Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Stela si eu am avut acum cateva zile niste intepaturi asa cum le descrii tu..pe moment m-am speriat,dar nu au durat decat 15 min si au trecut.Sper sa-ti treaca si tie

POZE(burtica,Alexia,diverse)
Antonia



Nicol29+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

ms nicol..sper si eu sa cam treaca ca de aseara le simt,ca ete,de asta n-aveam nevoie acum,mama lor!!Ele mai lipseau!Ma ducea un gand la infect urinara,dar nu cred ca asa e durerea,si de ce in partea dr?

Stela 30+Teodora Traseul in burtica
Pozici
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 7 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Si eu ma speriasem de o infectie urinara, pentru ca aveam aceleasi intepaturi. Doar ca eu le simteam mai jos, inspre col. Pana la urma s-au potolit si cred ca era doar capul copilului care se fataia pe acolo.



Kya 31+ cu Sanziana
Pana la AMR 9

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Da,kya,mai simt si-n jos spre col,nu sunt prea dese dar apar si mai devreme,culmea,am simtit intepatura si in .Asta-i culmea.

Stela 30+Teodora Traseul in burtica
Pozici
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 7 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Stela stai fara grija, intinsa...cade obiceii! Sunt ligamente care se intind...uterul care se mareste, treburi din'astea!

Dupa fiecare tratament cu antibiotic trebuie bagata o ovula de econazol sau ceva derivat...asa se evita candidoza!


pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Olgutza si Kya - dupa cum va povestea si Oana..n-am nascut. Dar nici nu mai sunt in stare de nimic. Toate ma dor, toate ma chinuie...noaptea reusesc sa stau mai mult in pat...Iar ziua ma plimb prin toata casa incercand sa-mi gasesc vreun locsor in care sa pot sta..
Sper sa nu nasc pana luni pt ca mai am de facut o tura pe la Ikea..dup-aia n-am decat
Am vb si cu Simo - o externeaza azi, daca nu o fi ajuns deja acasica.

Va citesc mai mereu dar pe fuga si pe diagonala pt ca efectiv nu mai pot sta intr-un loc...

Daca ajung pana luni cu sarcina, o sa va tin la curent prin Oana . pana una-alta vad ca randunicile se grabesc cu puiutii..

Roxana 39 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA LUNI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Nicol..nu de indragosteala de-aia()..De indragosteala..asa..pe gol..Am fost la o pizza,un suculetz,am papat bombonele,s-a facut tarziu,am ajuns obosita-acasa..si-am uitat de telefon
Doamne ajuta,Stela!
Da Naty-asa i-am spus si eu..Ca eu sunt de vina-ca nu v-am spus!Cand o sa nasc eu..nu stiu..sper sa se refaca fetele pana atunci!Pup U si pufoasa mea dulcica!..Ah..si pe bunel il pupacesc-sa se refaca repede!
Ramo!
Ali n-am reusit sa caut ce-ai zis in cap.trecut,dar io vreau sa te scot din butoiul ala cu orice pret!!Lasa naiba butoiul,soacra si sobolanii scarbosi(sa nu fi visat asa din cauza povestii mele soricesti) si stai aci cu noi,pe crenguta..ca..sa vezi ce-ti vine cheful de ciripeala!Hai revino-ti mamica draga-nu se poate fara tine pe crenguta!Hai sa-ti zic vreo doua sa te inveselesc!Ia asculta:
Aliinaa-buliinaaa..
Se pliimba cu maasiiinaa..
La fiecare-STOP-
Bea cate-un sirop!!-
Siiirop duulce de cireseee..
Cine-ti caanta te iubeestee!!
Stela asa ma inteapa pe mine in stanga-jos!Cel mai rau e noaptea..
Asta sa fie oare-Delphin?!Ligamentele?!..Hmm..daca stau bine sa ma gandesc,s-ar putea sa ai dreptate,ca la cat se infige bebele meu in dreapta..trage toate cele de prin stg!
Ahh Olgutza ce rautate a facut motanelul tau!!


Ela.. in 35+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

GIANI FELICITARI PENTRU NASTERE MAMICUTO! SA FIE BEBELE TAU MANCACIOS, SANATOS, FRUMOS SI CUMINTE SI SA CREASCA INTR-O ZI CAT ALTII IN 3!

Roxana 39 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA LUNI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Stela stii ce ar putea sa mai fie? Constipatie sau gaze. Este incredibil cat poate sa doara un intestin plin cu presiunea uterului deasupra.
Eu am experimentat si senzatia dinainte, si cea de dupa. Si dupa durerea cedeaza.

Roxana saracuta de tine... hai ca mai e asa de putin! Inca un pic si gata. Pana luni apuci sa dai si tura aia prin Ikea. Mai sunt doar 2 zile!


Kya 31+ cu Sanziana
Pana la AMR 9

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

FELICITARI, GIANI!!! CE SURPRIZA NE-AI FACUT...
BINE AI VENIT, BEBE ANDREI! SA FII SANATOS SI NOROCOS!


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si 33+Luca Razvan



pozici

Mergi la inceput