Timisoara, Impreuna! (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare...

Bah gagicelor....

Saru-mana de urari,sa aveti si voi 1000 de ani de tot ce va doriti!!!!

Imi amintesc ca atunci cand am sosit in Timisoara,Alex avea 6 ani jumate,azi e ditamai flacaul,e aproape cat mine si deja a ajuns la pubertate...foloseste deja sprayul,se uita dupa fetite,are apucaturi golanesti si ma gandesc cu groaza ca in 3-4 ani o sa iasa scandal pe baie cu Marius,cine se barbereste primul si de cate ori pe saptamana...Am flacau!Parca ieri il puneam pe picioare si il gadilam si-l dezmierdam...mai facem si azi asa,dar mai rarut si nu cumva pe strada ,ca il vad golanasii din gashca si are parte de mistouri veci pururi.
Asa ca duminica s-a petrecut la Codrina cu pretenarii lui...a fost foarte incantat si colegii multumiti.
Azi am sa merg sa-i cumpar un tortulet sa ii cantam si noi diseara...pentru la scoala i-a luat 2 cutii cu bomboane,sa serveasca si el...sper sa se descurce.Dimineata s-a trezit singurel la 06.45...s-a spalat frumos,s-a imbracat si a venit in bucatarie cu ochii carpiti de somn si cu cartea si caietul de franceza la sub brat,avea tema de scris.L-am pupat si i-am urat...hehehehehehe...era asa dragalas cu ochii mici si imbujorat de emotie...si apoi toate au intrat in normal,ca e o zi ca oricare alta,cu scoala si teme.


Ce sa va zic?Abia am reusit sa va citesc din capitolul anterior...voi scrieti ,nu va jucati.
Sper sa va mearga si sa va iasa treburile pe azi,asa cum doriti voi...nu va mai iau cu randul...revin mai tarziu,cum am vreme,sa stam la vorbe!Va pup fara exceptie si vorbim!

alex,bun venit!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ok Katik ptr o farfurie de gulas caut eu melodia,numa mai scrie odata cum se scrie ca eu daca scriu precis ajung pe pagini de farmacie .
Mai si iarasi va chefuiti fara mine si Silvananu-i nimic lasa ca facem si noi un party pe aici ,dar daca nici de data asta nu faceti poze numai vorbim cu voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, se cheama : az a szep
bine, tu gasesti melodia, da' io cum fac cu gulash-ul????
trimit prin DHL????
ana, sa traiesti mama, si mai hai cu o cugetare ca tare mi-e dor!!!dragut tare flacaul!!!ptiu-ptiu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Buna dimineata, merci de cafele, nu dati cu , am lipsit motivat din cauza de muuuulte treburi in weekend, duminica si serviciu, si familie, si etc.

Bon, am ramas datoare cu povesti Szeged. Pai am ajuns acolo cam in 2 ore, la dus drum fara probleme. Am vizitat centrul, mi-a placut foarte mult, cu cladiri vechi dar perfect renovate si foarte curat. Seamana cu Sibiul mai curand decat cu Timisoara. Am baut o cafea si am mancat o prajitura, ne-am plimbat vreo ora pe sradutele care marginesc centrul si am facut poze. Am mers apoi la Cora la ceva cumparaturi, da nu prea mult ca bugetul a fost tare subtirel. Ca de obicei Spiridusul a avut prioritate, a primit chilotzei cu printese, o paposa si un prosop tot cu printese. Calin si-a gasit blugi foarte ieftini si foarte buni iar eu m-am multumit cu niste cafea si ... paprika de la mama ei pentru pus in mancare. La intoarcerea am oprit la un restaurant unde am mancat gulas, evident. Ninsoarea ne-a prins si pe acolo, dar zapada nu s-a depus. De la Sanicolau inspre Timisoara insa .... urgie. Si cum Calin conducea cam prea in viteza pentru gustul meu am protestat, m-a lasat pe mine la vola, am derapat si daca era vre-un santz in zona, in el ajungeam ca am iesit in camp. Din fericire am ales pt cascadorie o portiune dreapta de teren asa ca nici macar nu ne-a zgaltzit. Am revenit pe sosea, am mai mers un pic si vad in fatza doua masini tamponate. Pun frana incetisor si .... ma duc precum sania. Mai, deci nu derapam, mergeam drept, am avut senzatia ca am apasat alta pedala, nu frana .... am mai pus si o frana de mototr si am oprit cam aproape de aia tamponati. Pe urma, din 50 in 50 de m vedeam cate unul, ba in sant, ba in copac, ba chinuindu-se sa reintre pe sosea. Asa ca pana la urma a trecut din nou Calin la volan ca genunchii mei erau pe post de castaniete... Bine ca am ajuns cu bine...

Ana sa-ti traiasca fecioraul ani multi si fericiti iar minunea lui de mamica sa ramana mereu asa cum o stiu eu acum!

Aida tonul e ok, sper ca si restul.... Mii de pupici, m-am gandit zilele astea mai mereu la voi.

Maria si la tine m-am gandit am fost la meci de handbal duminica, s-au calificat baietii nostrii dupa o partida de infarct, practic au ratat aia un 7 metrii in ultimele 3 secunde de joc!

Laurelu, pai am vazut ghimbir mai prin toate supermarketurile, cum sa nu fie?

Katik, pai trebuie sa fac ceva sa ajung mai repede miliardar, sa-ti iau hamacul ca vad ca la tine se ingroasa gluma....

Dorisake, teoretic imi e ok vineri, Calin cica vrea la munte dar nu cred ca plecam .... Aripile mele is in regula, doar un pic obosite iar stapana cam lenesa, ceea ce nu am voie...

Claudelu multi pupici, nu mai pune tot la suflet, neaparat trebuie sa-ti venim pe cap cu toata trupa plus porumbeii din Operei sa te mai revitalizam un pic...

cate despre ziua de astazi mult de lucru, recuperat la serviciu ce n-am facut sapt trecuta din cauza de sef plecat plus ca de maine ies astia de la Poli din silentio stampa si o sa mai am o chestie pe cap. Am facut pentru amiaza spanac, mai trebuie sa bag ceva cumparaturi de baza, sa o ajut pe mama cu vanzarea casei din Mehala, am ce face ... Va pupacesc pe toate si va doresc o zi cat mai buna.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

AAAADana pai si la mine tot o chestie de genul asta apus capac ieri,ptr ca am indraznit sa zbier la el in masina,deci era si baut en gross si mai mergea si cu 120 prin curbe,deci aici drumurile sunt catostrofe,inguste cand urci cand cobori,toate sutn delimitate de parapet metalic ptr jos e vale,deci chiar nu am vazut sensul baut fiind sa imi arate mie cat de bun sofer e,se apropia in curul altor masini prea mult,etc,dar la voi a fost faza ca ai trecut la volan si ai patit ce ai patit,eu ma abtin daca zice treci tu si conduce,dar tu esti ,ce-mi place de tine.


Katik[red]dedicatie speciala
www.youtube.com/watch?v=dT5nsgm1lBg" target="_blank">Az a szep

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

HELLO BOLOLELO


LA MULTI ANI ALEX!! Sa-tzi dea Domnul multa sanatate, drumul vietzii sa fie presarat cu fericire...Anuska...sa-ti aduca numa bucurii...va pup

Anduka...ce facusi cu matzu meu...il tzanusi in frig si raci?...chiar ma gandisem ca daca nu era Emma bolnava era un cadou perfect pt ea...

Dani...nu ne intalniram noi la Cora..ca si noi fusaram sambata la Szeged ...Io am cam stat pe la pantofi ca acolo era scaun... nu ma mai tzineau picioarele...


Petrecaretele de sambata seara...eram si io prin zona da nu m-am bagat ca nu-s banatzanca autentica...numa glumesc... eram buimaca de somn...si ma uitam la reducerile de la Cora...

Va pup ...intreai scurt de la lucru ca seara nu se stie daca mai apuc...azi sunt hodinita...o zi faina si sa va aud cu dele bune...

mihi...mami de Arpi, Lori, si Bobolus in burtic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mai Clau, io nu-s zdravana, fac ce fac si trag cu ochiu la DC, asta-mi reduce zdravan eficienta si nu e bineeeee.... ca mi-am propus sa fac un care de lucruri.

Dar ... pai nu ma doare gura sa spun daca nu-mi convine ceva, iar Calin chiar conducea prea tare ieri. Pe de alta parte el sustine, cu eternul lui calm, ca decat sa gauresc podeaua din dreapta punand frane imaginare , sau sa sa bomban non stop n-am decat sa conduc eu mai bine. Si atunci trec la volan ferm convinsa ca voi fi muuult mai prudenta decat onor sotzior. Doar ca mie nu-mi ies la fel de bine, chit ca sunt ffff bun sofer , anumit chestii precum intorsul volanului in directia in care aluneci . Asa ca de aici problemele de ieri. Plus ca atunci cand am iesit de pe sosea nu a comentat ABSOLUT nimic, doar m-a intrebat daca reusesc sa reintru sau sa se dea jos la impins.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ups Mihi, postaram deodata .... pe la ce ora ati ajuns in Cora, noi pe la 13,30 la 15.00 am plecat si mi-a fost asa de ciuda ca nu am apucat sa bantui cum am vrut eu prin magazin, da pana am gasit si m-am hotarat la cadourile pt Lori mi-a trecut timpul prea repede ... fain magazin, pana acum n-am fost in el.... Eu am stat mai mult pe la hainutze copii, jucarii si seminte ca am luat diverse pentru casuta...

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Deci Dana esti pedepsita ca ai tras cu ochiul si ai un car de treburi,asa ca numai povestesc cu tine ca te dau aia afara .
Noi oprim la Cora anual in drum spre casa stiti ptr ce,ptr MURATURI frate ca aici nu suntnumai dulcege si noi cum venim vara in Tm numai are nici mama mare lucru,mai luam si ceva mezeluri.
Mihi ma bucur ca esti in sfarsit odihnita,cum e cu medicamentul,ati gasit cumva sau sa caut in continuare? sa-ti fie la nas ca nu ai bagat si vreo dedicatie ,tu de unde esti de loc daca nu esti banatanca?,bagai de pe la tine ceva si ne chefuiam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ne-am intors si noid e la plimbarica, am fost pe la banca si la terra sa cumparam acuarele si lipici de hirtie ca are kriszti de treaba cu ele!
dana, faine cadouri mama!!!! bravo! spor la trebi!
claudia, sar'na pt dedicatie!
da' io tot nu stiu cum fac cu gulsh-ul?
mihi, pe burtik!




Mergi la inceput