Gravidute si mamici de CLUJ - 57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!!

Anamica ne cunoastem???Cum arati????Pune niste poze!!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Loredana, welcome in the club! Iti sta foarte bine cu noua tunsoare,si eu am adoptat o tunsoare mai scurta inainte de sarbatori iar prima reactie a cunoscutilor si implicit a sotului a fost:"Te face mai copil".Iar eu le-am raspuns indignata ca in loc sa-mi spuna ca ma face mai tanara ei imi spun ca ma face copil...

MAMI & bebe ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salut si de la noi.
azi nu am apucat sa intru...avem o zi mai grea...cu urlete de azi dimineata....acum l-am echipat pentru iesit afara si a deschis geamul la el in camera. sper sa adorama, ca azi nu dormit deloc si cred ca plinge si de oboseala.

iko, in iulius vin si eu, insa in alta zi, ca azi sint rupta

diana, salut. bine ai venit. sa pui poze cu ana sa o mai vad si eu...ca uite, au trecut aproape 6 saptamini de cind nu am vazut-o. nu pot sa cred ca incepeti deja diversificarea!!! ce fata mare are mami!!!



Anca si Stefan (13.01.2008)
http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Mami Alexia sa sti ca imi ia sticla cu biberon(bea apa de la 3 saptamani)daci asta nu ar fi o problema la noi ca nu facem mofturi,ma tot gandeam asa ca singura mea problema e ca nu sta mult la san si mananca des dar e cam mare(are 7 kg si 65cm)ma gandeam sa ii introduc solide(are aproape 4 luni jumate.Tu cum ai procedat cu Alexia?

Loredana mama de Alexandra (16.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Mami Alexia cui nu-i convine de tunsoarea noastra sa nu se uite la noi si daca zice ca suntem copile le aratam noi comportament de copil

Loredana mama de Alexandra (16.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Loredana, noi tot de la 4 luni am inceput diversificarea, la inceput cu chestii usurele:mar cu biscuiti, banane, apoi carnita, supa. Alexia pe la 4 luni cam tot atatea kg avea si poate ai vazut pozele noastre si ai observat ca suntem "grasunele"(adica acum are cam 11 kg).Uite cam asa arata la 4 luni:http://good-times.webshots.com/photo/2508068900102402558HLqdvW?vhost=good-times

MAMI(Adriana) & bebe ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

In alta ordine de idei, grasunica mea a rupt astazi premergatorul..tati a zis ca nu stie daca se poate repara, asa ca de acum suntem pe picioarele noastre!

MAMI(Adriana) & bebe ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Mami Alexia si tu areti tinerica(dar nu ca mine),dar e un lucru bun.Ai o papusa dolofana si frumoasa foc,sa va traiasca si sa va bucurati de ea.
Noi facem mofturi cu somnul,nu vrem sa dormim,maraim continuu nici in brate nici pe perna leganate nu ne place

Loredana mama de Alexandra (16.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

Anamicaeu ii dadeam lapte de formula,si o data pe zi faceam laptele in supica.asa s-a obisnuit cu gustul de zarzavaturi,prima data i-am dat suc de clementine,ca e mai dulce decat portocala.dupa am incercat cu mar cu biscuite nu i-a placut dar in schimb manca banana,pe care nu o mai mananca acum si mananca mar.IMPORTANT nu fortati copilul sa manace un aliment nou daca nu-i place dat-i pace,mai incercati altadata,poate o sa-i placa.
La suc de portocala adaug, morcov,care-i stinge aciditatea la portocala.

mami-alexiavezi ce s-a intamplat daca ai hranit-o bine, incepe deja sa rupa lucruri in casa
sti ca glumesc nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Da, Geany, stiu ca glumesti! Dar nu mi-am imaginat ca poate rupe premergatorulOricum, daca nu se poate repara, altul nu mai cumparam.
Loredana, te inteleg cu nesomnul , de asta am si eu parte de vreo 2 luni de cand au inceput dintisorii. Pana atunci, insa, a fost foarte bine. Am avut luni intregi in care nu se trezea deloc noaptea..Doamne, ce vremuri...Alexia adoarme la san, mancand. Dar cand nu o sa mai fie san iti dai seama ca va fi groaznic..

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput