Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Iuhuhuhuhu! Doua gravidutze, NOT BAD AT ALL!!! Dianaf, sarcina usoara, la termen si sanatate multa!!!

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Buna fetelor ! a facut careva histeroscopie cu dr nostru ? am nevoie de ceva detalii va rog . Puteti sa-mi scrieti pm .
Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor ce de vesti ...... nici nu stiu cu cine sa incep.
Alexia , sa iti traiasca printesa , sa te bucuri de ea toata viata , proaspata mamica
Mamidevladut , FELICITARI din toata inima , ma bucur pt tine ca ai reusit , de data asta o sa fie bine . burtica
Mmc_nd, bafta multa, sa fie cu ochisori!
Felix , merci ca te-ai gandit la mine , v-am citit aproape zilnic , dar nu am avut timp sa intru sa scriu . Eu sunt bine , numai ca ma lupt cu CM-uri la 2 saptamani , astept sa ma reglez cat de cat si dupa sper sa pot face ET .
Dianaf , FELICITARI pt samburel , sarcina usoara iti doresc !
Fetele care sunteti in pline monitorizari , inseminari va tin pumnii , sa se lase cu bebei.
Zenobia , ai mana buna cap. asta ..... ma bucur ca ai mai venit la noi ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

salutare dragele mele tutunici. Va felicit gravidutelor si sper ca lista gravidutelor sa creasca. eu sunt in perioada de asteptare. daca luna asta nu e nimic fac inseminare. am promis ca voi lupta cu infertilitatea si nu renunt. vom reusi fetelor sunt convinsa.

pentru a obtine ceva trebuie sa vrei cu adevarat
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna
Multumesc pentru raspuns Magdita!!!
este suficient si inca o data multumesc ca mi-ai raspuns
am sa vorbesc cu dr..

Felicitari Mamide Valdut si Dianaf!!!

a inceput sezonul de ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Mamidevladut, FELICITARI, FELICITARI, FELICITARI!!!!!! Sarcina usoara si la termen, bebe sanatos si mult noroc. Ma bucur nespus ca in sfarsit ai reusit! Multi pupici pe burtica si alti multi pupici pentru frumuselul de Vladut!
Dianaf, FELCIITARI, sarcina usoara si fara probleme si bb sanatos!
Zenobia, iti reconfirmi "mana". De mult n-au mai fost intr-un timp asa scurt doua gravidute la orizont.
Sa va dea DD la toate aspirantele sa va molipsiti!!! Am zis!
Ploaie de in primavara asta!

Mami Cristina si Daria Ioana
www.flickr.com/photos/kitty_nic" target="_blank">
Poze Daria
Viitorul suna si mai bine: bebe a venit!
www.slide.com/r/bFwrvwNRwj93k1sGo5r3lT7pG4YiWgCG?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank"> Povestea noastra
Nimic nu este intamplator.
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajut-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacoman79 spune:

dragelor, revin si eu dupa o saptamana in care am tratat o pneumonie si o operatie stomatologica.

FELICITARI!!!!!! viitoarelor mamici Mamidevladut si Dianaf, sa aveti o sarcina usoara si sanatosi si la termen.

Mmc_nd, bafta multa, sa fie

rocsy2007 nu am mai fost luni la dr T ca m-am pricopsit cu pneumonie si tuseam....m-am gandit sa nu imprastii microbii fetelor care erau la consultatie. sper sa ne vedem data viitoare.

zenobia te rog sa ma treci si pe mine pe lista tutunareselor. am 27 de ani, incercam de un an si doua luni sa facem bebe. diagnostic spermograma aflat sambata: oligospermie moderata + astenoteratozoospermie.

astept sa imi vina uratii ca sa merg la dr T sa vad daca eu unt Ok si ce e de facut, probabil FIV+ICSI

va si pentru ca astazi se sarbatoreste Dragobetele va spun sa va iubiti mult si sa fiti fericite alaturi de sotiorii vostri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,

Mamidevladut si Dianaf FELICITARIIIIIIIIIIIII! - sa aveti sarcina usoara, fara probleme si bebelusi sanatosi!

Alinushca - imi pare rau ca nu te simti bine. Din pacate nu stiu nimic de paracetamol. Incearca sa vorbesti cu Tutu. Eu nu am avut pina acum febra mare. Pina in 37, nici nu stiu daca e considerata febra. Dar am pus in picioare sosete imbibate in otet de mere pina mi-a scazut. Multa sanatate!


O saptamana buna tuturor!

myry 26+Sara Denisa DPN 25.05.2008






Mami si tati te asteapta
http://bd.lilypie.com/2VaDp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=myry&year=2008&month=5&day=26&babycount=1
http://community.webshots.com/user/Myryella
Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

myry, nu in nici un caz 37 nu-i considerata febra ba chiar e normal si bine in sarcina ... sa clocim bine puiutii.
M-am rezolvat cu 2 paracetamol. Am fost la dr si mi-a dat o tona de medicamente ... pentru ce? cand mie mi-a trecut febra cu 2 paracetamol (1/zi)? dar inca mai tusesc... sper sa fie totul bine! Ma bucur sa vad ca iti merge bine si ca ai ajuns cu bine asa departe.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Buna fetele,

Va las cateva zile singure si uite ce se intampla: mormoloci noi, gravidute noi, fete noi! Va urez la toti: bebici, mormoloci si aspirante, BINE ATI VENIT! Iar prospetelor mamici le urez sa se bucure de puiutii lor!

Eu am fost la Sinaia unde am avut parte de relaxare TOTALA si pun asta ca intre timp mi-a venit aramata de rosii. Deci si sotul s-a relaxat fara probleme, nu am reusit sa il supun la "cazne grele" desi mi-ar fi facut placere!
Am vazut ca Tutu pleaca din tara intre 3 si 10 martie, prin urmare stimularea si inseminarea de luna aceasta sunt ratate pentru mine! Nu-i nimic, incercam tot pe cai naturale si il asteptam pe Tutu sa nu mai zboare prin strachinataturi. Sau, daca pleca cu avionul, poate ne aduce si noua berzele alea din tarile calde! Sa nu le mai punem paine si zahar pe pervaz degeaba!

Va pupacesc si va doresc o saptamana plina de sperante!

O vesnica optimista, pacienta a lui Tutu,

Felix

Mergi la inceput