Emma - 5,7 ani are nevoie de ajutor *4*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Asa ca Dodo draga , daca stau bine si ma gandesc , de ce sa asteptati voi pana venim noi , mai bine iti fac legatura cu mama ... si asa puteti sa salvati cateva saptamani. Ce zici? ... mai ales ca la noi vezi si tu , nu stim in ce parte ne indreptam si cand ...


Da e bine si asa ,dar oricum va asteptam si pe voi.
Astept un semn.

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Am vorbit cu mama si ... ca sa vedeti ... a vorbit cu directorul de la delfinariul din Constanta care a fost foarte amabil si a zis ca putem veni oricand (dupa spectacol) si sa stam sa ne jucam cu delfinul , cam batranel dealtfel dar singurul care a ramas.
Nu putem sa intram cu el in bazin , desi au bazin nou construit pt delfinoterapie , au bani sa cumpere delfini ... dar nu au de unde sa cumpere ... ati mai auzit asa ceva?

Asa ca Dodo draga , daca stau bine si ma gandesc , de ce sa asteptati voi pana venim noi , mai bine iti fac legatura cu mama ... si asa puteti sa salvati cateva saptamani. Ce zici? ... mai ales ca la noi vezi si tu , nu stim in ce parte ne indreptam si cand ...

la toate!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune




si chiar nu exista posibilitatea sa va bagati cu delfinasul batranel in bazin?

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

aida- cand ai vreme citeste pe urmatorul link , nu stiu poate stii de acest medicament eu in momentul asta am aflat de el
http://www.bodyalchemist.ro/product/avemar-supliment-alimentar-tratament-cancer-30-plicuri-a-8-5g.htm

Sper sa se faca o minune cu mita ta sa scapati odata pentru totdeauna de medici si sa fiti fericiti si sanatosi toti trei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doamnelor , asa cum am promis azi o sa merg la banci.
Am crezut ca rezolv telefonic cu ABN (ca de obicei) , dar cand a inceput sa citeasca lista deponentilor ... si nu se mai oprea am renuntat eu la scris si am zis ca o sa ajung sa iau foaia.
Si pe la Transilvania trec
la toate ... totusi nu inteleg sunt multe nume care nici nu le cunosc?
Va si va multumesc din suflet



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

Am scris din greseala la cap.3, care e inchis, asa ca reiau aici:
Aida, daca zici ca Emma nu se bucura ca s-a intors acasa, eu ma gindesc ca e satula saraca de stat in casa, mai ales ca ea acolo a stat cel mai mult, neavind voie sa mearga la gradinita si fiind ferita de contactul cu exteriorul. Stiu si eu ce mult le place la copii sa "iasa", sa vada alte locuri, alti oameni (alti copii); jucariile altor copii sint intotdeauna mai interesante decit ale lor, nu? Ca parca noi, oamenii mari nu sintem tot asa... Deci ma gindesc ca la Emma i-ar place sa mearga in vizita la alti copii. E posibil sau nu asta? Sau cind pot sa vin eu cu Andrei al meu in vizita la Emma?
Daca voi sinteti gripati nu e pericol pt. Emma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Azi am vorbit la Galati si asteptau telefonul meu.
M-au intrebat daca am primit schema de tratament ... dar o sa discute ei cu cei din Rusia si o sa ceara schema de tratament.
In principiu putem merge oricand , dar sa ii sun peste 2 zile si imi vor spune daca au schema.

Asa ca pana plecam la Galati dam o fuga la un cabinet de Biorezonanta din Timisoara sa ii dea ceva picaturi ... habar nu am , aflu mai multe maine ...





Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Da Felicia , e satula de stat in casa , dar sa nu crezi ca noi daca mergem undeva Emma are mai multa libertate ... atat ca schimba 'peisajul'

mercedes am citit. O sa incerc si ceva tratament naturist.
Astept sa ma sune de la Bucuresti , ceva tratament din China care trateaza tumori ... ei asa zic. Au primit dosarul si il studiaza acum ...

trebuie sa duc matza afara ca deja dispera.



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne ajuta Aida ca sa incepeti cat mai repede si vizitele la delfin si tratamentele si sa dea cele mai bune rezultate
si multa, multa sanatate


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne ajuta Aida ca sa incepeti cat mai repede si vizitele la delfin si tratamentele si sa dea cele mai bune rezultate
si multa, multa sanatate


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rainman70 spune:

Buna Aida,ma numesc Gabi si sunt nou pe forum . In primul rand vreau sa-ti spun ca povestea fetitei tale m-a impresionat profund si ii doresc multa ,multa sanatate! Stiu prin ce treci pt ca si eu sunt intr-o situatie similara ,sotia mea(28 ani)a fost diagnosticata anul trecut cu boala hodgkin si urmeaza acum chimioterapia. Peste o luna si jumatate ar trebui sa sa faca un PET si te-as ruga daca poti sa imi explici si mie cam care ar fi pasii de urmat pt a face o programare! de ce anume ar fi nevoie ,trimitere de la medic,care sunt costurile etc.Te rog daca poti sa imi dai un bip la 0723 637 911. Multumesc si inca va doresc multa sanatate si putere!

Mergi la inceput