Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:


FETELOR !!! DOAMNE AJUTA !!!!








ca de obicei primesc de la voi incurajari si cuvinte frumoase si choar va multumesc din suflet la toate pt ca sinteti minunate!!!


MARRYAN sa stii ca ai mare dreptate in ceea ce zici!!!! fac tot ce se poate in special rugaciunea si credinta si speranta ca DUMNEZEU sa imi daruiasca si mie bebicul mult dorit! apoi teste si tratamente ....dar sa stii ca eu niciodata nu mi am pierdut speranta si in curind sint convinsa ca voi fi
ceea ce doresc la toate fetele de pe acest forum!!!!

CAMI u ce mai faci , cum se mai simte tatal tau ? iti doresc toata sanatatea din lume si tie si tatalui si in curind sa ne dai vesti bune !!!


celorlalte fete le urez multa sanatate si lumina in suflet, si indeplinirea dorintelor!!! DUMNEZEU SA NE AJUTE FETELOR !!!si sa organizam si noi intilnirea fetelor din buc ar fii minunat sa ne cunoastem ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Laura,eram sigura ca nu am inteles eu cum trebuie!!!Nu se putea sa se tina post in zi mare de sarbatoare,a Invierii Domnului.Asa,in cate o zi de luni se poate,stiu ca lunea e bine sa tii post pentru familie,dar oricum cu binecuvantare de la parintele duhovnic.Important este ca nu ne pierdem speranta,credinta si rabdarea.Cu siguranta,ceea ce nu poate omul,poate Dumnezeu si ne vom tine toate in brate pruncii.Si eu am o singura trompa(dupa o extrauterina) si nici aceea nu stiam daca e buna,ca nu am vrut sa fac Hsg,dar numai Dumnezeu stie cum a lucrat si a facut minuni.Totul este sa credem ca se poate si sa cerem sa se faca voia Domnului.

Imi place ca si Marryan si Sukisuki au acelasi optimism si unde noi zicem DA si Dumnezeu face minuni.Asa ca nu trebuie sa existe indoiala,ci credinta si rabdare!!!Va pup pe toate si incerc sa caut acatistul Sf.Porfirie,facator de minuni,care se sarbatoreste pe 26februarie,cand eu am scapat din mare incercare,acum 3 ani,cand am patit-o cu extrauterina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Doamne Ajuta fetele!

Va scriu sa va spun ca in sfarsit am reusit minunea de a-l muta pe tata la un spital din bucuresti....sunt tare increzatoare in reusita desi medicii din Galati mi-au spus ca sunt cateva luni de recuperare ca sa se faca bine definitiv.....deoarece este paralizat pe partea stanga.....

va multumesc la toate pentru rugaciuni .... pentru incurajari..... si cuvintele frumoase pe care le-ati scis pt mine.....

cat despre bebe ..... ar trebui sa merg sa fac o verificare la un eco intern sau un test de sarcina.....acum dupa laparo.....dar mai am rabdare pana saptamana viitoare.....un bebe l-ar face si pe tata sa lupte mai mult....

Doamne ajuta fetele....si nu uitati sa va rugati in continuare....va pup pe toate....si voi citi in seara asta din nou SFANTULUI HARALAMBIE.....tamaduitorul de boli....pentru noi toate.....

pupici si sa devenim mamici cu ajutorul lui Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Cu drag pentru voi:

http://www.youtube.com/watch?v=mO6xkplaZA8

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!

Ieri nu am reusit sa va scriu ca am fost foarte obosita, m-a durut spatele si burta,acum e mai bine.
Am luat analizele ieri,mi-au iesit bine numai glicemia este mai mica dar se rezolva daca mananc ceva dulce.Am fost la echo si mi-am vazut bebelusii mei jucausi,sunt asa de dragalasi cum se joaca,am fost din nou emotionata cand i-am vazut,deabia astept sa-i vad,ii iubesc asa de mult incat nu am cuvinte.
Copilasii sunt bine,au aproximativ 1,5 kg fiecare,unul dintre ei este mai mic cu cateva zeci de g,dar este nesemnificativ,placenta e bine are gradul de maturare 2,fundul uterin bine,lichid amniotic bine,nu s-au coborat pana acum cu capul in jos,ma bucur foarte mult ca totul decurge ca in grafic.
O sa merg la control peste 2 saptamani,atunci o sa primesc un tratament pentru cezariana a zis doctorul,ma pregateste este contra infectiilor,o sa vad ce primesc o sa va spun atunci.
Doctorul a mai zis ca prin 15 aprilie ar trebui sa nasc,deabia astept sa-mi vad copilasii si sa-i tin in brate,o sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea,mai este putin.
Va mai scriu dar mai tarziu,acum trebuie sa ma mai odihnesc putin.
Va iubesc si va doresc sa va bucurati si voi de clipele minunate ale sarcinii prin care am trecut si mai trec,este perioada cea mai frumoasa din viata noastra si Dumnzeu ne-a dat-o noua fetelor sa o traim e ceva de nedescris in cuvinte.
Dumnezeu sa ne auda rugaciunile si sa aiba grija de noi in fiecare clipa!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Ooooo,ce minune,Cleo!!!Ce vesti bune ne dai si cata bucurie ne aduci!!!Slava Domnului si tuturor puterilor ceresti ca gemanutii sunt dezvoltati bine si la fel,ca tu esti bine,cu analize bune.Mai este intr-adevar putin pana va vedeti,ceea ce va fi iar o minune,ca de sfintele sarbatori de Pasti veti fi impreuna,in bratuca!!!Sa va apere Maicuta Domnului pana atunci si toti sfintii si totul va fi bine.

Maine ar fi trebuit sa plec in pelerinajul acela in Tara Sfanta,nu s-a putut,poate alta data ne va invrednici Dumnezeu,pana atunci a plecat listuta noastra,sa ne ajute Dumnezeu si sa ne auda rugaciunile.Ne rugam si noi sa ajunga cu bine grupul acolo si sa ne fie cu folos la toate pomenirea in locuri sfinte,sa ne ajute bunul Dumnezeu sa tinem toate cate un prunc in brate si ce-i cel mai important, sa avem mantuire.

Sa multumim Domnului si sa credem ca vom primi ajutor.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Cleo copilasii tai se vor naste de ziua mea.
Deci va fi o dubla sarbatoare pt mine - ziua mea si nasterea puiutilor tai. Mare bucurie si mare minune.
Va pup pe toate fetele si Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, cu ajutorul Bunului Dumnezeu, am vrea luna aceasta sa facem o inseminare. Am inceput monitorizarea marti, am fost azi iarasi. Deocamdata am 2 foliculi, merg iar maine vedem iar cum arata.

Cleo draga, ce-a mai trecut timpul. Dar eu de mult ma gandesc ca noi ne rugam impreuna cam de cate luni este sarcina ta, asa este? Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere, iar in aprilie sa ai doi copii sanatosi!

Doamne, ajuta, dragele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Dragele mele!

am intrat doar putin sa va salut si sa ma bucur alaturi de voi ca draga noastra Cleo si gemenii ei sunt bine....Sa ne ajute si pe noi Dumnezeu si Maicuta Domnului sa ne bucuram ca si ea cat mai curand....

Cleo multa sanatate si tie si bebicilor.....abia asteptam poze cu tine si cu ei in brate....te pup si iti doresc tot binele din lume....

Multa rabdare si rugaciune
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Buna fetelor! Mi-a fost dor de voi.
Cleo ma bucur f mult ca ne dai vesti bune, este o bucurie ca copilasii tai sunt bine sa-ti dea Dumnezeu putere sa fii sanatoasa si sa te bucurii de ei. Multumim pt ca ai dus listuta noastra Dumnezeu sa te ajute!
Ainigriv multumim pt ca ai trimis lista noastra la locurile sfinte, sarcina usoara sa ai pana la capat. Ma bucur cand citesc cata credinta ai tu, Dumnezeu te-a rasplatit pt credinta ta si noi trebuie sa te avem ca exemplu. Doamne ajuta!
Cami imi pare rau pt incercarile la care esti supusa sa te intareasca Dumnezeu si sa treci peste toate, ma rog si eu pt tatal tau. Multumim pt ca duci si tu lista noastra la rugaciune, sa te rasplateasca Dumnezeu cat mai repede cu un copilas.
Laura ma bucur ca ne-ai scris. A mai scris cineva despre ce ai zis si tu chiar aici pe acest topic si cred ca este Canonul parintelui Lavrentie. Adica se posteste in fiecare zi de luni din luna si se citesc acatiste : al sf Arhangheli Mihail si Gavril si ale Maicii Domnului timp de 9 luni. Desi este greu dar cine poate ar fi bine sa tina acest post sau macar cum putem.
Intr-adevar lunea este bine sa se posteasca pt orice, mie mi-a zis un preot mai demult sa postesc lunea daca vreau sa am copii dar trebuie postite si miercurile si vinerile neaparat. Adica nu postim numai lunea si celelalte le neglijam. Nu este pacat sa se posteasca lunea deoarece mai demult batranii nostrii posteau si lunea in cinstea ingerilor. Dumnezeu sa te ajute sa iti implinesti visul frumos de a avea un copil!
Marryan ma bucur ca ne-ai scris, iti multumim pt cuvintele frumoase si sa te bucuri si tu cat mai repede de darul de a avea un copil.
mmc_nd iti doresc succes si asteptam vesti bune!
Alinushca multumim si sa ai sarcina usoara!
sukisuki, Hera si toate celelalte fete va pup si asteptam ca listuta sa fie plina de gravidute fericite! Doamne ajuta.

Mergi la inceput