Mamici de iulie august 2008 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, am intrat scurt doar sa va salut!

Sper ca sunteti bine toate, ca nu am citit nimic de cateva zile. Eu sunt bine in general, doar cam obosita...

Va si poate maine sa apuc sa mai citesc ce ati scris, ca am multa treaba la job si la fel va fi si saptamana viitoare.

Caprioara19+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mona am modificat. Stai calma si la mine fata a avut dpn 13 august si s-a nascut pe 21.
Caprioara pupici si ai grija cu atata munca tu cand iei concediu?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mai da nu mai e nimeni pe aici? Sarbatoreste toata lumea? Ca deja am ajuns pe pagina 2.
Eu ma chinui cu fata sa o fac sa pape ca daca is bucati mai mari cu toate ca le poate mesteca se prosteste si nu vrea.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Buna , fetelor!

AnnaBaby, la fel mi-au spus si mie la Iliev, sa sun dupa 20 pentru programare in martie.Mie dr mi-a recomandat saptamina 22.

Va rog si eu sa-mi dati id si parola pentru contul comun, m-ati facut curioasa cu hainutele.

Numai bine, ina C

"Sa nu cautati a face pe om mai bun prin ratiune, ci prin exemplu;nu incercati a misca decit prin emotie;sa nu credeti ca puteti trezi dragostea decit prin dragoste.Fiti ceea ce vreti sa fie celalalt.Viata voastra, iar nu cuvintele voastre sa fie o predica."(II.Fr.Amiel)

ina C 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mada mai trec io din cand in cand dar nu stau tot timpul pentru ca m-am apucat de un pulovaras Nu am putut rezista tentatiei, deja am gata juma de spate

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 18+ posibil ?

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Boti wow nebunatico. Esti pusa pe treaba nu gluma spor la impletit.
Eu inca astept sa vina saracul Flo acasa inca nu a ajuns si sa pun sa papam pe urma sa ducem fata la nani sa faca si el un dush si sa stam ca mosnegii pe canapea la tv.


---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Fetele ce se intampla cu picasa? Ca nu mai mere, ati schimbat parola???

Multam pentru felicitari si ca m-ati trecut in lista. Pe baietelul meu il cheama George Alexandru si este nascut pe 23.02.2006.



Flory mami de Alex si 20+ cu

bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

azi am fost un am mancat muult:in 30 minute am devorat o pizza Calzone si un castron de cartofi prajiti!!!asha m-am distrat eu de ziua indragostitilor
sa nu mai zic ca a pus stapanire pe mine toata ziua o durere groaznica de cap de am stat numai in pat
mey fetelor de cateva zile s-au cam aglomerat hormonii mei si-mi vine sa sar pe barbat!!dar barbatul nu prea ma mai gaseshte sexy si i-am aratat si colostrul deci bye-bye tzatze,ca pasa secreta nu shtiu ce si nu prea e tentat sa se apropie,ma rog si alte descrieri de ale lui care nu sunt de postat pe forum!!dar eu m-ash fufu rau de tot..il pacalesc eu pana la urma!



Ana-Maria21+
am oMARIA!!!AMR 19sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hello. Hop si eu, de la serviciu. Citesc si din capitolul anterior.
Mai fetelor, unde a disparut OanaSM?
Mona - lasa banii, important e ca ai vazut ca e bebe bine. La saptamanile astea mai apare cate o bucla a cordonului pe dupa gatut... Doamne fereste, mai bine faci eco si stii clar
Nati - 11 camere?? Da' ce faceti maica cu atatea?? Faci cumva curat in toate astea???
M-am lamurit cu curling - beton sport. Nu stiam ca ii zice asa. Si mie imi place - sa privesc. Dintre cele cu care mai tatonez, sunt innebunbita dupa petanca!
In loc de agenda - dati mama click dreapta pe raspunde la subiect si selectati deschide intr-o alta fereastra sau tab, si cititi pe o pagina, raspundeti pe tabul vecin Dezavantajul - scrieti un raspuns de 2 metri, dar baremi vorbiti cu toata lumea
Biri - sunt convinsa ca la voi testele sunt facute cu responsabilitate. Ma intreb insa, de ce la noi nu???
Sunny / Tecky - am zis eu ca sunt frumoase hainutele Stati ca mai astept o tura. Daca scriu si preturile, chiar ca bag lumea in sperieti Revin cu porsche-ul si restul hainutelor Da' sa termin de citit.
Carissma - bun venit! Da' mult curaj ti-ai mai facut!
Mai, travaliul nu e 14 ore la toata lumea. Eu m-am apucat de nascut la 10 si la 2 fara 10 bebe oracaia, la 3 si ceva m-au scos din sala. Da' alea 4 ore au fost nasoale rau... cre' ca e mai bine cu un travaliu mai lung si mai treptat asa... nu ca la mine, de la nimic, contractii ca la balamuc! Iiiihhh....
Locca - eu am dat 200 la morfo trim I si o sa fie 300 la morfo trim II, si ma duc pe 22 feb cand o sa fiu la intrarea in 22 de saptamani, ca nu am putut sa ma programez mai devreme
Bujo - stai la coada EU CU BOTI, noi am spart gheata cu intalneala, sambata trecuta Misto cu muzica. Eu ascult CD-ul cu Mother and BABY -SUNNY _ am uitat sa iti confirm ca vreau si eu muzicile alea. Ia sa imi zici ce format, treburi, socoteli... Tu n-ai yahoo mess mai?? Eu am, ankalaura ca aici. Ia da un mesaj
AnnaBaby- chiar ca super tare cu ce faci tu acolo la gym
Cu gradinita - nu am rezolvat inca nimic. Am fost azi si mi-a zis sa ma duc la sfarsitul lui martie. E obligatoriu sa rezolv, ca e in cartier si "apartinem" de ea. Ma mai informez pe la mamicile respective, sa vad cum sa fac - sa astept martie sau sa ma mai duc peste ea? Altfel, mi s-a parut ok directoarea. Nu a primit nimic
BOTI - te tin la curent cu urmatorul val de reduceri. E in iulie. Daca esti pe faza, apuci sa iei pana nasti :D Eu o sa iau, cu siguranta, trusou complet pentru 6-12 luni. Garantat. La fel si pentru SUN, Tecky, si cine mai e curios sa incerce o tura de reduceri adevarate in tari civilizate si la preturi minunate
Tecky - JJovana - facem clubul gravidoaselor de Elias?
Tecky - cam avem acelasi DPN. Ca la mine, ba e 2 ba e 4 iulie... Jjovana... daca te grabesti, ne prinzi acolo
Mada - pune-l si la mine pe Tutunaru (Dan) cu Elias ca sa completam listuta. Multam
Boti - ma faci sa incep sa iubesc Valentine's [PUP] pentru dedicatie. Reciproca e valabila
Spor la renovari
Mada - si eu avut o sticluta cu apa pe care o congelasem (erau 40 de grade afara si 50 inauntru...) si se topea treptat si imi umezeam buzele. Dar cum la noi sotii nu au ce cauta in multe maternitati, in 90% din timp m-am chinuit singura... ma scuzati... dar m-am simtit ca o vita pe camp....
Super tare povestea voatrsa.. cum v-ati cunoscut. Si noi tot pe net ne-am cunoscut si in vreo 2 luni ne mutam impreuna Si in inca 2 faceam planuri de bebe, in inca doua am hotarat sa ne luam casa.. si din doua in doua.. uite-ne aici
BOTI _ te-ai lasat de fumat???

Ma duc putin la bucatarie, mai citesc si revin

FITI ATENTI LA SEMNATURA!


Anca 19+ !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Louana_me spune:

Buna seara!!!

Cu adevarat o zi speciala pentru mami si tati al meu . Au aflat la nenea Iosup ca sunt ff ok, cu toata hipertensiunea lui mami, si mai ales ca voi fi ca tati: cuminte, inteleapta, inalta si slaba...sau cel putin asa spera mami ca voi semana mai mult cu el .

Laura, ai avut dreptate! Vom avea o fetita scumpa si care speeerrr sa semene mult cu sotul meu .

Va pup pe toate, si ma duc sa ma odihnesc ca nu mai pot. Maine citesc si ce au facut fetele la eco ieri.

Louana, 20+ cu fetita mica

PS: Tati tocmia i-a dat lui mami o felicitare cu o mamica si o fetita, si sub mesaj a semnat: TATA . Ce frumos suna cuvantul asta! De abea astept sa il cunosc pe tati!

Totul este greu pana devine usor....

Mergi la inceput