Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Eliza se ridica direct in picioare cand vreau sa o scol din pat. Si de acolo de sus, priveste lumea asa mandraaaa .....

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ramonaiani - da, pai vb cu bunica, la noi e o vorba...nu ti-ai trait viata pana nu ajungi sa fi bunic. cica bunicii sunt o specie mai aparte!
ps - ma mai tine minte?
ana - ok.
ank - pupici lui raul si sper ca stai linistita acum!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

ramonaiani - da, pai vb cu bunica, la noi e o vorba...nu ti-ai trait viata pana nu ajungi sa fi bunic. cica bunicii sunt o specie mai aparte!
ps - ma mai tine minte?



Cred ca te tine minte, ca ai tinut-o in brate cat a mancat mami supa. Chiar, am o poza de-a ta - trebuie sa o fac mai mica sa o pun pe flickr .

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Nu stiu daca apuc sa scriu sau ca citesc ceva. Andrei e si mai irascibil. Plange din senin, niste urlete infioratoare. Azi il schimbam, radea in hohohe cu taica-sau si deodata a inceput sa planga. Nici acum nu e linistit. Nu stiu ce ma asteapta azi.

Apropos de iesit in parc, constat ca macar foirea in jurul complexului ma fereste de binevoitori. Ieri in parc, cand se foia Andrei de la soare, vine un mos la mine si ma intreaba daca nu vad ca il deranjeaza soarele.

sarbatoritilor de azi sa fiti sanatosi si norocosi!

Betty, multumim mult.

Cecilia, bine ca le-ai raspuns babelor. Nu cred ca Andrei plange din pricina despartirii, aseara urla asa si in bratele mele.

Erina, scumpica foc bombonica ta roz. Am inteles veselia inainte de masa, dar zau daca inteleg de ce se bucura la mersul la pediatru.

Papanash, bine ati revenit si felicitari mergaretului, m-ai lasat fara cuvinte. Sa te tii de acuma, vai de cocoasa ta cat te vei tine dupa el. Cam asa erau si concediile noastre, dupa ce a aparut Alex am pastrat genul asta de concedii numai in 2, si reduse la un weekend (3-4 zile). Daca ai cu cine sa il lasi pe Andrei merge si asa. La 2 ani jumate a fost prima data cand am dus-o pe Alex sa viziteze niste cetati si a fost ok, de pe la 2 ani am mai dus-o si la noi la Antipa. Ma rog, cu ea nu merge sa vezi Luvrul dar cred eu ca poti face mici excursii. La un an jumate am mers in croaziera de o zi la turci, dar a fost tare greu, ca alerga non-stop pe barca aia. Insa a rezistat stoic de la 9 dimineata pana la 6 seara.

Alina, multam, cred ca vineri o trimit si eu cu martisoarele.

Diwana, . Alina a zis doar ca ne trece pe lista, nu ca ne pune in fruntea ei.

Nu mai pot sta acum, mare circ mare la noi.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ANA-ELENA de mami bernix
IOANA de mami carpatina

ANDREI de mami miaunici
TUDOR-GABRIELA de mami carma
DEAN de mami saphir
TUDOR-IANIS de mami doinidoini



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gata. Schimbat, alaptat, copilul multumit. Acum sta langa mine in patutz si vorbeste.

Gabi, ce dulce e Sara! Dar la voi e aglomeratie mare in lista de pretendenti, asa ca nu mai insistam...

Aniast, imi pare tare rau de vestea cu nasa voastra. Sa dea Dumnezeu sa fie bine.

Diwana, cum e pisoiul zglobiu?

Yaia, imi pare rau pentru vestile despre Tudor. Pupam bolnaviorul sa se faca repede bine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata la toate fetele!!!
Noi am dat trezirea de la 6.30, am strans putin prin casa, rufe spalate, aranjate,copilul mare dus la gradi, copilul mic abia adormit, asa ca avem si noi un pic timp de DC.

Ana, ne vedem in parc, cum te recunosc, asta daca ajungem mai devreme in parc?Noi ti-am zis iesim dupa 11 si vom sta pana la 14, am mutat cu 30 min masaj mai tarziu. Eu am carut ca a Martei.
Veni vorba de Marta....Prisi pe unde esti?Ce mai face Mirunica mica???
Sincer, eu asa de tare m-am obisnuit sa-i spun si Oliviei si lui Alex, "mami", atunci cand ma adresez lor, ca si atunci cand iau in brate pe un bb mic, imi vine direct sa-i spun, gen"scumpul lui mama, frumosul/frumoasa lui mama", probabil e o obisnuinta care a intrat in sange.

Pe noi ne lasa rece babele si comentariile lor, chiar ma lupt cateodata si cu mama, la anumite aspecte, in crestere a copiilor.

Yaia, pe Tudor cel bolnavior, sa-i treaca repede raceala!!!



Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

buna dimineata si de la noi!!!!
Ank- bine ca te-ai linistit..si al meu are la fel circumferinta capului...asa ca....no pb!
rox-poate il doare gingiuta.mai dai cu calgel sau nurofen....
mi-am inscris pruncul Luca la gradi ieri...incepand cu septembrie!mai e pana atunci.....sper sa ma descurc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neatza fetele,scriu repede ca trebe sa plec la scarbici intr-o ora,

diwana,celia,ana
ramonaiani mie imi era ciuda cate o data pe a mea mama,cand a fost la mine,atat o mai alinta si o mai pupa ca o lasa fara aer pe fata,de multe ori ii ziceam sa o mai lase sa respire dar degeaba,tot ii dadea ca pleaca curand si nu o so mai vada decat peste cateva luni si profita de situatie la maxim,o legana,ii punea caciulita,o lua dimineata cu ea in pat si cate altele,
eu cred ca le e dor si lor si sunt inebuniti dupa nepoti si stranepoti



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Hmmmm, Sara e bulversata. Ii place ei Michael, dar el e pe taramuri straine...Daca o lasa cu ochii-n soare? UIte ce de-a baieti frumosi aici, Mario cel roscovan si diversificat, iepurasul Vladut, pletosul Andrei, Stefan care socheaza babele, ca sa nu mai vorbim ca Rares e la o aruncatura de bat...Hmmmm.....


Hai o zi buna sa avem! Va pup k drag! la noi nu e soare azi! Sper totusi sa apara!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput