Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

gudinde, in carticica mea, scrie asa:

la picioare (dureri de):

"luati cate o granula din remediul ales, dimineata si seara:
- dureri muscular esi articulare: arnica 5 ch, rhus toxicodendron 7 ch, causticum 7 ch
- furnicaturi in picioare: zincum 15 ch si cuprum 7 ch
- picioare grele, din cauza circulatiei venoase deficitare: aesculus 5 ch, arnica 5 ch, hammamelis 5 ch, fluoric acidum 5 ch"

cele ingrosate se inrosite le-am vazut si in componenta gelurilor pt picioare pe care le am eu...

la oboseala:

"oboseala adultului: luati dimineata, inainte de masa, 10 granule dupa urmatorul program:
- manganum 9 ch in prima zi, manganum 12 ch in a 2 a zi, manganum 15 ch in a 3 a zi, apoi oligocean (oligoelemente de origine marina) 2 comprimate dimineata pe stomacul gol si microlev(drojdie), 2 comprimate seara, timp de 1 luna, repetand tratamentul la nevoie. se adauga cate o granula dimineata si seara, 1 luna, din remediile urmatoare, in functie de caz:
-daca oboseala are o dominanta psihica: kalium phosphoricum 15 ch
-dupa o emotie, neexteriorizata mai ales: gelsemium 7 ch si staphysagria 15 ch
-dupa o natere:sepia 15 ch
-dupa pierderea masiva de lichide (diaree, voma, transpiratii, hemoragie):china 15 ch
-dupa efort fizic sau traumatisme: arnica 5 ch si rhus toxicodendron 5 ch"

iti recomand carticica asta. este foarte usor de inteles si de citit, nu-ti prinzi urechile:))): "homeopatia pt toti" de dr. gerard pacaud, ed. teora. o gasesti si pe net, costa acum 5-6 luni 15.95 ron
pe mail am pus eu materia medica si homeopatia in sarcina...sunt interesante si alea.

sovi, nu stiu ce sa zic, daca voi face fatza sau ba:))) eu am zis ca nu-mi mai trebuie al 2 lea copil:))) dar cand m-a pocnit dorul de burtica si de bebe, nu a mai contat nimic:))) acum nu stiu, nu l-am "livrat" nici pe teo, dar sincer, nu-mi displace ideea de a fi "capra cu 3 iezi"...vom trai si vom vedea:)


alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

'neatza randunici !!!!

Sa aveti cel mai frumos 1 Martie plin de ghiocei si cu bebei sanatosi.

Galerie deci:

HAI IOANA !!!

HAI SIMO !!!


Mai ce cadouri frumoase primiti voi de martisor...bravo.




Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

O primavara frumoasa, cu mult soare, fericire si bebelusi sanatosi!
1 Martie de vis!

Simo27 nastere usoara si bebe sanatos
Ioana nastere usoara si bebe sanatos





http://bd.lilypie.com/mrVup2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Uitasem sa felicit mamica frumoasa si sexi Clau, ai o printzesa fruuumoaaaaasaaaaaaa, abia astept sa o vad si eu pe Marutza...numai ca suntem in negocieri sa mai stea pana dupa 38 sapta.

Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Mie mi s-a facut dor de Ela, am visat-o da' nu spun cum si ce ca nu era prea de bine...Sper doar ca a primit si ea un martisor frumos azi...si este deja acasa.

Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

luny, nu nasti tu azi!!! s-au dat locurile deja, imi pare rau...le-au luat ioana si simo, iar martzi...nu stiu, goneste tu barza, da cu ceva dupa ea:)


alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI,FETELOR!
Eu aseara am crezut ca ajung la spital!Tot se intarea burta si la un moment dat s-a oprit,dar a inceput sa ma sageteze asa de tare bebelina direct in fofo jos.Am inlemnit.Si,sa tinem cont ca ieri nu prea m-am ridicat din pat.S-a agitat cateva ore bune si mi-a batut cat a putut direct in fofo.Ce-o mai fi fost si asta?Am suplimentat Gynipralul,am bagat Uscosinul,si nimik.Si tocmai acum cand imi plecase si dr din tara.Mi-am dat cu mir pe burta si am inceput sa citesc plangand Paraclisul Maicii si s-a mai calmat bebelina,intr-un final.Dar facea niste tumbe ca niciodata direct in fofo jos.Nu credeam ca mai scap de data asta,asa de ciudat a fost totul.Si mai m-a suparat si randunoiul care nu stiu ce avea aseara,m-a vazut de cand a venit trista,eu nu stiam ce sa cred in privinta sagetilor din fofo si el imi zicea:"Ce-ai, esti nervoasa?"Dar fara sa intrebe si el:"Te simti bine?Ai vreo problema?" Ofof..
Iar mai devreme m-am trezit uda tare la fofo.Sa existe scurgere asa abundenta si apoasa?Astept sa vad ce se mai intampla dar mi-e frica tare tare...


Stela 32+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BurticaMica spune:

HAI SIMO

HAI IOANA

LA MULTI ANI ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

stela, ce zici tu acolo seamana cu ce spuneam eu acum vreo 10 zile parca...la fel dureri, sageti, forfoteala si scurgere muuulta. am inteles de la alte fete si de la dr. ca atunci s-a intors bebe si s-a lansat pe orbita cu caputzul jos...de atunci am inceput sa simt o senzatie de presiune foarte mare si ce zicea clau, ca parca "se rupe fofo"...aminceput cu mersul de ratza, iar azi mi-a fost efectiv cumplit sa ma deplasez pana la babesh, mai ales ca am mers cu ratb-ul...si sa merg pana la baie ma doare, de parca mi se rupe...

eu sunt happy!!! am primit de la al meu un buchet mare de frezii mirositoare!!! v-am zis eu cat de pofta imi era de parfumul de frezii. am stat sa le adulmec, miam miam, le ador!!! ammai primit si niste zambile care la fel miros superb...chiar vine primavaraaaaaa!!! cat de suparata as fi, faptul ca vine primavara ma face fericita!!

alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

a aparut revista baby, pe luna martie, cu partea a 3 a de la dvd-ul "baby human, genii in scutece".

alexutza aproape 5 ani +si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput