Torturi cu diferite forme

Torturi cu diferite forme | Autor: Amma23

Link direct la acest mesaj

Fetelor, se apropie ziua de nastere a fiului meu si ma gandeam sa fac un tort in forma de peste.De fapt doi pesti, asa ca semnul zodiacal.
Dar nu am forma, nu stiu cum se deseneaza un peste si nu am ideea cu il ornez si ce crema sa fac. Ma ajuta cineva si pe mine? Ma gandeam sa fac blat normal si dupa aia sa-l tai in forma de pesti, dar nu gasesc nici o forma a semnului zodiacal sa-mi convina.Eu imi aduc aminte ca erau din pesti pusi invers cap- coada.
Sau daca nu ce alte ideei imi dati, ce alte forme?
Saru'mana pentru eventualele idei.


Ama si Lucas 12 Martie 2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Ia uite aici, mai jos in reteta sunt linkuri pt forma de peste (printable templates le zice), doua, una pt "corp" (body)- trebuie sa tiparesti doua, pt ca iti da numai jumatate din peste si celalata pt "aripi" si coada (fin and tail).

http://www.brightideas.com/birthdays/themes/fishing/cakestreats/c_1415_1.jsp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:


Mamaaaaa, ce bucurie mi-ai facut.Saru'mana, Laura.Dupa cum cautam eu nu aveam nici o sansa sa gasesc si astia de aici nu fac torturi cu forma asta.
Multzam fain inca o data si eu si Lucas

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Cu multa placere Ama. Musai sa gasesti pe internetul asta mare ceva, intotdeauna are cineva cate o idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Si pe mine ma bate gandul sa fac un tort in forma de..."ceva, orice" dar nu gasesc forme de cumparat...nu stiu de unde sa cumpar. Am gasit pe un site niste forme super frumoase de ursuleti, masinute si altele dar nu comercializeaza decat la firme. Nu se incurca cu persoanele fizice.
Poate stiti voi de unde pot cumpara asa ceva.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Liliana, fetele de la Torturi si prajituri stiu ca au cumparat niste tavi in forma de masinuta si inca ceva, dar nu retin. Du-te si posteaza intrebarea acolo, sunt sigura ca iti vor raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Multumesc Laura

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput