Regasiri ( 6 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata dragelor,poftiti la cafa cu ce prieste fiecaruia.


intregul al regasitelor.
O zi frumoasa va doresc si tot ce va doriti.
Revin dupa recuperarile de azi ale "ciutanului".


Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dimineata...
dodo,multumim de cafea!
si multi pupici lui Bogdanel ,sa fie bine
noi suntem acasa azi ca Mihnea s-a trezit dimineata cu un acces de tuse ca ne-am cam speriat!
am zis ca mai bine sa stea acasa decat sa dea si la alti copii virusi sau sa deranjeze orele....
acum parca tuseste mai bine ca i-am dat sropel si miere...
va pup si sa aveti o zi frumoasa,



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

repede, ca am sos de spaghete pe foc si cum se scoala o tulim


nu v-am uitat (koko, angi)...mai citesc cand pot, dar intrucat de ceva vreme iesim afara la nisip si lopatele si la chelia goala cate 3-4 ore, atunci seara cad ca un bolovan ( eu, caci domnul isi face somnul bine mersi afara)

cu alte cuvinte, ne-am reorganizat putin sa putem iesi afara, treburile tot eu le fac, nu apuc niciodata sa le termin, cand ies pe usa toate sunt cu fundu-n sus dar asta e...facem cand putem

citesc pe apucate

va pup pe toate fara exceptie


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Intru si eu repede, repede.... sunt ocupata, super ocupata la servici. Asa ca va rog sa ma scuzati , absentez motiv pentru ca acasa nu functioneaza netul din nu stiu ce motive....

Cristi e bine merge pe jos si cate 2 ore, atat ne-am plimbat duminica, ca tot a fost frmos afara.

Am si eu o intrebare: Ati luat incaltaminte de primavara la copii? Si de unde?

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

kokorina, eu zic ca e doar o perioada in viata lui pascal..adica, tu ai aceeasi buna dispozitie si chef in fiecare zi? eu una nu..am zile cand sunt vesela si optimista zile cand imi vine sa bat pe cineva..exceptand zilele dinaintea ciclului..eu zic ca pascal creste, devine mai interesat de o anumita actitivtae mai mult timp...lucrurile au devenit mult prea familiare pentru el..inclusiv degetul tau ..si acum isi cauta noi preocupari..nu are ce sa fie altceva..poate schimbarea de anotimp..in lipsa altor simptome, nu cred ca ai motive sa te simti nelinistita...oricum, noi ii cautam si in fund pe copchiii sa vedem daca nu cumva si-a schimbat culoare si la cel mai mic semn ne ambalam...dar vezi ce zice si dr si eventual urmareste-l in continuare si da-i activitati noi de facut...creste pruncul tau!

angi, pai tu compari pletele iuliei cu orice pleata? noi din doua fasuri de dush l-am spalat..fas-fas si gata! e spalat pe cap!ii intra apa in ochi, gura..uneori il spal in picioare,ca nu mai are stare sa stea jos, alteori sta in fund...si in orice situatie ii intra apa in ochi, gura, nas! ba ii mai place sa stea si cu limba scoasa pe afara sa prinda jetul!..iuliei ii intra apa in nas fiindca ea inspira apa, probabil...cand o clatesti arata-i ceva sus, becul, dusul, tine o jucarie deasupra capului sau pune-l pe mircea sa danseze step pe lustra ca sa o poti clati ..eu te cred ca e greu sa o speli, da chiar e nevoie de 2 samponari? cat de des o speli? ei nu se murdaresc asa des pe cap ca noi!eu ii dau o data cu sampon, de 2 ori pe saptamana..e suficient! te-ai gandit sa o tunzi? pardon, uita ce am spus, nu-mi tunde frumusete de nora, asta e unul din farmecele ei!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost in parc la leagane am stat cam 2 ore vroia de la un legan la altul,pe topogan,balansoar nu mai vroia sa plecam de acolo se tinea dupa toate fetitele.am plecat cu scandal de acolo

se pare ca nu mai scapam de muci
acum si sotul e virusat

Roana-felicitari pt proiect ma bucur ca Alex e mai bine
Mirona-distracti placuta la OR
Kokorina-au aparut iconurile la loc ?
cred ca are si Pascal zile mai proaste azi e mai bine?
deci pana la urma tot la bucuresti a ajuns pt analize
Angi_m-noi o spalam f usor pe cap la cat par are de obicei o clatim cu capul in jos,ea sta in picioare si se apleaca in fata
a trecut iritatia la fundulet?Antonia cand e iritata nu folosim serv umede ustura mai tare o spal cu dusul la poponet
azi am gatit mazare cu cartofi si carne de pui
Dodo_pui-multumim de cafea,in fiecare dim ne-o pregatesti
Miki-i-am luat o pereche de ghetute de la Leonardo la reducere piele interior exterior,aici gasesti incaltaminte de calitate,au si reduceri www.kids-shoes.ro



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

seara buna gagici!

fratii mei,lamuriti-amsi pe mine unde-mi sant iconurile.m-a disparut butonul,voodoo cum zice ANGI..nu imi mai apar decat amaratele astea de iconuri care sant in stanga measjului atunci cand scriem.

