Legea mamelor

Legea mamelor | Autor: ina C

Link direct la acest mesaj

Fetelor, ati semnat pentru noua lege a mamelor?

www.petitiononline.com/legemame/petition.html


Am pus aici subiectul, pentru ca aici intra cele mai multe femei insarcinate.
Poate aveti propuneri sa-l popularizam mai mult pe forum.

Multumesc.

"Sa nu cautati a face pe om mai bun prin ratiune, ci prin exemplu;nu incercati a misca decit prin emotie;sa nu credeti ca puteti trezi dragostea decit prin dragoste.Fiti ceea ce vreti sa fie celalalt.Viata voastra, iar nu cuvintele voastre sa fie o predica."(II.Fr.Amiel)

ina C 16+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Am citit ca Mihaela Radulescu e insarcinata.Ce-ar fi sa o rugam sa ne ajute?

"Sa nu cautati a face pe om mai bun prin ratiune, ci prin exemplu;nu incercati a misca decit prin emotie;sa nu credeti ca puteti trezi dragostea decit prin dragoste.Fiti ceea ce vreti sa fie celalalt.Viata voastra, iar nu cuvintele voastre sa fie o predica."(II.Fr.Amiel)

ina C 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am votat

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Votat!

POZE

CLAU 37 + cu Rebecca

AMR 11 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

semnat si eu sper sa se ajunga la un numar cat mai mare de semnaturi si sa intre legea in atentia imbecililor astia de guvernanti care nu stiu ce inseamna 800ron,,,da chiar nu stiu

------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Nu va intereseaza subiectul?
Eu l-as pastra mereu pe prima pagina, dar nu stiu cum.

"Sa nu cautati a face pe om mai bun prin ratiune, ci prin exemplu;nu incercati a misca decit prin emotie;sa nu credeti ca puteti trezi dragostea decit prin dragoste.Fiti ceea ce vreti sa fie celalalt.Viata voastra, iar nu cuvintele voastre sa fie o predica."(II.Fr.Amiel)

ina C 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Semnat si de mine, desi in cazul meu nu prea inteleg faza cu 85% din salariul de pe ultimele 12 luni, eu o sa intru dintr-un CIC in altul si acum 2-3 ani am avut salariul mult mai mic decat l-as avea acum in plus cu o luna inainte sa trec la CIC1 am fost avansata si mi s-a marit salariul, asa ca nu stiu cat de mult ma avantajeaza. Poate mai e cineva in situatia asta sau cineva care ma poate lamuri. Multumesc.

Inca o intrebare. Daca se aproba legea si vom primi 85% din salar o sa ii primim de la locul de munca si nu de la primarie? Intreb asta deoarece inainte sa intre in vigoare legea actuala la locul nostru de munca se dadeau niste prime lunare pe care colegele care erau atunci in CIC le-au primit de la locul de munca iar dupa ce am trecut la primarie nu au mai vrut sa ne dea primele lunare pe motiv ca se considera venituri salariale si ca atare am pierde cele 6 mil.

Ada 16+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Am votat si eu. Nu sunt de acord cu cele 8 milioane.

Bebe 2
Crengu 15+ cu , mami lui Cristian(30.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Am votat!

Ada S eu stiu ca se primeste 85% din ultima incadrare, deci din ultimul salar.




16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Merci carissma, sper sa ai dreptate dar pe site-ul unde am votat asa scrie......de acolo am luat informatiile.

Ada 16+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetele stie careva daca cei 85% se dau si tatalui in cazul in care ramane in concediu de paternitate? Este publicat undeva acest proiect?



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput