Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am nevoie de marina sa-mi spuna daca e aglomerata maternitatea de la Elias!! Doctorita mea e adepta nasterii cat mai la termen si daca e aglomerat si nu se intrevad urme de nastere cu siguranta ma va pune sa mai stau prin Bucuresti...desi eu vreau sa nasc maine!!!Vom vedea...

Zoze, mersi mult! Doinita, Ramo, va pup dulce!

Nu am emotii...dar acum mi-am dat seama ca exista posibilitatea sa nu nasc maine... din cele doua motive expuse mai sus. As fi vrut sa vb cu cineva care a nascut zilele astea la Elias sa stiu daca e aglomerat sau nu...

Ioana
39+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

mami..am inteles ca pompa manuala ar fi buna cea de la avent...

_
34+ cu RADU
AMR 6 saptamani!!!


Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

I-am dat mai devreme SMS lui Giani, dar vad ca nu raspunde...Sper totusi sa dea un semn, imi dau seama ca e ocupata tare, dar putin de tot, o strigare mica...

Ioana, nr Marinei nu-l avem pe adresa de mail? Poate o sa intre totusi azi si vorbiti putin! Sau trimite-i un PM...,incearca asa.

Mami, nu stiu care o fi mai buna..., fiecare mamica o sa zica de pompa pe care a achizitionat-o ea! Eu am luat manuala de la Primii pasi, e si tare ieftina. Dar poti sa iei de la Chicco , de exemplu, sau Avent! Sa vedem ce mai zic mamicile.

POZE

CLAU 38 + cu Rebecca

AMR 6 ZILE!!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ursulico, tare draguta camera lui bebe!! Ce culori calde!! Si patutul imi place... Cine ti-a desenat norisorii aia? Abia astept s-o vad terminata!!

Acum m-am gandit diseara sa ma apuc sa mut niste mobila prin casa, sa fiu sigura ca nasc maine Ce ziceti??

Ioana
39+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mami, faci cum crezi, eu pana una-alta am zis ce am vazut si ce am constatat pe propria piele...Barem daca vrei sa nu te chinui mult cu o pompa manuala, neonatologii din Giulesti recomanda pompa de la Avent cu pompita ca la aparatul de tensiune. Dar daca ti se pare asa scumpa pompa electrica de la Primii Pasi, 95 ron, de pe buburuza. ro...nu te chinui deloc, ii reglezi puterea de vacuum, am scris ca mie de-aia mi-a luat randunoiul dar pt ca la mine nu folosea la nimic i-am dat-o unei colege de salon care a fost super-multumita. Mai cauta, nu toate pompele electrice sunt daramator de scumpe.
Cat despre cantar, ma opreste mai mult lipsa de spatiu decat banii ca in rest, vorba Kyei, iei balanta Sibiu ca n-a murit nimeni pana acum cu ea...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Ursulica m-ai omorat cu tavanul si plafoniera...de mare efect...

Fetelor m-am speriat rau acum vreo ora, am avut contractii DUREROASE, da' rau, spatele ma injunghia, m-am deranjat la burtica...5 contractii numarate si distincte. Am luat un nospa si vad ca m-a lasat. Mi-era frica ca gata asta e...nici urma de pierdere dop sau altceva...Uffffff

Va

Ana 34+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Ursulet am vazut camera lui bebe- foarte frumoasa! Mi-a placut mult ideea cu norisorii pe tavan.Asteptam alt serie de poze dupa ce pui si stickerele.

POZE(burtica,Alexia,diverse)
Antonia



Nicol30+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ce aveti, randunici, cu invazia asta de contractii la 30-35 de saptamani?!! Linistiti-va, ca nu naste nimeni aici pana nu trece de 37!! Ati inteles?!
Eu simt ca se intampla ceva cu burtica mea... a coborat destul de mult si ma mai inteapa pe ici pe colo...sper sa am ceva dilatatie maine sau macar colul sters, ca sa ma opreasca in spital! Nu as fi crezut c-o sa-mi doresc atat de mult sa nasc! Eu, care muream de frica acum o sapt!!

Ioana
39+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ursulica, m-ai dat pe spate cu tavanul camerei lui bebe!!!! asa vreau si eu, pe fond turcoise, cu norisori albi, grasi si pufosi:))) si voi mai lipi si stelutele fosforescente, care deja sunt pe tavan
(au ramas de la Alexutza) si noaptea lumineaza. chiar ma distram cu alex acum vreo luna cand ii spuneam povestea de noapte buna si s-a dezlipit o stelutza si a cazut in pat...pitica mea m-a pus sa inchid ochii si sa-mi pun o dorintza. a fost delicoasa:)
peretzii ii doresc verde deschis, adica culoarea mereleor verzi, miam miam, si vreau (nu stiu daca voi reusi, cu toate ca mi-am facut rost de toate materialele...) sa-i decorez cu picturi facute de mana mea:))) cu insectuze si floricele....vom vedea ce va fi pana atunci...nu stiu cand va fi acel "atunci".

am venit si eu de la dr. de familie, care s-a minunat cand a vazut ce abatuta eram si cu mainile,picioarele si fatza umflate....mi-a luat tensiunea si e buna, cam mica, 10/6....dar la mine e ceva normal. mi-a zis sa nu mai mananc sarat (cu toate ca nu o fac....de fapt nu prea mai mananc de loc...) si sa beau ceai de la fares "picioare usoare"...cica ajuta. vom vedea.
starea mea depresiva s-a accentuat, mai ales ca azi, dupa mai mult de o sapt., al meu sotz a inceput serviciul si cred ca imi lipseste galagia si molozul din casa:). imi vine sa plang non stop, am dat deja de cateva ori apa la soricei, vad ca au disparut contractiile...
mai bine stau putin cu alex afara, ca e soare si-mi face bine...

va las si revin mai tarziu. ce filme bune ati mai vazut? comedii sau romantice?


alexutza 4 ani + si 32 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Alinutza foarte frumoasa camera lui bebe mai ales norisorii de pe tavan m-au dat gata, imi inchipui cum o sa arate cu tot cu sticker
Ma duc sa pap ca mi-e o foame de lup....
Zoze imi pare rau ca te simti rau
la toate


_
Mamica de Bianca(23oct2003) si acum de 2
Alina32+
Alexandra-Ioana
Bebe2
Pozele mele

AMR-8 Saptamani pana la

Mergi la inceput