Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by PIDANA

Naty, ce bine ca Iulia a ajuns la grupa mare!! O pozica ceva nu ai si pt noi?

Dana 30+ cu
http://md.lilypie.com/hV78p2.png



Asta e facuta ieri, dar e tare stramba, o deformeaza plasticul incubatorului nou...
http://good-times.webshots.com/photo/2619605320102301335ctVbFY

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ola!

vad ca de vise nasoale tot nu scap...

dar sa trec peste asta si sa incep sa recuperez..

Naty super truper titulatura!!

Bine ai venit pe lume Rebecca!! sa fii sanatoasa si voioasa! Monica refacere rapida!!

ce surpriza !! David nu vrea sa vina inca

Oanapopescu La multi ani!!

Olgutza eu sunt bine... ieri a fost cam miscareata bebelina, cred ca m-a simtit ca aveam starea de kko... cu labutzele vreau sa spun ca dimineata cand ma trezesc sunt o idee umflate, abia se observa, adik eu vad ca eu ma stiu cum arat in mod normal...dar pana ma bag in pat sunt ca niste gogosele... oricum se umfla ciudatzel in sensul ca numai pana la glezna (eclusiv) sunt asa... si beau apa destul, zic eu, ca doar nu degeaba fac 3-4 drumuri la baie noaptea ... gata ca v-am innebunit cu labutzele mele

vazut burtici de Lyvy si Ali !
Ioana bine ai revenit pe crengutza, chiar si 2 in 1 ... inca...
Ali,Bubu, Clau ce haiosi sunt micutii vostri cu perlele lor!
Stela mi-a placut povestea voastra!
Luny bv pt bb grasunel!!
hagiyannis chiar ca ce zi ai avut! brr
mai m-ati innebunit si pe mine cu papanasii... eu mor dupa branza de vaci si orice facut din ea.. yummy!! eu de unde scot aici papanasi?
Naty ce dragutz!! la grupa mare ... ma bucur sa aud asta!
Ela cum mai esti?

Simonette
Giani, o fi acasa? cred ca e bizi cu TNT-ul mic ... si restul mamicilor cu puiutzi de randunica...
Diana sper ca esti bine si tu si puiutzul tau!

sa nu uit:
Hai Honeyy!!!

V-am pupat acum! (cred ca mai voiam sa zic ceva, dar uitai)

Mihaela 35+ cu Andra
Pozici
Bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Dana,eu cand am sunat si am cerut programare la eco 3d acum in trim 3 i-am zis ca vreau morfo fetala de trim 3.Ca eco s-a numit pana la urma Eco pt verificarea dezvoltarii fatului, nu conteaza, ca mi-a spus cam tot despre cum se prezinta bb+Dopler care e f important fiindca vede ce valori au arterele uterine si ombilicale-f important.Eu am facut la Euroclinic la dr herghel-350lei.
Deci e bine sa-ti faca tot.

Stela 30+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 7 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Naty,tare-i scumpa Iulia.Si parca ai fi tu in miniatura!!
si o mihutza.Ce bine ca ai iesit din kko!!

Stela 30+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 7 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Dana, la Doppler (care e doar o TEHNICA de examinare, e o tampenie majora sa separi examinarea Doppler de restul ecografiei, ideea e ca necesita un anumit soft pe care ecograful il are sau nu) se masoara fluxul-viteza de curgere- prin artera ombilicala si arterele cerebrale ale fatului (exista un raport al lor care indica buna "alimentare" cu sange), prin arterele uterine (creste mult presiunea in ele la preeclampsie, trombofilie sau diabet si asta iar poate insemna hranire proasta a bebelui) precum si modalitatea de curgere a sangelui in inima lui bebe-asta bine se vede doar in trim 3. Acum, notiunea de eco de morfologie fetala include DE OBICEI tehnica de 3D iar eco simpla e doar 2D, dar nu obligatoriu; cred ca "biometrie fetala" cum se zice la Euroclinic suna mai corect. In fond e acelasi lucru, daca se ia copilul segment cu segment si se analizeaza tot; plus Dopplerul, cu ceea ce am explicat.

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mai, Naty, cat e dulce micuta Iulia!! Parca se vede ca e mai pufoasa! prin furtunasul ala papa ea lapticul?

Pidana, cu dopplerul se vad arterele, cum a zis si Steluta. Eu am noroc ca nu mai platesc eco asta, ca ma duc cu trimitere de la medicul CMU unde avem noi card. Mai facem o economie!

Ali, ce nasol cu papagalul..bine ca a inteles fata...cumparati altul...

Zoze, Zoze!
Clau, Clau!
Ioana, Ioana!

Oana 30+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

gata ciorbitza! acum pap! dar nu inainte sa ma alatur galeriei...


GO, HONEY, GO!!!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 38+ cu Tudor Stefan
http://bd.lilypie.com/55oOp2.png

POZE


AMR 2 saptamani??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da de ce ii faceti galerie lu Zozica?! Ca nu cred ca vrea inca...
Da, Bubu, prin furtunasul ala papa Iulia, cu seringa...in fiecare zi un pic mai mult...ma enerveaza doar ca se cam irita pe obrajori de la leucoplastul ala, bine totusi ca i-l schimba la 2-3 zile. Momentul trecerii la biberon va fi cu emotii, daca trece si de asta drumul e drept...Acum inca n-are reflexul de supt format si s-ar putea ineca, de-aia se mai asteapta. E incredibil ce mici sunt pasii care trebuie facuti cu prematurii...ce rabdare trebuie...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ii fac galerie sa vina pe crenguta! La fel si lui Clau si Ioanei!!

Of, cati pasi trebuie urmati...si cate atentie si precizie cu bebici asa mici! Si cand e marea incercarea cu bibe?

Oana 30+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIDANA spune:

vazut pozica....... cred ca m-am indragostit, cred ca da, da, da......

Stela, Naty, multumesc pt lamuriri.
Raman pe programarea de la sanador, acum parca imi amintesc ca la ultima eco dr mi-a recomandat sa fac si la 32 sapt o eco complexa. Ce ti-e si cu neuronul asta gravid!

Si mi-am mai amintit o poezioara de cand eram eu mica. O s-o scriu acum si o postez.

Dana 30+ cu
http://md.lilypie.com/hV78p2.png

Mergi la inceput