avut cat mananca.Poate in prima luna cand mulgeam si-i dadeam cu seringa sau linguritza. Nu mi se parea insa nici atunci edificator ca nu inghitzea chiar tot, regurgita dupa... Acu' ce sa mai zic, rad un mar minuscul si juma de para mica juma din amestec mananc io. Marturisesc ca ma cam sperie viitorul, mi-e teama sa nu ajung sa numar si io linguritzele, desi o sa ma straduiesc sa fiu calma.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Neata fetele!
Aparui si eu in peisaj! Cris de 2 zile se ridica in 4 labe. Nu s-a prins inca ca e o pozitie din care se poate deplasa dar nici nu mai are mult!
Sunt asa mandra de flacaul meu!
Fetelor, ai vostri se trezesc peste noapte?
Al meu nu se mai trezea dar, iacata, ca de ceva timp , iar se trezeste!
Eu ii dau ceai peste noapte si pe suzi in gurita. Voi ce faceti? Le dati laptic?
Nana felicitari pt progresele lui Andrei. stai linistita ca va recupera si se va lua la intrecere cu papanashii de aci! Iti spun sincer asta, nu doar pt a te incuraja. Am vazut copii cu mici retarduri motorii care au recuperat f rpd. Tb insa sa nu-l slabesti nici o clipa. Exerciti cat mai multe! Eu pe Cris il zapacisem cu gimnastica, de un timp l-am lasat mai moale, dar stii ce-i place! In special bicicleta. Mult succes si numai progrese, papanashului Andrei, si tie felicitari pentru perseverenta! Sincer te admir!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andreea si al meu se trezeste noaptea...eu personal cred ca este de la dintisori....ii dau san si se culca la loc...asta cateodata...mai are si chef de joaca...oricum ii fac pe plac....

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sa va povestesc acu' ce mama denaturata sunt. Vineri muream de somn si aveam muuulte, muuulte de facut prin casa, inclusiv o chiuveta plina de vase ceea ce pe mine ma deprima teribil. Am venit cu copilu' de-afara si ma apuc sa intind rufe. Am intins vreo 2 bluze si s-a trezit Degetzica in tipete mari, asa ca m-am dezechipat, i-am infipt tzitzi in botic si-am adormit, asa dezbracata si cu copilu' atarnat de sfarc. Cred ca era 3 dupa masa. M-a trezit Degetzica, maraia de kaki.Am lasat-o sa faca si-am adormit amandoua fara s-a schimb. Pe la 5 cand ne-am trezit, am observat ca biata de ea era murdara rauuu, iesise kaki din scutec si pe la spate si pe la picioare si io o lasasem sa doarma asa. In fine, am spalat copilu' si, simtzindu-ma vinovata am dragalit-o pana pe la 7, cand ma miram de ce e maraita, ca doar o tzinusem numai in bratze. Am descoperit intr-un tarziu ca era moarta de foame. Nu mancase de la 3, da' mie nu mi-a trecut asa ceva prin cap. Mama denaturata, dupa cum v-am zis.

Ma intrerup ca am scutec de schimbat.
Sper sa revin.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neatza fetele,dau si eu cafea,de care vreti
eu stau acasa pana miercuri,sunt tare bucuroasa,am multa treaba,iar maine vine canapeaua noua si casa e cu fundul in sus,
spor la scarbici fetelor,o sa fie mai greu la inceput fara bebelushi cateva ore,dar o sa fie ok,o sa va obisnuiti,cand am inceput si eu scarbiciul fugeam pana in statia de bus ca sa ajung mai repede acasa si sa imi vad micutza,

nana,ma bucur ca fluturashul Andreiutzul e mai bine si ca a facut progrese,incet,incet isi revine si o sa fie bine

de tomitza nu mai stie nimeni nimic?nu prea a mai scris,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

bernix - pentru degetica. si o pt tine!auzi...sa lasi copilul murdar!ntz, ntz,ntz.daca n-a protestat...stii cum se zice: copilul care nu plange, nu primeste de mancare!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

noi nu am plecat la vaccin.stam imbracati de o juma` de ora si nu mai vine tati.
sa speram ca ajunge odata.

asa.sa va intreb ceva.
eu pana acum i-am cumparat lui Cristi cereale de la Milupa.ieri i-am luat 3 cutii de la Nestle.2 dintre ele contin GLUTEN.acum am vazut.

sa i le dau sau nu?cele de la milupa nu contineau gluten.ieri eram ft obosita si am uitat sa ma uit pe cutie.

ce sfat imi dati?





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

betty sunt mame inconstiente cele care-si indoapa copilul.
Chiar acum cateva seri aratau la Tv intr-un program,ofetita de 7 ani,obeza...si cat de greu ii era.Deabia mergea saraca...ce sa mai vorbim de prieteni si colectivitate.

Bernix ceva de genul "mama denaturata" am patit si eu azi,de^am zis ca nu mai fac.M-am simtit atat de vinovata.Aveam ceva urgent de rezolvat pentru firma,si am lasat-o ep Erika sa planga in patutul ei...la un moment dat a tacut,m-am dus dupa cateva minute sa vad ce face.Statea cu ochii deschisi,cu suzeta in gurita si se uita in gol...asa rau m-am speriat,in prima faza am avut senzatia ca nu respira.Cand m-a vazut,a inceput sa planga atat de neajutorata

Cand se trezeste noaptea,de obicei cere sa o aduc in pat cu noi,o pun intre noi si ne culcam la loc,uneori ii dau si suzeta.
Eu am cam invatat-o cu suzeta...din cauza ca eu mi-am supt degetul pana tarziu(8 ani,parca)


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru urari! E minunat sa vad ca v-ati gandit la mine din primele ore ale zilei! Nana esti o dulceata, chiar ai fost prima, uitandu-ma la ora . Va pup si va imbratisez pe toate, cu toata dragostea, sunteti minunate! Love u! .
La multi ani celor doi papanasi sarbatoriti astazi: Vladimir si Gabriel Alexandru!
Rita,
Pentru ca n-am scris zilele acestea, va doresc si eu o primavara minunata alaturi de puiutii vostri scumpi, sa fiti frumoase, fericite si iubite!
La multi ani, Tomasa, sarbatorita odata cu venirea primaverii!

Prisi, am vazut filmuletul cu Miruna, e atat de dulce ca-mi vine s-o mananc!
Danielle, esti atat de dragalasa, exact ca si mesajele pe care le scrii!
Piciulika, sunt superbe pozele de la botez! Am citit si toate comentariile, Michael o sa fie tare mandru cand o sa vada ce mamica sensibila si talentata are!
Devylla, am vazut-o si pe dulceata ta, care rade in mai toate pozele, e dragalasa foc!
Rox, sper ca printesa ta este mai bine!
Betty, felicitari umblaretului Mario! Acum ai ce smotrui, daca s-o apuca de umblat peste tot...
Am vazut-o si pe cocheta Lisa din Australia, dulcetele Miruna a Danei si Teo a Claudiei!
Sabina, nu ma mir ca o sa stati mai mult la Busteni! Am fost parca wknd-ul trecut la Bucuresti si nu ne-a placut deloc! E plin de praf, aglomerat de nu se poate... jale! Oare nu se poate rezolva si la noi problema asta a prafului, sa fie si la noi curat, ca in tarile occidentale? Sper sa ne vedem la Brasov!
Am fost la Ikea, ca tot intreba Danielle... insa noua nu ne-a placut. Parca eram intr-un labirint din care nu mai reuseam sa iesim, nu stiam de unde se poate lua ceva ce vazusem expus, nu era nimeni sa te consilieze, chiar deloc nu ne-a placut! In fine, poate nu suntem noi obisnuiti, am auzit si persoane incantate.

Vroiam sa va spun ca mi-a sosit steamer-ul comandat pe net. Inca nu l-am folosit, dar parca imi pare rau ca nu mi-am luat din magazin, unul de la o firma cunoscuta. Acesta m-a incantat pt ca spuneau ca se da impreuna cu o carticica de retete, care era de fapt o pagina A4 cu cateva retete doar si am fost dezamagita.

Inchei cu gandul la fluturasul Andrei al Nanei, caruia sper sa-i revina pofta de papa si sa incante in continuare inimile parintilor lui minunati cu zambetele lui dulci!

Poze

Mergi la inceput