BAMBO.....m-ai lovit unde ma doare.mazare cu cartofi si carne....pai asta e prima mancare care am mancat-o eu cand mama mea a inceput diversificarea cu mine(eu mai tarziu asa am inceput-o ca am fost mai bolnavioara si pana pe la un an am am ancat numai orez si morcov....ca faceam kk muuuuuult prea moale decat era normal,eram cam pe duca dar DD avrut ca eu sa traiesc si mi-a dat zile).....

ANGI....cu spalatul pe cap,si tu m-ai lovit unde ma doare.la pascal oricum el are parul scurt si se rezolva,iar sophai are niste fire atat de fine si subtiri,toata comara mea este fleoncul din varful capulu pe care il fac codita si sant atata de mandra de paiul ala de nu stii.din cate stiu e o problema cu spalatul pe cap la copii...nu stiu sa te sfatuiesc la problema asta....bafta va doresc la amandoua!



azi dimineata cam tot asa era pscal.am stat cu ochii pe el ca pe butelie.nu-mi placea deloc oricum.a trebuit sa plec la masaj si am plecat cu o inima atata de rea de-mi venea sa ma dau cu capul de geamul autobuzului.am alergat intr-un suflet acasa si incet incet si-a revenit la starea de dinainte....nu-mi explic ce a fost,luni oricum ma duc la medic cu el.DESIREE tu spuneai ca poate creste,m-am gandit si eu la asta...le-am pus pe toate in balanta.putea fi oricare dintre : dinti,putini muci,astenie de primavar,o stare mai aiurea normala ca la fiecare om.....dar vroiam sa-i vad veselia si asta cam lipsea.nu in totalitate dar nu mai era cum il stiam.azi dupa amiaza insa mi-a facut fitze de incapatanare......EXACT ASTA VROIAM SA VAD!pana si asta imi lipsea,asta facea parte din cotidianul nosru.eu am mai auzit una.ei fiind gemeni,acu sophia e maraita si ea de la dinti si cica s-ar putea ca el sa simta ca pe o doare si poate fi trist din cauza asta...eu spun si eu ce-am mai auzit....in orice caz m-am mai linistit dupa cum l-am vazut in dupa amiaza asta,am mai vorbit si cu o farmacista(o cunostinta de a mea si m-a mai linistit si ea),am vorbit cu mama,cu sora mea....si eu sant mai bine odata cu asta....

fug ca tre sa fac ceva si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
Revin dupa recuperarile de azi ale "ciutanului"

...eu acu tre sa ma rostogolesc eu ca nu mai am icon sa-l pun aci.....dar sa stii ca ma rostogolesc

BAMBO....insanatosire grabnica sotului!

MIKY....eu incaltaminte de primavara le-am luat din septembrie anul trecut cand am fost la mare(in italia).din ochi le-am luat ca erau prea frumoase si cu muuuuult mai ieftine decat aici sau in romania,plus ca si calitatea e la fel de buna.le vin bine,sophiei ii sant cam maricele ghetutele dar nu asa de mult incat sa nu poata merge cu ele....pup si spor la munca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor,

martisorul este o sarbatoare care o iubesc sincer ! asa ca, va doresc O primavara frumoasa, plina de caldura si lumina, de dragoste si fericire, de sanatate si noroc si de dorinte implinite.

Martisor sa va aduca numai bucurii !

D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Oooooffff, cred ca trebuie sa astept sa va creasca si voua (copiilor adica) parul cat al nostru ca sa vedeti ce inseamna. Noi o spalam pe Iulia pe cap o data pe saptamana, uneori chiar mai devreme, in functie de cum este parul de murdar. Iulia mai transpira cateodata si uneori mai pune mancare in par. Sau daca nu pune ea, are grija sa puna maica-sa Asadar este musai sa dau de doua ori cu sampon. Problema este la limpezit. Am incercat sa ii atragem atentia sa se uite in sus, ii cantam, ii vorbim, ii spunem poezii, cu jucarii nu am incercat, cred ca s-ar pune pe chirait sa ii dam jucaria si tot acolo am ajunge. Nu stiu cum a reusit Bambo sa o convinga pe Antonia sa stea cu capul in jos. O sa incerc sa o conving si eu pe Iulia, dar taaare mi-e teama ca n-o va interesa catusi de putin ce vreau eu.

Desireeee, ma bucur mult ca ai mai reusit sa ne scri. Poti sa zici ce vrei tu ca eu copilul nu-l tund; cel putin nu acum
Violeta, sper sa va treaca tusea cat mai repede si sa va intoarceti la scoala
Miki, noi incaltamintea o avem deocamdata primita de la niste fetite care acum sunt mai mari ca Iulia cu un an.
Bamboletta, unde ai gasit, mama, site-ul ala ca mi se par atat de scumpe incaltarile de copii, cu tot cu reducerile lor. Ele sunt, intradevar, tare frumoase, dar zau ca parca nu imi vine sa dau 1 milion si ceva pe o pereche de sandalute... sau poate ca nu stiu eu preturile la incaltaminte
Kokorina, ma bucur ca Pascal a revenit la starea lui naturala (turbo).

Pentru ca maine este 1 martie, vreau sa va ofer tuturor un www.youtube.com/watch?v=Wvdo47WjduE&feature=related" target="_blank">martisor.
Va urez o primavara plina de bucurii.

Noapte buna

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput