Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_omat spune:


Denisa, asa mi-au iesit si mie analizele si dr mi-a spus ca sunt bune. inseamna doar ca le-ai avut in trecut, insa acum daca igM este negativ sau nonreactiv esti super ok.
Stai linistita

quote:
Originally posted by denisa.g

Buna seara fetelor!!
Sunt mamica de sept dar fetele din categoria " sept - oct 2008" nu ma prea ajuta .Apelez la amabilitatea voastra.
Mi-au venit rezultatele la analize si nu stiu cum sa le interpretez pe urmatoarele.
O sa merg abia sapt viitoare la control si nu mai am rabdare pana atunci:
- Anticorpi citomegalovirus Ig G este pozitiv - nu stiu daca este bine sau nu deoarece in etalon scrie ca trebuia sa fie negativ
- Anticorpi Rubeola Ig G - pozitiv

Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti.
Va multumesc si bucurati-va de sarcina aceasta

viitoare mamica de septembrie 2008

11 +

viitoare mamica de septembrie 2008

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Asa Raluka: DN(data nasterii tale) este:14.09.1975, UM 7.11.2007 si ne mai trebuie DPN (data probabila a nasterii). Si numele baiatului tau, ca sa-l treaca si pe el in listuta!

quote:
Originally posted by raluk_

Sunsmile, multumesc pt primire..nu stiu exact ce data trebuie sa va dau...sunt nascuta pe 14.09.1975, pe baiatul meu l-am nascut pe 18.12.1993....nush ce sa va mai spun



Bufi ma bucur ca ti-a confirmat doctorul ca totul e bine! Asa credeam si noi! Sarcina usoara in continuare!

Noi astazi mai avem de alergat dupa diverse pt casuta iar la 18 ne scot incredibilii nostri prieteni (si dentistii nostri...ingerii mei pazitori) la opera. Cica sa-i mai dam copilului si altceva decat rockareli. Daaah..si au ales Macbeth..super invataminte trage fii-mea:)).

Voi? Somnoroase?

SUN23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Raluk bine ai venit! Sa ai o sarcina usoara si un BB sanatos! Mai spune-ne si data probabila a nasterii!

Anna 20+ cu Maria
AMR 20
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna dimineata!
O primavara frumoasa sa aveti toate!

rontzy22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineatza!!!
n-am nimik de raportat



Ana-Maria24+
am oMARIA!!!AMR 16sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Dragi gravidutze si mamicutze va invit sa inauguram capitolul cu numarul 40, capitol cu iz de primavara.

Mergi la inceput