Nasterea la Medlife (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Felicitari pt nastere!!
Ce printesa ce mamica..
ma da faina baie au astia la Medlife:) isez si eu una asa verde la mine acasa..

Io am vazut ceva rezerva la ei..dar nu pe asta..
Recuperare usoara si grabnica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

CLAU, bine ai revenit!!!! Te felicit inca o data pentru printesa Rebecca cea frumoasa!! Ma bucur mult ca a fost o experienta placuta, fara incidente neplacute si mersi mult pt ca ne-ai spus si cat a costat!...acum cateva zile mi-a spus o tipa care a nascut acolo de curand ca la 'diverse', i-au pus vreo 4,5 milioane in plus...

LUNY, in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/
http://community.webshots.com/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, nu cred in faza cu "diverse" la factura... Oricine ar intreba ce inseamna asta, nu platesti pur si simplu si pleci...
Uite, mie mi-au taxat doar 3 nopti de cazare , desi am stat aproape 4 caci la ora 2 noaptea eram la maternitate si programarea o aveam pentru a doua zi la 12.
Poate a fost vorba de vreun tratament in plus pentru ea sau bebe, desi nu s-ar trece pe factura diverse, iar mama ar trebui sa stie clar ce plateste. De foarte multe ori, sunt doar vorbe...

VA multumesc foarte mult fetelor de felicitari si aprecieri. Pozele cu rezerva le-am facut special pentru voi sa stiti. Eram sigura ca or sa va intereseze caci stiu cum eram si eu inainte sa nasc. In curand o sa vin si cu povestea nasterii.



POZE

CLAU 39 + cu Rebecca

AMR MAINE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Luny, nu cred in faza cu "diverse" la factura... Oricine ar intreba ce inseamna asta, nu platesti pur si simplu si pleci...
Uite, mie mi-au taxat doar 3 nopti de cazare , desi am stat aproape 4 caci la ora 2 noaptea eram la maternitate si programarea o aveam pentru a doua zi la 12.
Poate a fost vorba de vreun tratament in plus pentru ea sau bebe, desi nu s-ar trece pe factura diverse, iar mama ar trebui sa stie clar ce plateste. De foarte multe ori, sunt doar vorbe...

VA multumesc foarte mult fetelor de felicitari si aprecieri. Pozele cu rezerva le-am facut special pentru voi sa stiti. Eram sigura ca or sa va intereseze caci stiu cum eram si eu inainte sa nasc. In curand o sa vin si cu povestea nasterii.



POZE

CLAU 39 + cu Rebecca

AMR MAINE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!



exact asa m-am gandit si eu!! si am intrebat-o clar, a spus ca a platit sotul, intrebat la recptie de ce e asa mult, si alea nu au stiu sa spuna, au fost si pe fuga, ca ea nu avea chef de d-astea atunci...ok, am inteles ca nu-ti arde de d-astea, dar sotul meu sigur ar fi lamurit ce si cum inainte de a da aproape 50 mil! ea a zis ca a stat in dubla, 3 nopti, fara alte interventii pt ea sau bebe , pt ca au fost ok amandoi!...cine stie ce o fi fost, dar daca nu pleci lamurit, iti meriti soarta, nu am inteles plangerile ulterioare nici eu...

LUNY, in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/
http://community.webshots.com/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by gyorgi

Cristina multumesc pentru raspuns. Nu stiam ce se intampla... Iti doresc si tie un bebe sanatos si sarcina usoara! Eu am colul scurtat (2,5 cm) si stau in pat de 2 saptamani. Mai am 2 saptamani critice, apoi o sa ma relaxez..cred eu..Am mari emotii cand ma gandesc la cezariana, dar abia astept sa o vad pe fetita mea!

Gyorgi 34 sapt + Raluca Maria




Gyorgi, bafta mai departe. Mult a fost , putin mai este . Deci vei naste prin cezariana.

Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MikyM spune:

Buna, fetele, m-am intors si eu ca saptamana trecuta am fost plecata din tara (inca mai umblu brambura, dar nu prea mult, ca nu o sa mai am voie).

Clau, in primul rand pentru tine felictari, am vazut pozele, sunt f frumoase, ai grija de tine si de bebe, bine ca a fost totul ok! am vazut ca rebecca e tare mancacioasa!!...spune-mi, tu ai avut peridurala sau anestezie totala la cezariana?

vali, multumim pentru noul capitol, eu parca nu m-am vazut in lista, sunt la dr. Predoi, DPN 20.06.08.

Iubu77, cum e cu tiroida, ti-ai facut analizele alea, sunt ok?

MikyM, 23+ cu Raluca, DPN 20.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MikyM spune:

Ursuleatza, incearca si la dr. predoi! eu la el sunt si mi se pare competent! poate nu e la fel de coupat ca ceilalti! oricum, tine-le la curent.

Lunny, a mai ramas 1 saptamana, pregatim majoretele si iti tinem pumnii!

Miky, 23+ cu Raluca, DPN 20.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

MikyM, teoretic ar mai fi o saptamana, dar vedem ..azi cred ca ma duc la control, mi-au iesit ultimele analize, probabil ca-mi va face si control si sunt curioasa ce-mi va spune..trebuie neaparat sa vrb cu dr despre travaliu,vreau sa stea sotul meu cu mine acolo,pana intru in sala de nasteri...

LUNY, in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/
http://community.webshots.com/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

neata!!!
Clau, bine ai revenit!!! Acum am vazut si eu pozele cu Rebeca. Felicitari si sa ai o fetita cuminte si mancacioasa!!! Ce bine ca ai pus poze de la Medlife sa vedem si noi.
Luny, mai e asa putin. bafta la control .

Cristina 16+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyorgi spune:

Gyorgi, bafta mai departe. Mult a fost , putin mai este . Deci vei naste prin cezariana.

Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

[/quote]

Multumesc Cristina pentru incurajari. Intradevar mai este un pic. Iti doresc si tie o sarcina usoara in continuare!
O sa fac cezariana pentru ca eu am hepatita virala B si este mai bine pentru copil, ca nu risca sa ia virusul.

Gyorgi 34 sapt + Raluca Maria

Mergi la inceput