Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am fost la bunica si i-am dus ghiocei,zambile

Kikineata-doamne ce scumpa e "gargarita"
si acum tot sportul asta il are "cataratul pe mobila" dar parca nu asa des ca inainte intr-un timp stateam cu cosul de rufe pe mobila sa nu se mai urce acolo si a tinut un timp nu se mai urca pana a descoperit ca-l poate da jos asa ca am lasat-o in pace sa se urce nu i-am mai zis ca nu e voie si nu se mai urca asa des

deci daca punem pivalone scapam de muci? noi ne luptam cu ei de 1 sapt sau mai mult

Dia-v-ati tuns?
Donia-



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

sorry, dar imi vine sa ma duc in lume....si atunci vin aici.
a plans, dar plans, efectiv, toata ziua. a dormit de 2 ori cate 1/2h, are ochisorii rosii, e ragusit de atat plans, de muci ce sa va mai zic. florin e bolnav si nervos si ofticat peviata, tipa la dani ca s-a saturat sa il auda plangand, eu tip la florin ca dani nu are nici o vina ca e bolnavior, casa fuge, nu papa nimic, bea ceva lapte, drept urmare am dat intr-o forma de diaree.....simt ca ma scurg pe covor, nu am mai dormit azi peste zi decat 15 min.....imi vine sa plang ca nu am pe nimeni sa ma ajute atunci cand imi crapa maseaua, mama mea....."ei ce sa zic? imi pare rau"......florin l-a luat pe dani sa il plimbe cu masina poate mai doarme un piculet......eu am bagat o tigara, mai bag una, ca sa rezist pana la culcare.
vroiam sa va intreb: pot sa ii fac baie? nu a mai facut febra azi, decat dimineata. si e murdar tot de mucisori si tot felul de siropuri esuate si cred ca baia i-ar mai desfunda nasul si poate s-ar oori dein plans. vreti sa imi raspundeti pana pe la 9? ca sunt atat de obosita ca de mor daca pot sa gandesc ce e bine si ce nu.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LAURA,offffffff puiul mic!da,de obicei o baie calduta ajuta,dk nu are febra fa-i.auzi,da am vrut sa te intreb si aseara,ketof nu v-a dat?stiu,multa lume nu e de acord cu el,nici eu...dar in situatii din astea eu ii dau.ii calmeaza si ii linisteste pe timpul noptii.pupam si sa ai o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Da, Laura, sigur ca poti, poate baita o sa-i faca placere. Nu va chinuiti cu sampon si sapun, macar cu apa sa il speli, ma gandesc ca poate o sa fie mai dificila clatirea de spumante.
Imi pare rau ca ati avut o zi atat de grea!
Ai rabdare, fii ingaduitoare cu tine, lasa casa cu fundul in sus, mancati si voi ce apucati dar macar nu te mai obosi si in bucatarie.
De ajutor ce sa zic... cand nu e, nu e... macar sa stii ca nu esti singura in situatia asta.


vestitoarea primaverii, (de fapt aducatoarea de-a dreptul, ce vestitoare...) atunci asteptam cumintei ziua de 20, iar in 21, cand ne vom trezi... surpriiiiiise!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

felicitari flore!

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Laura fa-i baita linistita. Pe el il calmeaza, il ajuta sa mai scoata din muci si poate va dormi mai usor si mai bine.
Iar tu incearca sa dormi peste noapte, poate cu el ca sa-i dai mai usor apa sau siropel peste noapte. Hai curaj, ca o sa scape si de asta!
Bambo, Pivalone sigur nu va ajuta sa scapati de muci, e un fel de dezinfectant de nas.
Donia, am pierdut eu, ce-i pe 20?
In Bucuresti ploua de ceva vreme, sper ca asta o sa-l ajute pe Rares sa doarma mai bine la noapte...
Noi tot cu muci, tot cu tuse, dar am terminat cu antibioticul, suntem cu pofta mare de papa, ma bucur tare mult fiindca boala asta l-a facut sa arate ca un somalez...
Sa aveti o noapte usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Laura-offff e greu cred ca il doare gatul si dintisorii saracutul ,da ii poti face baita o sa-l mai linisteasca putin,multa sanatate si rabdare incercati sa nu va certati cred ca asta il agita si mai tare


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Nu ma pot abtine...m-ati inebunit cu ce gatiti voi, musacale, Carbonare, chestii gen Dianocica bune rau...nu mai pot, io salivez la greu...
Iar Kiki fii-ta s-a facut o ochioasa frumoasa de o sa bage toti baietii in boale. Cand il prezint pe Maria-sa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mda..cred ca ne indreptam vertiginos spre maseaua no 3. cur de baboon, obraji rosii, fara cine stie ce apetit, dar milkuit la greu... are si copilu' asta niste toaneee.. m-a spart cat lapte a putut sa bage azi, cred ca am ajuns spre un kil :)))
offf doamne, si nu-i place foenu' de nicio culoare.. adevaru'-i ca nici nu-i obisnuit, ca daca pletele abia acum incep sa se iveasca; pana acum foloseam metoda prosop, dar acum nu se usuca bine, si mi-e nush cum sa-l culc cu paru' umed... abia astept sa vina varaaaaaaa!!!!!!
va doresc o noapte lunga si frumoasa, si laura, special pt tine - [familie pisiceasca care te imbratiseaza tare tare tare si-l pupa apasat pe dani] :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

deci am reusit... am tuns-o pe oana la salon .. a alergat biata coafeza dupa ea si in jurul ei de nu mai stia de ea... am mutat-o pe vreo 3 scaune pt copii 9gen masinuta, cu claxon, cu pedale, etc), de cateva ori de piecare, a tuns-o si in brate la noi, a fost numai in miscare.. nu mai spun ca n-a stat cu pelerina aia pe ea (cum era sa stea, dc ea nici bavetica n-o suporta???) si am fost plini de par toti 3 pana in chiloti .. dar rezultatul este de-a dreptul spectaculos: arata fff bine, e tunsa cu volum, f scurt la spate, breton franjurat .. pun maine poze

in alta ordine de idei azi am facut si eu celebrele muffins, varianta lui donia ... pai ce n-ati zis mai ca sunt atata de bune? le-am mancat pe toate impreuna cu sotu, a mancat chiar si oana o bucatica, desi era abia mancata, deci au fost un succes.. de fapt, dupa ce s-au terminat, sotul incerca sa ma convinga sa mai facem inca o tura in seara asta... le-am facut cu banane si cu zmeura .. si am avuty 2 feluri de tavi de muffins: una de silicon si una de teflon de la fackelman.. bey, ce diferenta.. ca doar am bagat aceeasi compozitie in amandoua.. au iesit fff diferite, clar muuult mai bune in aia de silicon, au si crescut mai mult... deci de acum incolo numai in tavi de silicon o sa gatesc praji

Mergi la inceput