Vreau rugaciunea Braul Maicii Domnului

Vreau rugaciunea Braul Maicii Domnului | Autor: porumbita80

Link direct la acest mesaj

Buna dragele mele. Poate cineva cunoaste rugaciunea Braul Maicii Domnului am cautat pe net dar n-am gasit-o. Sunt gravida si am inteles ca e bine s-o citesc.Daca cineva ma poate ajuta va multumesc mult.

Stela 24s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Rugaciunea Brâul Maicii Domnului
(rugaciune care se spune în toata neputinta)

Preasfânta Stapâna de Dumnezeu Nascatoare, cea care cu trupul de la pamânt la cer te-ai mutat si ai sezut de-a dreapta Scaunului maririi lui Dumnezeu, aratându-te mai înalta decât Heruvimii si mai sfânta decât Serafimii, cea care în locul Preasfântului si de Viata Începatorului tau trup ne-ai lasat noua preacucernicul, închinatul si ca focul de luminosul tau Cinstit Brâu, tamaduitor a toata boala, vindecator a toata neputinta si de moarte izbavitor, tamaduieste pe robul tau (numele) de bolile sale trupesti si sufletesti si înviaza-l sufleteste pe dânsul prin harul si puterea acestui preacurat si de viata purtator Brâu, spre slava si cinstea Unuia Nascut Fiului Tau, cu care binecuvântata esti preamarita esti în vecii vecilor. Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by cllaudia

Rugaciunea Brâul Maicii Domnului
(rugaciune care se spune în toata neputinta)

Preasfânta Stapâna de Dumnezeu Nascatoare, cea care cu trupul de la pamânt la cer te-ai mutat si ai sezut de-a dreapta Scaunului maririi lui Dumnezeu, aratându-te mai înalta decât Heruvimii si mai sfânta decât Serafimii, cea care în locul Preasfântului si de Viata Începatorului tau trup ne-ai lasat noua preacucernicul, închinatul si ca focul de luminosul tau Cinstit Brâu, tamaduitor a toata boala, vindecator a toata neputinta si de moarte izbavitor, tamaduieste pe robul tau (numele) de bolile sale trupesti si sufletesti si înviaza-l sufleteste pe dânsul prin harul si puterea acestui preacurat si de viata purtator Brâu, spre slava si cinstea Unuia Nascut Fiului Tau, cu care binecuvântata esti preamarita esti în vecii vecilor. Amin.




Iti multumesc din suflet. Dumnezeu sa te binecuvanteze

Stela 24s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput