Sange pentru mielodisplazie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor,mi-au dat lacrimile.sunteti niste persoane deosebite.eu nu sunt din Bucuresti si am A2, dar m-as fi dus daca era ok.multa sanatate tuturor.

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mai este nevoie de sange?




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misutkd spune:

Buna seara. Vad ca mai sunt si alte persoane cu diagnostic de mielodisplazie. Astazi am ajuns la acest forum si m-am si inscris. tatalui meu i s-a pus diagnosticul de sindrom mielodisplazi, su o rata destul de scazuta de supravietuire. As vrea sa stiu de tratament urmeaza pacientul pentru care ati donat snga. Si noi am afacut acest lucru, merit.... Exista tratament in Franta? Mie doctora mi-a spus ca nu exista nicaiei in lume tratament pentru acest diacnostic. La internare tata avea hemoglobina 5,6, la externate 8, iar la controlul de la 2 saptamani ii scazuse la 7,5. din acest motiv i s-a pus din nou o punga cu sange.
Multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misutkd spune:

Daca aflati ceva despre tratamentul din Franta, va rog mult sa scrieti pe forum. Nu vreau sa ajunga chimioterapie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Mai este nevoie de sange?




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)





Intotdeauna este nevoie de sange la Centrul de Hematologie. Daca nu pentru acest caz, atunci pentru altcineva.
Eu sunt donator, acum nu pot dona ca alaptez si nu stiu daca e bine, dar cand voi termina de alaptat ma duc iar. Sunt o gramada de oameni care au nevoie! Daca puteti sa va duceti, nu ezitati!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misutkd spune:

Aralia ai perfecta dreptate.Este o nevoie de sange disperata. Si eu caut donatori pentru tata, eu si sotul nemai putand dona 6 luni.

Mergi la inceput