Durere de burta - nu este indigestie!!!!

Durere de burta - nu este indigestie!!!! | Autor: anaism59

Link direct la acest mesaj

Eu dau din una in alta cu copilul care are tot felul de probleme. Acum se plange ca il doare burta cand sta in anumite pozitii: de ex, cand sta ghemuit ("pe vine") sau cand il iau in brate el avand picioarele incolacite in jurul taliei mele. In rest este ok, mananca este vioi, mai zice din cand in cand dupa masa ca il doare burtica dar atat. Se joaca normal, doarme etc, etc. Ce credeti ca este? Ce ar putea fi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Si Adi a avut o perioada in care-l durea burtica, fara alte semne, vioi, fara cearcane, manca OK. Pana la urma ne-am dus la medic si i-am facut coproparazitologic, avea giardia. Dupa tratament nu s-a mai plans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Initial creeata de anaism59

Eu dau din una in alta cu copilul care are tot felul de probleme. Acum se plange ca il doare burta cand sta in anumite pozitii: de ex, cand sta ghemuit ("pe vine") sau cand il iau in brate el avand picioarele incolacite in jurul taliei mele. In rest este ok, mananca este vioi, mai zice din cand in cand dupa masa ca il doare burtica dar atat. Se joaca normal, doarme etc, etc. Ce credeti ca este? Ce ar putea fi?



Vezi ca poate fi si apendicita. Daca il mai tine durerea de burta, ar trebui sa-l duci la medic.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput