despre dr SILVIU PREDOI -

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Zarala multumesc mult. Eu sunt perfect de acord cu ce spui pentru ca si eu am acelasi tip de gandire, ca sa spun asa, dar mai ai un picut si nasti. Si trebuie sa fii fooarte fericita. Dar sunt sigura ca esti.

Astept un mesaj de la tine si o pozita cu bebelusa. Cand o sa poti. O sa ma gandesc maine la tine.

Pupici multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavaleria spune:

Buna ziua,
Si eu consider ca dr Predoi e un mare om. Mi-a facut cel mai mare bine, m-a ajutat sa-l aduc pe lume pe bebe Vladimir. In fiecare zi plutesc si-i multumesc lui Dumnezeu ca am avut parte de asa o minune.
In acelasi timp am avut experiente negative la Euroclinic cu duiumul si am scris despre asta. am fost tratata cu fundul, am stat pe la usi, nici vorba de respectat programari, am stat in urgenta cu contractii de ma indoiam si dr a zis " las-o sa mai astepte". Ditamai dr, sefa de sectie, dar nu ma repet. Am zis ca e cazul sa iau atitudine sa-mi gasesc un dr cu care sa pot comunica, sa nu fie ofuscat ca-l sun duminica dupa amiaza, sau ca indraznesc sa ma duc fara programare.
Cu toate acestea nu mi-am jignit niciodata dr din Euroclinic. Cu totii avem zile bune sau mai putin bune. Intebati-va sotii doamnelor, cum ar reactiona a doua zi dupa ce ati nascut, daca ar fi musai sa fie la birou si ar fi cu gandul numai la dvs? Cat de amabili rabdatori si deschisi ar fi? Cu totii suntem la un moment dat coplesiti de emotii si vorba ceea, nu-ti naste nevasta in fiecare zi.
Important este desigur, sa ne exprimam parerile, experientele pozitive , negative, dar sa gasim un dr cu care sa fim pe aceeasi lungime de unda, sa aducem pe lume un copil sanatos in conditii sigure, indiferent de spital.
Am nascut in ziua de Craciun, dr a venit in 20 de minute, totul a fost foarte bine, personalul amabil, zambitor.
Eu am fost extraordinar de multumita de dr Predoi, de dr Caliopia Parfene, de cate am invatat in Medlife ref la beb-ul meu si ma descurc de minune singura, prietena mea a fost extraordinra de multumita de Euroclinic, iar colega de srviciu a sotului de CFR 2.
Important e sa fim fericite, multumite sa traim din plin o perioada unica.
Cat despre statul la usi la stat sau la privat, si ma refer aici la noi gravidutele, haideti sa fim mai tolerante. oricand putem fi noi acea urgenta si nu ne-ar cadea bine sa ne topim de griji si de durere pt ca dr tb sa respecte programarile.
Imi doresc sa nu fi suparat pe nimeni si imi cer scuze daca am facut-o prin mesajul meu.
Va doresc sanatate maxima si experiente de neuitat la nastere.

Maria-Valeria mami de bebe Vladi

http://picasaweb.google.ro/eugen.serb/BestFriends

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavaleria spune:

Buna ziua,
Si eu consider ca dr Predoi e un mare om. Mi-a facut cel mai mare bine, m-a ajutat sa-l aduc pe lume pe bebe Vladimir. In fiecare zi plutesc si-i multumesc lui Dumnezeu ca am avut parte de asa o minune.
In acelasi timp am avut experiente negative la Euroclinic cu duiumul si am scris despre asta. am fost tratata cu fundul, am stat pe la usi, nici vorba de respectat programari, am stat in urgenta cu contractii de ma indoiam si dr a zis " las-o sa mai astepte". Ditamai dr, sefa de sectie, dar nu ma repet. Am zis ca e cazul sa iau atitudine sa-mi gasesc un dr cu care sa pot comunica, sa nu fie ofuscat ca-l sun duminica dupa amiaza, sau ca indraznesc sa ma duc fara programare.
Cu toate acestea nu mi-am jignit niciodata dr din Euroclinic. Cu totii avem zile bune sau mai putin bune. Intebati-va sotii doamnelor, cum ar reactiona a doua zi dupa ce ati nascut, daca ar fi musai sa fie la birou si ar fi cu gandul numai la dvs? Cat de amabili rabdatori si deschisi ar fi? Cu totii suntem la un moment dat coplesiti de emotii si vorba ceea, nu-ti naste nevasta in fiecare zi.
Important este desigur, sa ne exprimam parerile, experientele pozitive , negative, dar sa gasim un dr cu care sa fim pe aceeasi lungime de unda, sa aducem pe lume un copil sanatos in conditii sigure, indiferent de spital.
Am nascut in ziua de Craciun, dr a venit in 20 de minute, totul a fost foarte bine, personalul amabil, zambitor.
Eu am fost extraordinar de multumita de dr Predoi, de dr Caliopia Parfene, de cate am invatat in Medlife ref la beb-ul meu si ma descurc de minune singura, prietena mea a fost extraordinra de multumita de Euroclinic, iar colega de srviciu a sotului de CFR 2.
Important e sa fim fericite, multumite sa traim din plin o perioada unica.
Cat despre statul la usi la stat sau la privat, si ma refer aici la noi gravidutele, haideti sa fim mai tolerante. oricand putem fi noi acea urgenta si nu ne-ar cadea bine sa ne topim de griji si de durere pt ca dr tb sa respecte programarile.
Imi doresc sa nu fi suparat pe nimeni si imi cer scuze daca am facut-o prin mesajul meu.
Va doresc sanatate maxima si experiente de neuitat la nastere.

Maria-Valeria mami de bebe Vladi

http://picasaweb.google.ro/eugen.serb/BestFriends

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Si eu am fost vineri la medlife sa ma ia si pe mine in evidenta dr mendez.
Aveam programare la 18:20 si am intrat la 19 10...ca sa imi spuna ca are full in aprilie si ca nu ma poate lua in evidenta.
Inaintea mea a intrat o tipa care nu avea programare, dar am aflat asta cand din curiozitate l-am intrebat pe sotul ei la ce ora aveau programare ca stam de prea mult timp....si mi-a raspuns fara nicio jena : nu avem programare. oribil.
Pe bani mei stau sa astept? cristina ti se pare normal???
Atunci iti meriti soarta de a citi reviste pe la usi. Poate alta treaba nu ai. NOI AVEM!!!

Alina 32+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 8 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ursuleata

Atunci iti meriti soarta de a citi reviste pe la usi. Poate alta treaba nu ai. NOI AVEM!!!

Alina 32+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 8 SAPTAMANI!!!




N-ai inteles nimic din tot ce-am scris.
Dar asta nu-ti da dreptul sa faci supozitii jenante la adresa mea. Mai era putin si ma faceai "pierde vara".
Care soarta, care usi, nici nu stii ce vorbesti! Am spus ca sunt dispusa sa astept - pe banii mei - la cine cred eu ca merita sa astept. Ai vreo problema cu asta? Desi n-ar trebui sa ma justific, afla ca sunt la fel de ocupata ca si... VOI.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by ursuleata

Si eu am fost vineri la medlife sa ma ia si pe mine in evidenta dr mendez.
Aveam programare la 18:20 si am intrat la 19 10...ca sa imi spuna ca are full in aprilie si ca nu ma poate lua in evidenta.
Inaintea mea a intrat o tipa care nu avea programare, dar am aflat asta cand din curiozitate l-am intrebat pe sotul ei la ce ora aveau programare ca stam de prea mult timp....si mi-a raspuns fara nicio jena : nu avem programare. oribil.
Pe bani mei stau sa astept? cristina ti se pare normal???
Atunci iti meriti soarta de a citi reviste pe la usi. Poate alta treaba nu ai. NOI AVEM!!!



Alina 32+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 8 SAPTAMANI!!!




poate e o noutate pt tine, dar sunt situatii neprevazute, cand tu ca pacient nu ai nici un control asupra corpului tau, si atunci doctorii te mai primesc si peste rand, chiar daca ai programare facuta peste o luna, sa zicem. dar se pare ca tu esti prea ocupata pe banii tai sa te gandesti si la cel de langa tine. ma gandesc ca si daca i s-ar fi facut rau langa tine, ai fi spus sa astepte sa traca programarea ta si de abia dupa aceea sa se ocupe de ea, asta ca sa nu intri si tu in randul celor care stau si citesc reviste pe la usile doctorilor.
dupa umila mea parere de femeie care a trecut printr-o sarcina si prin divese situatii mai mult sau mai putin urgente, din pacate mergand la ginecolog iti asumi si riscul de a intra cu intarziere la medic, pt ca uneori barza mai vine si neprogramata. una este sa ai ora la dermatolog, sa zicem, unde nu sunt chiar atat de multe situatii neprevazute, si alta e intr-un loc unde variabilele sunt atat de multe.
oricum, mare tupeu pe pacienta respectiva daca intr-adevar o fi avut vreo problema majora, sa intre inaintea ta! nu neaparat sa nasca atunci, dar de unde stii tu ca nu avea o hemoragie sau contractii sau stiu eu ce mai poate fi, care sa necesite intr-adevar o vizita neprogramata la doctor? recunosc ca sunt uimita de cata compasiune dai dovada, mai ales ca esti si tu graviduta si stii cum merg lucrurile.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si eu m-am dus o singura data fara programare la ginecolog, s-a intamplat exact cum a spus chris, eram in luna a 7-a si am avut o mica hemoragie. N-am fost la urgente, la spital, ci la medicul la cabinetul caruia mergeam de obicei, pentru ca era mai aproape. Si n-am intrat cum am ajuns, dar foarte posibil sa fi intrat inaintea cuiva cu programare. Dar nu s-a oripilat nimeni. In general lumea e calma si toleranta.
Iar la pediatru, in afara de controlul de rutina, o data pe an, mereu merg fara programare. E logic - merg cand se imbolnaveste copilul si doar n-am cum sa stiu cand se imbolnaveste. Toti parintii fac la fel. Cand sun, asistenta imi spune ca pot veni oricand in timpul programului. Si acolo, in functie de problemele celorlalti, asteptam mai mult sau mai putin. La receptie esti intrebat ce are copilul, si doctorul hotaraste cine are prioritate, stiind cine asteapta la usa si cat de grav pare sa fie. Si nu da nimeni spaga ca sa sara peste rand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu nu am inteles, citind postarile, daca este vorba de dr.predoi in general sau de "prestatia" lui la medlife...eu am avut tangentze cu acest dr., intr-adevar nu de lunga durata si nici foarte importante, insa pot sa zic ca mi-a lasat o impresie buna, vazandu-l cum se purta cu pacientele care erau la amniocenteza la spit. judetean ilfov...eu eram acolo pt un tratament pt o infectie, din intamplare mi s-a facut rau, o criza de hipoglicemie, cand el tocmai intrase sa-si consulte o pacienta care facuse amniocenteza...si "m-a bagat si pe mine in seama" pana a venit dr. mea....cu toate ca nu era datoria lui...
si inca ceva, intr-adevar, cum bine zicea cineva mai sus, conditiile super (asemanatoare cu cele de la privat....bine, cred ca difera marca tv-ului si a frigiderului din salon:))) de la spitalul judetean ilfov, sunt meritul lui, el fiind seful sectiei de materno fetala de acolo...sa va mai zic ce personal dragut si atent am gasit acolo? chiar si fara clasica spaga....sunt curioasa, la cate spitale de stat mai sunt conditiile astea?

imi pare rau ca ati avut probleme cu el, eu nu am avut, v-am povestit doar experienta mea cu el:)

alexutza aproape 5 ani si 34+ Teodor Mihai AMR 6 SAPTAMANI (40 ZILE)

TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

ariel, titlul , titlul e foarte important, neaparat trebuie sa apara asa pe google.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaBianca spune:

Nu cred ca se refera la "prestatia" lui in general pentru ca oricum n-a mai apucat sa ajunga la consultatie. Eu am nascut cu el si mi s-a parut ok, ce-i drept n-am avut deloc probleme, nu l-am sunat niciodata sa-l intreb de ceva deci nu stiu daca raspunde, daca se considera deranjat etc.
De asteptat mi s-a intamplat sa astept peste tot la dr., de ex. la medsana faceam la un moment dat tratamente pentru infertilitate si cel putin cu 1 ora intarziere intram la dr. Ei, odata nu stiu cum s-a intamplat ca am intarziat eu din cauza traficului vreo 15'. Am zis ca nu e grav ca si-asa astept minim 1 ora. Ghinionul a facut ca in ziua aia venise la fix. Si am intrat ultima desi am intrebat de cateva ori mi se spunea mereu ca l-am anuntat pe dnul dr, probabil dvs. urmati. Iar cand am ajuns chiar mi s-a specificat ca avem si noi niste programari care trebuie respectate(sic!). Nu mai zic ca intrasera diverse paciente chemate de dr. fara programare. Probabil am fost fraiera ca am asteptat dar dr. trebuia sa ma vada in ziua aia.
Nu cred ca sta nimeni de placere la usa drlor sa citeasca romane.
Cand e vorba de sanatatea mea prefer sa mai stau putin la usa decat sa intru imediat si sa ma aleg cu un diagnostic gresit. Mi s-a intamplat cand am fost prima oara la ginecolog. Nu mai zic ca dna respectiva avea o mana de am mers 3 zile cracanata(scuzati expresia). Si o barfea cu asistenta pe pacienta care fusese inaintea mea ca putzea (asta de fata cu mine). Nici nu mai stiu cum o chema, Chiroiu parca, la Medicover.

Mergi la inceput