Cum scap de pisici?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lasatzi mai pisicile in pace....

semnat:
mama mitzelor


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta11 spune:

Cea mai buna metoda impotriva pisicilor este un caine adevarat de curte,altfel nu cred ca scapati de ele....al meu e prea adevarat sa zic asa,le omoara....saracele.....numai cand aude pisica zboara la geam....in tara stateam la parter....si cand era el mic mai intrau pisici in casa pe geamul de la bucatarie ca tot eu le/am invatat ca le dadeam mancare....si apoi cand ma duceam la bucatarie le vedeam cum cautau mancare...dar acum nu mai intra nici una....la tara avem o casa si livada si socrul meu se ocupa de tot,si ii ia si pe el mereu si mi/a zis ca a omorat o pisica,a pandit/o pana a picat saraca din pom,era pui....am un boxer tigrat.

32 saptamani
DPN 6 Mai ...
Baietel canadian 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

Sarmanele animalutze...nu au unde sa se duca,trag si ele la mancare.Cine sa aiba grija de ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fernandez spune:

Dragele mele parerea mea este ca voi nu aveti o problema cu pisicile...aveti o problema cu capu'! Una isi cumpara spray anti-pisici, alta isi cumpara un dispozitiv care sa le tina la distanta...si cel mai tare una isi pune cainele sa le omoare(stimata doamna, daca ti se poate spune asa, mai nou e ilegal sa faci rau animalelor-valabil si in caz in care esti lasha si iti inveti cainele sa faca asta!Mai bine ai invata cainele ala sa iti rupa tie pantalonii!) Mda...pisicile au fost aici pe pamantul inaintea voastra, mai bine sa va faceti probleme cu mizeriile pe care le ganditi si le spune-ti, nu cu niste animalutze! Dar nah, cand nu ai suflet nu ai suflet! Ce sa explici unor persoane ca voi! Mai bine fac ceva productiv, hranesc o pisicutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramoneloo spune:

eu sunt intru totul de acord cu b.nica.cea mai buna solutie este sa incercati sa le capturati si sa le duceti la sterilizat...desi operatiunea nu este deloc usoara,dar 'dupa' o sa aveti in sfarsit parte de liniste si nici n-o sa-si mai marcheze teritoriul.tinand cont ca unele dintre noi avem copii si stim f bine ca imediat pun manutza pe tot ce le iese in cale,exclud din start varianta otravirii...plus ca n-as putea asista impasibila la o scena in care catelul meu face bucati un alt animalut....asadar,cea mai buna solutie ramane sterilizarea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stanescu spune:

Cea mai buna solutie e ....mata personala...castrata..lasata sa se plimbe prin curte - adica sa stie ca si acolo e tot al ei...cu portita prin care sa iasa din casa...sunt teritoriale si sa vezi ce le fugaresc pe intruse/intrusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

io zic s-o anunti pe B.Bardot,poate le infiaza si pe astea si asa scapi de necazuri

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fernandez

Dragele mele parerea mea este ca voi nu aveti o problema cu pisicile...aveti o problema cu capu'! Una isi cumpara spray anti-pisici, alta isi cumpara un dispozitiv care sa le tina la distanta...si cel mai tare una isi pune cainele sa le omoare(stimata doamna, daca ti se poate spune asa, mai nou e ilegal sa faci rau animalelor-valabil si in caz in care esti lasha si iti inveti cainele sa faca asta!Mai bine ai invata cainele ala sa iti rupa tie pantalonii!) Mda...pisicile au fost aici pe pamantul inaintea voastra, mai bine sa va faceti probleme cu mizeriile pe care le ganditi si le spune-ti, nu cu niste animalutze! Dar nah, cand nu ai suflet nu ai suflet! Ce sa explici unor persoane ca voi! Mai bine fac ceva productiv, hranesc o pisicutza!


Hei, mai mult calm in raspunsuri... nu tinem lectii de morala, intrebarea era clara, asa ar trebui sa fie si raspunsurile. Nu atac la persoana.

Ioana 12+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

cea mai buna solutie este un catel care sa le sperie doar Pisicile sant scumpe si dulci dar cand sant il calduri scot niste sunete de zici ca sant draci





Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu

Cea mai buna solutie e ....mata personala...castrata..lasata sa se plimbe prin curte - adica sa stie ca si acolo e tot al ei...cu portita prin care sa iasa din casa...sunt teritoriale si sa vezi ce le fugaresc pe intruse/intrusi.

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.


Are dreptate Stanescu...Eu am 9 ( noua!!!!) pisici, cred ca sunt in masura sa dau sfaturi
Sunt intr-adevar foarte teritoriale, ale mele au trebuit impartite in "gashti" pe teritorii diferite si abia reusim sa le tinem departe unele de altele, nici nu s-ar pune problema sa apara vreo pisica straina prin curte.
Si, da, sunt de acord si cu Fernandez, na!!!!

Mergi la inceput