Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Torturi si prajituri (5)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat
Lyly, arata super

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post
Mergi la inceput
Hildegard
Hildegard

3767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Hildegard  Trimite mesaj yahoo luiHildegard Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hildegard un Mesaj Privat
Anasia, vezi tu...alta mancare de peste. Arata perfecte floricele tale.....mai naturale. Bravo!

Lyly, ce tort fumos....cu glazura de cioco. Mmmmmm! Ce bun. Ti-a iesit fain! Galzura ai potrivita sa ramana asa pe margini. Superrrr! Idee buna si cu rafaelo!

Mai fetelor faceti progrese fantastice pe zi ce trece......si eu mai am de progresat...

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Editat de - Hildegard on 13/02/2008 12:32:24
Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat
eu astazi am incercat sa fac blatul roz in formele de inimioare...insa imi trebuiau mult mai multe inimi asa ca am facut doar 2 inimi in forme si restul in tava dreapta si le-am decupat cu forma de inima dupa aceea Aici...
blatul meu nu e chiar asa de roz
as face o crema de vanilie sa pun deasupra blatului si cate o capsuna deasupra apoi ornat cu frisca...credeti ca iese bun? nu stiu sa mai tai sau nu blatul in doua? sau merge si asa:blat, crema, fruc capsuna si ornat cu frisca?
aveti alte sfaturi pliiiiizzzz

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post
Mergi la inceput

anasia

2560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anasia un Mesaj Privat
monica-elizabet, ce frumos s-au copt formele; eu o sa coc un tort dreptunghiular si deasupra lui vreau sa fac un fluturas din aceste doua forme; poti sa le tai sa se simta si inauntru crema( asa am de gand); si deasupra ornezi cu frisca sau se poate si cum te-ai gandit;
cum faci crema de vanilie?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
pana la urma le-am taiat in doua
cele coapte in forma de inima sunt mai aspectuase dar cele decupate...nu prea...insa m-am gandit sa pun "fundurile" din cele decupate si "capace" din cele coapte in forma
pana la urma cred ca am sa fac o crema de capsuni...cea de la prajitura fina cu iaurt, o stiti?
iar deasupra pun frisca.
dar daca mai sunteti in zona astept solutii in continuare ca deocamdata am intrerupt activitatea pentru a hrani piticutii
pana acum am vreo 18 inimi...cred ca ma opresc aici

ps, multumesc anasia

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Editat de - monica-elizabet on 13/02/2008 11:56:29
Mergi la inceput
Hildegard
Hildegard

3767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Hildegard  Trimite mesaj yahoo luiHildegard Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hildegard un Mesaj Privat
Monica, ai folosit colorant sau ai pus budinca de capsuni dr. otker?
Nebunooo....atatea inimi ai facut????? cum le asezi sau ce vrei sa faci cu ele? Ce ornament?
Ti-au iesit foarte faine!
Eu zic sa tai blatul in 2....si il umpli cu crema aia fina cu iaurt daca vrei...facuta din iaurt de 400 ml si cu gelatina. Deasupra ornezi cu frisca si caspuna sau capsuni. Excelent!
La ornament deasupra tai capsuna in 3 ca un evantai si asa o pui....stai sa caut model sa vezi...
(18 inimi...

Eu am facut de dimineata niste frunze,3 ramuri si un ravas pe care o sa scriu Sf. Valentin...
Habar n-am ce o iesi din tortul meu...deci pana la urma fac tort mare. Azi tre sa coc blatul si sa-l si asamblez. Vreau sa asamblez tortul in forma ..adica pun blat...crema de budinca cu gelatina (crema asta vreau sa fac si e pentru prima data ...nu stiu ce o iesi). Vreau sa pun budinca de caspuni,vanilie si frisca....sa vad cum le-oi aseza. Al doilea blat sa vina deasupra. O sa radeti...dar incerc pasta de zahar la imbracat...daca nu-mi iesie il imbrac in frisca si gata.

BLOGUL MEU

Veronica si

Editat de - Hildegard on 13/02/2008 12:43:20
Mergi la inceput
Hildegard
Hildegard

3767 Mesaje
Monica...inmoaie daca vrei capsunile in cioco:

http://www.utahcakes.com/files/strawberry.jpg

model de tort cu frisca si capsuni

http://www.candyforoccasions.com/Quickstart/ImageLib/Strawberry.JPG

http://www.d-delectables.com/P1000898.JPG

BLOGUL MEU

Veronica si

Editat de - Hildegard on 13/02/2008 12:56:22
Mergi la inceput
Hildegard
Hildegard

3767 Mesaje
Tort inima mica:

http://farm1.static.flickr.com/223/519408269_654ff23858_m.jpg

http://thepartyworks.com/images/22heart.gif

http://www.bakedecoratecelebrate.com/images/projects/miniheartcakes/miniheartcakes.jpg

http://www.1-800-bakery.com/images/sc_hearts_thumb.JPG

BLOGUL MEU

Veronica si
Mergi la inceput

anasia

2560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anasia un Mesaj Privat
monica, 18???? woow, ai fost harnica , nu gluma! bravo!
veronica, te superi daca postezi crema cu iaurt? m-am uitat la atatea creme ca nu stiu ce crema sa fac; daca amestec mascarpone-500g, capsuni-450g, ciocolata 100g, frisca 500g ,150 g zahar, gelatina15-20g?, oare iese ceva? sta cat de cat teapana? sau are prea multe in compozitie?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
wow fetelor sunteti minunate..multumesc pentru sfaturi si sugestii

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com