Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Offf, MOna, nu stiu ce sa mai zic de doctorita asta a ta!!! Stai linistita si va fi bine...bine ca bebele este OK...

Anaxena, coshuri mai am si eu, pe spate si pe fata...
Parul pubian si la mine creste mai repede, tot asa, la 2 saptamani deja este rasarit, dar abia pe la 3 saptamani pot sa-l epilez iar....

20+ si Adrian (20.01.2007)

http://picasaweb.google.com/iulie.august/Madina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

rontzy, ca sa uploadezi poze pe picasa iti trebuie instalat un program, Picasa. Dar te indruma sa il instalezi cand incerci sa uploadezi poze pe web. Eu il am instalat de mult timp si uploadez in felul urmator: pe site-ul picasa am in dreapta un butol "Upload Photos". Apas pe el, aleg albumul, apoi aleg pozele pe care vreau sa le uploadez. Din pacate nu pot sa reproduc scenariul in care nu e instalat Picasa pe calculatorul meu, ca sa iti zic cum sa faci in cazul in care nu il ai instalat. Poate te ajuta fetele care l-au instalat mai recent.

Nu pot sa cred ce i se intampla Monei, doctorita aia chiar e inconstienta. Cum sa nu isi dea seama ca are dezlipire de placenta?!?

Am mai pus 2 poze pe picasa, pe care le-am facut azi-dimineata dupa ce m-am cantarit , asa ca ma puteti admira in toata splendoarea celor 61.4 kg pe care le am in acest moment.

Didi 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Biri ce scumpa Anna! Cred ca m-as fi topit daca eram unul dintre interlocutori! Uite vezi, trebuie sa plecati mai des in vacanta! Astept poze cu draga mea Californie!

Camy bravo! Asa te vreau! Distractie frumoasa la Arges!

Madutz drum bun, distractie placuta si o finuta sanatoasa tun! Abia te astept inapoi cu poze si povestiri!

Dara am vazut si eu acele absorbante pt incontinenta urinara. Poate incerci si la mothercare totusi, acolo aveau si tampoanele maxi, pt dupa nastere!

Bubu suuuper! Asa te vreau...optimista, fara probleme, dar cu fluturashi bebelicesti! Lasa ca le faceti voi pe toate...si renovari si cumparaturi! La noi s-au miscat repede, da! Sunt fenomenali...dar o stiam de atatia ani!

Jovana e ok lista, zic eu! Insa cand vad aia cu "atentii pt.." ma apuca asa o revolta pe sistemul romanesc..uhhh!

Kimmi dar de ce lucrezi atat de tarziu? Uff, trebuie sa-ti reduci programul. Este dreptul tau!

Cris o sa fie bine la privat, o sa vezi! Eu nu sunt doar optimista ci perfect linistita si impacata. STIU cum e acolo si STIU ce dr am!

Marimar te pup sa-ti treaca raceala! Ai grija de tine, da? Am si eu carticica scrisa de Arlene..intr-adevar faina!

Mary ce test frumos si dublu-linios.:)

Adina mi-a plouat in gura cand am citit de peste. Cred si eu, ca doar din pruncie mananc si il ador! I-a mai crescut motzul lui Adi? Cu Garmastanul ai dreptate, am mai multe prietene salvate de crema asta!

Foarte faine informatiile Bujo! Si foarte simpatici taticii! Al meu o sa mearga singurel la curs...cel platit de firma lui si va merge si cu mine apoi! Eu nu-i induc nimic, chiar sunt cam naspa in comparatie cu el. Este cert ca tati al nostru are o relatie mult mai elaborata cu Galu..isi vorbesc, se maimutzareste, o pupa, ma barfeste cu ea:). Eu nu vorbesc atat de mult cu ea ci doar ii cant si ii citesc!:)
Super ca s-au rarit contractiile!!! Ma bucur tare!

Anna esti foarte draguta, multumesc! Stai tu linistita ca nu esti nici rotunda, nici grasa..ci doar o mamica foarte simpatica! Nu e vorba de placenta atunci cand simti bebele jos, ci de uterul care momentan e precum liftul:)..urca!

Didi abia astept sa vad pozutele! Lasa mai..5 kg e chiar bine, nu esti in afara graficului! Oricum esti o mamica foarte draguta! Si eu am primit multe flori si foarte multe bomboane (colegii mei veneau cu doua cutii, cica: una pt mami una pt cea mai micutza colega:))

Alina pai sa le poarte bebe sanatos pe toate! Ce harnicuta esti...

Narcis usor progres zici? Esti draguta dar e un progresoi. Am si mainile groase cum nu le-am avut vreodata...DAR nu ma agit. Inca ma distrez. Poate si pt ca ma simt excelent in pielea mea de burtos!:) Eu TOT astept pozele cu "burtica fara personalitate"!!!

Ileana felicitari pt bebe Vlad! Despre medicul respectiv prefer sa nu comentez...mi se pare incredibil!

Turtu pai si nu e buna ceapa verde? Ba daaaaa....Si eu mananc dulciuri cat n-am visat in 27 de ani! Mama e cazuta pe spate cand ii povesteste iubi cate mananc...Noi sa fim sanatoase:)
Si stai linistita ca n-ai facut o prostie. Ci doar ai mancat si tu o fripturica buna. Daca te ajuta cu ceva: eu am mancat si ou nu foarte fiert si sushi si pulpa de pui la gratar mai suculenta si nu-s imunizata la toxo. Dar stiu ca nu se intampla nimic daca mai scap la lucruri "interzise".

Didi esti o draguta...am mingiuca de handbal ascunsa acolo, vorba cuiva:).

Ana ce ma bucur ca ne scrii si ca nu mai esti asa supi de vergeturi&stuff! Poate repara sotu si compu, ca sa fii aici mereu!

Siby multumesc pt ca ai adus mesajul aici! Eu il stiu si mi se pare exact pe sufletul meu! Chiar daca momentan niste vechi probleme grave de sanatate imi fac sansele de a naste natural 50-50, eu vreau sa le fac sa fie 100%. Si vor fi...vreau sa-i ofer prima ei victorie in viata!

Cris eu am tot strigat dupa Dana, dar vad ca nu raspunde! Sper ca e bine si nu mai are probleme cu stomacul!

Ana eu ti-as recomanda babyexpo!N-am cosuri nicaieri, slava cerului.

Bujo ce comparatie tare! Ai dreptate, pe bune! Dar nah...sunt atatea si atatea persoane si mentalitati...

Rontzy ai pm!

Anka ce bine ca ai scris tu. Eu am primit sms de la Mona cand era pe drum spre casa, pt ca eu eram in sedinta si ma gandeam la ea. Mi-a zis aceleasi lucruri "ca are dezlipire de placenta si un hematom si ca trebuie sa stea la pat. Si ca a vorbit cu Miha si speram sa poata merge la cumnatul ei". Incredibil ce dr-itza a putut avea...Important este ca va fi bine, cu putina grija dar va fi!

Ah....va mai scriu, numai sa-l termin pe asta ca muncesc la el de ceva vreme, da' tot suna telefoanele...


SUN23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna seara gagicutelor , mai dar acu eu chiar ma enervez cand vad ce se petrece cu Mona , chiar asa nu si-au dat seama mai inainte ca e vb. de dezlipire de placenta ??? si totusi de ce se petrece asa ceva la unele burtici ? adica de unde pana unde se dezlipeste asa usor ?
In fine , sper sa reuseasca sa stea locului ca eu una nu cred ca as putea .
SunSmile intradevar sunt harnicuta caci mor de plictiseala altfel si pe langa asta asa sunt eu nu am stare pana u e totul gata , mai trebuie sa fac bagajul de spital si ornat camera copilului si cam atat .
Cat priveste cosurile si eu am pe spate insa nu asa multe , slava domnului in schimb mi s-a curatat tenul f.f. bine inainte de sarcina cam eram plina , nu stiu de ce , de vreo 6 luni .
Eu am luat 7 kg. ceea ce e f. mult pt. mine , nu imi place deloc cum arat dar n-am ce sa ma fac , dupa ma refac eu 100% .
Fetelor eu am o burta f. mare de zici ca sunt in 8 luni si ma simt tot asa , am deja arsuri la stomac , nu pot dormi nicicum , ma doare spatele , mie mi-a spus dr. ca cezariana mi-o face la 39 saptamani dar daca vreau si bb. e bine o face si la 38 , voi ce ziceti ?

Alina 23 si Mandy Stephanie 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Buna fetelor1
Anaxena eu am avut o eruptie de cosuri pe fata numai la inceputul sarcinii,acum nu mai am nici un cos.Cat despre cresterea parului de cand sunt gravida imi creste foarte greu si rar parul.Se pare ca difera de la un organism la altul toate schimbarile sarcinii.Apropo de parul de pe cap:inainte de sarcina imi cadea cu pumnii si acum nici la baie nu-mi cad mai mult de 10 fire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

alina, eu zic la 39, daca bebe nu se hotaraste sa vina pe lume mai devreme....

20+ si Adrian (20.01.2007)

http://picasaweb.google.com/iulie.august/Madina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Didi esti o simpatica iar burtica e adorabila! Si tricoul imi place:)

Alina eu as spune sa faci cezariana cat mai tarziu, evident daca bebe nu e grabit!

Tecky si eu la fel..parul de pe corp creste greu iar cel din cap foarte repede. Si e ok, se mira si fetele de la salon mereu. Acum am un motz in frunte..mi se regenereazaE clar ca depinde de la femeie la femeie...

Noi doua (Galu si cu mine) am primit asa in avans pt ziua de maine, o floare in ghiveci..care e un soi de bonsai cu burta. Cica asa i-a si spus vanzatoarei "o vreau pe asta pt ca are burtica exact ca sotia mea:)". Am hotarat sa-l cheme "Busi". Si am mai primit prajituri legate frumos cu o sforicica alb-roshu si o felicitare cu doi ghiocei, pe care scrie: "Sa aveti cea mai frumoasa primavara, iubitele mele!". Tare-l mai iubesc si ma intreb ce-oi fi facut eu atat de bun incat sa-l merit pe el...perfectul si minunatul vietii mele!

In rest toate bune, Galu a redevenit agitata mamii...singura schimbare e ca mi se umfla gleznele...dar si asta e normal...

SUN23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna seara fetelor!!
Sunt mamica de sept dar fetele din categoria " sept - oct 2008" nu ma prea ajuta .Apelez la amabilitatea voastra.
Mi-au venit rezultatele la analize si nu stiu cum sa le interpretez pe urmatoarele.
O sa merg abia sapt viitoare la control si nu mai am rabdare pana atunci:
- Anticorpi citomegalovirus Ig G este pozitiv - nu stiu daca este bine sau nu deoarece in etalon scrie ca trebuia sa fie negativ
- Anticorpi Rubeola Ig G - pozitiv

Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti.
Va multumesc si bucurati-va de sarcina aceasta

viitoare mamica de septembrie 2008

11 +

viitoare mamica de septembrie 2008

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

azi m-am mishcat cu incetinitorul
mie parul din cap creste sl naibii de greu,in rest creste de nu se mai opreshte,unghii ce am ca inainte se exfoliau imediat,coshuri aveam si inainte am si acum cat pt 10femei si pe fata si pe spate
ma simt groaznic de mare azi,parca ash fi umflata cu pompa...pana maine sper sa fiu fresh



Ana-Maria24+
am oMARIA!!!AMR 16sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Sun... prajituri...AMANDINE???????

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (18+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput