Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_p spune:

quote:
Originally posted by anaxena

mai are cineva cultura de coshuri pe spate??
ce DD le fac ca le am de la inceputul sarcinii si nu vor sa dispara,vine caldura iar spatele meu arata gretzos!!!



anaxena, Si eu am "cultura" de cosuri de la inceputul sarcinii, ma supara si pe mine chestiunea... La mine mai multe sunt pe decolteu , pe umeri si pe partea de sus a spatelui. Poate pentru ca in zonele astea pielea produce mai mult sebum... nu stiu, dau si eu cu presupusul.
Sper sa dispara dupa ce se naste bebele.
Daca stie cineva vreun remediu, dati de stire...
Pupici la toata lumea

Cristina P 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Eu fac multe cosuri pe fata si mai ales in partea de jos a fetei, pe barbie - da' cosuri din alea adanci si dureroase! Imi trec si dupa cateva zile o iau de la capat! Si cica in perioada asta ar fi trebuit sa am cel mai frumos ten, cel mai catifelat - asa imi spusese doctorita - aiurea!

Anna 20+ cu Maria
AMR 20
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

narcisa, marimar: sunteti niste dragute

turturel: stai linistita, restaurantele folosesc carne congelata si prin congelare se distrug toate bacteriile, nu-ti face griji: doar sa nu-ti gatesti tu carne proaspata in sange, trebuie s-o fierbi sau s-o congelezi inainte.
Pe de alta parte si eu am tot mancat maioneze, branzeturi moi...ei si ce, vorba anaxenei: si inainte de sarcina faceam altele si mai rele si n-am avut niciodata toxo sa ca nu-ti face griji

si eu vreau sa nasc natural, cel mai frica mi-e de necesitatea unei cezariene insa sper sa am noroc si sa pot naste natural!
se pare ca la odiseea noastra majoritatea fetelor vor sa nasca natural

bubuleana
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamiha spune:

hello fetele!
am vorbit eu azi cu mona,pe la 1.era ft trista ca in continuare singera si doctorita ii spusese sa se duca acasa!mie mi se pare aiurea rau!am sunat o si putin mai tirziu sa i dau nr de tel altui dr,dar nu raspunde de citeva ore...i am lasat mesaj cu toate datele,dar nu cred ca l a citit!oooffff...sper sa fie bine!toata ziua m am gindit la ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am vorbit eu acum cu ea (cu Monalacul), tocmai ajunsese acasa. Nu cred ca mai intra pe net pentru ca trebuie sa stea la pat.
A ajuns la Iosup la eco si are o frumoasa dezlipire de plancenta, de unde sangerarea respectiva... Altfel, bebe Codrin e un grasan de aproape un kil, activ si zbantuit.
Iosup i-a zis sa stea la pat si sa ia Nospa. Cica ar fi avut ceva contractii pe care ea se pare ca nu le-a sesizat, sau a depus vreun efort fara sa isi dea seama,.... cert e ca ceva s-a intamplat iar pe ecran era clar vizibila portiunea de dezlipire si sursa sangerarii.
Acuma, ea a zis ca va sta la pat si ca spera sa se opreasca repede, sotul ei este in concediu pana pe 10 martie, deci are timp sa se refaca si ajutor in casa.
Nu a reusit sa intre si la Tutunaru - era mega aglomerat - asa ca ramane sa vada ce curs iau lucrurile in zilele urmatoare...

Anca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by mihamiha

hello fetele!
am vorbit eu azi cu mona,pe la 1.era ft trista ca in continuare singera si doctorita ii spusese sa se duca acasa!mie mi se pare aiurea rau!am sunat o si putin mai tirziu sa i dau nr de tel altui dr,dar nu raspunde de citeva ore...i am lasat mesaj cu toate datele,dar nu cred ca l a citit!oooffff...sper sa fie bine!toata ziua m am gindit la ea!




Offf, nu imi vine sa cred ce citesc!!! Cum adica sa ii dea drumul ???? Pai daca sangerarea nu s-a oprit cum poate s -o trimita acasa???

Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Anka, multumim de vesti!!Deci era dezlipire de placenta si doctorita ei nu a vazut la eco asa ceva???? EU nu mai inteleg nimic...

Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna seara!
Nu cred ca-si mai aduce cineva aminte de mine.....asta pentru ca scriu fff rar,dar sunt la zi cu cititul.
As vrea daca se poate sa-mi explice si mie cineva cum sa fac sa pun si eu poze pe picasa,sa ma bat si eu in burti cu voi....
vape toate ca tare dragutze suntetzi....v-am vazut pozele si sunt tare mandra ca sunt la odisee cu voi,de aceea vreau sa pun si eu poze sa ma cunoasteti si voi pe mine!
bb-le meu e tare mishcaretz!pe 8 martie voi afla daca e baietzel sau fetitza.Mai am o saptamana si ii voi putea spune pe nume!
si eu sun pro nastere naturala!
Va MULTUMESC ca existati!am invatat multe lucruri de cand am intrat la aceasta odisee.si asta datorita voua,si mai ales mamicilor care au deja copilashi.


rontzy22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Uuff, saraca Mona. MA bucur totusi e problema ei nu este extraordinar de grava. Cu repaus totul o sa fie bine.

Apropos de sterilizare, aici multi pediatrii o considera inutila, iar altii zic sa o faci numai pana la 4 luni, ca apoi oricum copilul incepe sa bage in gura tot ce prinde.


Vicky 23+ si Maya

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

mada, marimar

bujo sotul tau are dreptate, sa nu crezi insa ca dupa venirea lui bb e mai usor pt cuplu. sunt multe schimbari si tatii clar se simt un pic neglijati si e si multa oboseala...

vicky stiu exact prin ce ai trecut ca asta am patit si eu dupa nastere, nu mai puteam minca nimic decit salata frunze, orice proteine sau grasimi imi provocau niste crize groaznice... las ca poate e mai bine ca ai facut treaba asta acum, dupa nastere cu bb in brate care trebe alaptat e mult mai dificil, iti spune patita..
apropo de sterilizare, si eu am facut-o pina pe la 3 luni, apoi mai rar, acum ma mai apuca odata pe sapt sa bag suzetele, biberoanele nu le mai sterilizez demult...

mona daca intrii ne gindim la tine si tinem pumnii strinsi, las ca o sa fie bine!

23+


Mami de Anna (5.02.2007)

Mergi la inceput