Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Salut randunici!
Iaca si noi! N-am putut intra pana acum fiindca am finalizat lucrarea de disertatie.
Dar m-am gandit la voi.Va pup si revin dupa ce recuperez din urma ciripeala.


Stela 29+Teodora Traseul in burtica
POZICI
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 7 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ali, ce burtica mare si frumoasa!!! E cat a mea, daca nu mai mare un pic...

Ioana
38+ si David




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

ciripitoare scumpe!
Am venit si eu pe crenguta dupa ce am spalat o transa de hainute si am trebaluit ceva prin bucatarie...

Simonettte super vestile si s-o tii tot asa pana la marea intalnire de luni!

Ioana f. frumoasa lampa adaptata Noi folosim pe post de lampa de veghe o burburuza de la IKEA la care i-am pus un bec asa ca o flacara ...ai impresia ca merge...sper sa nu speriem Bebelina

Bubule ce harnicuta ai fost, acum chiar ca vei dormi bustean

Si eu am primit hainute de la alte bebeline pe care le-am spalat (am incercat Dermalin hipoalergic de la farmacie) clatit de 2 ori si calcat bine (am inteles ca aceasta operatiune este esentiala).


Doinita 34+ Teodora-Stefania
http://community.webshots.com/user/doinita_d?vhost=community

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Ali, ce burtica mare si frumoasa!!! E cat a mea, daca nu mai mare un pic...

Ioana
38+ si David




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


Mersi pentru aprecieri.. eh... dar nu e mai mare decat a ta..asa cred... a ta unde e????
Vroiam sa fac si azi cateva pozici , din sapt in sapt, dar iar tre sa le fac eu singura si parca nu am chef, dar poate fac.. mai stii!!!...


_
Mamica de Bianca-4 ani.. si acum de 2
Alina31+
Alexandra-Ioana
Bebe2
Pozele mele

burtica-30 sapt+hainute

AMR-9 Saptamani pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Clau, pai daca pui si alte legume, mergea si fara ceapa. Dar daca nu-i musai astepti sa-ti aduca randunelul
Chiar, pilaf n-am mai facut demult...dar acum n-am carnita dezghetata...mai mancam niste fructe pana una-alta si pe la 8 sa vad ce inspiratie am...

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Clau, eu zic sa urmarim efectul cel mai rapid, deci Bepanthen crema!!!

Simonette, bune vesti, vai ce emotii imi dai!!!!!!!!



Livi +36Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Mai fetelor am dat refhres si mi-a aparut asa:" Accesul la desprecopii ti-a fost restrictioanat"
De ce???????
Ia sa vad mai merge??????
Edit:Vad ca mai merge...


_
Mamica de Bianca-4 ani.. si acum de 2
Alina31+
Alexandra-Ioana
Bebe2
Pozele mele

burtica-30 sapt+hainute

AMR-9 Saptamani pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Simonette, ma bucur de vestile bune! Sa dea D-zeu sa die bine pt. voi doi...eu incerc sa nu ma gandesc la ce ma asteapta...fac ca strutzul.... joi am rendez-vous cu anestezistul...si cu moasa, asa un mic control...in rest...

Pt. fetele cu cezariana...l-am intrebat pe randunoi daca eu am avut sonda la cezariana si mi-a spus ca nu..dar nu am avut voie sa beau lichide 12h. poate ca sa nu am nevoie de mers la Wc!

Ioana, multumim de ramurica...noroc cu tine, ca esti rtin preajma...

Vad ca sovi si papacica stau la barfa si nu vin mai repede sa ne spuna ce si cum!

Eu despre discutia voastra cu grupele sanguine..ma abtin, si eu stiu tot de rh negativ sau pozitiv...mai stiu si ca daca e dif. e prob. la al doilea copil, adica ai nevoie de vaccin si atat. Dar da, m-au intrebat de grupa tatalui. Nu am auzit nimic despre asta aici si refuz sa-mi bat capul.

Despre hainutze luate de la cineva care va propune...eu va sfatuiesc sa nu refuzati niciodata...mai ales daca cunoastetzi persoana. Sunt intotdeauna bine venite.

Apoi cu pompa de muls...ma intreb de ce va trebuie neaparat? eu am avut Avene, am dat o carutza de bani si am folosit-o ioc!

daca totul decurge bine...bb mananca...corpul furnizeaza cantitatea de lapte pe care o consuma si la ora care trebuie...ve-ti vedea. Asteptati sa vedeti cum se intampla...e parerea mea.

Nu are rost sa puneti bb la san si dupa ce mananca sa goliti sanul cu pompa...astfel mereu sanii vor fii prea plini si nu e tocmai ok.
L-am alaptat pe Seb 4 luni, atat a vrut el..;nu am folosit pompa de cat o singura data la spital, cand am avut furia laptelui si nu m-a ajutat la nimic...dusul cald pe sani a fost sfant. Si scoicile de la avene!
Seb manca din 2 in 2 ore cate 10 min. nici nu aveam cum sa-l pun la ambii sani, alternam, o data unul, o data altul...insa mereu cand se apropia ora de masa, sanul care urma la rand incepea sa curga singur! E uimitoare natura...si in timp ce manca de la unul, din celalat picura putin in scoica.
Si niciodata sa nu strangeti laptele adunat in scoici..nu e steril...bon! Tot ce am insirat eu aici e din proprie experientza, din ce am studiat eu pe aici cand am hotarat sa alaptez! Cine vrea aude, cine nu, nu! Fiecare face cum vrea...eu doar am spus ce ctiu!

Inca ceva...in clipa cand Seb nu a mai vrut san si productia mea de lapte s-a oprit..in doua zile nu am mai avut...dar nu m-am stresat prea tare..;nu am avut nevoie de pastile...si nici nu m-am muls ca sa golesc...caci bb nu mancase...deci laptele nu s-a produs...nu stiu cum sa explic...cert e ca s-a dus de la sine!

Cris, asa cum ziceau si fetele, incearca sa nu mai puneti asa mult la suflet..poti sa-i explici sotului...sigur nu e usor..ca fratele lui e un adult si in deplinatatea facultatilor mintale...daca el nu tine la sanatatea lui...Acum voi 3 sunteti o familie..trebuie sa fiti voi pe primul plan...sanatatea voastrasi apoi vin restul...mai ales ca nu e roz nici la voi!



pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Clau, improvizeaza si tu ceva cu pilaful ala, tranforma-l in garnitura exotica, pune mazare verde, sau porumb, sau vezi ce ai prin frigider!

Livi +36Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ali, vreo eroare, cine stie...

Doinita, pai nu? ce atata somn...cu toate ca ar fi mers, dar trebuia sa fac ordine, ca nu mai suportam...

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput