Torturi si prajituri (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

io-s trista... nu-s multumita delok de ce mi-a iesit
Iata inimioarele
am folosit un spray cu frisca si frisca se lasa crema parca a iesit prea tare(gelatinoasa) cum sa zic...si cand am vazut asa le-am ornat si cu "picioarele"
maine inainte de servire am sa le pun frisca pe moment macar asa...1 min sa arate bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Monica,nu fi trista...pai de ce n-si intrebat ca-ti spuneam ca frisca de la tub de lasa! Offff!
Pai iti iei alta frisca la cutie si o bati tare de tot si ornezi cu aia! Sau daca nu poti asa inainte de servire faci cu aia din tub...

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

de fraiera veronica

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Povestea mea legat de frisca

Eu nu flosesc decat frisca lichida:Hopla, Hulala, Megle...mai sunt ele...deci tot ce e lichid la cutie. Frisca din smantana n-am folosit de ex. cum e dorna rosie...mi se pare prea grasa in varianta asta. Se poate adauga cateva linguri de dorna rosie in frisca de astalalta lichida vegetala, se bat impreuna si rezulta ceva super,negretos!
Frisca ca sa fie buna pentru ornat inaite de a incepe s-o batem cu mixerul punem 2 linguri de zahar pudra si 2 linguri de smantana grasa(la 1 l de frisca lichida, adica o cutie mare). Batem cu mixerul pana sta lingura in ea...sau cum sa zic!Cu aceasta compozitie iese orice model de vraf de ornat....garantat!
Frisca la tub - eu o folosesc daor la cafea....se poate folosi la mini tarte dulci sau alte prajituri dar spritam imediat inainte de servire.....ca altfel se lasa.

Cam asta e..


BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Salutare...
Eu acum am venit de la servici si sunt neagra de suparare. Am luat de la mag. de la Unirea tot felul de dracii si a venit si comanda de la GastrodeLuxe. Vreau sa va spun ca au preturi mult mai mari decat cei de aici, din Bucuresti. Un set de forme lacrima( 4 bucati cele mai mici) pe care le comandasem costa 50 de lei. LA mag. de la Unirea am dat pe un set de 7 bucati( alea 4 mici plus inca 3 mari) 15 lei. Va dati seama ce diferenta? Hai ca la poshuri au aceleasi preturi..si la stante pentru frunze si flori...si transportul cu Cargus a fost 50 de lei In concluzie, sa nu va treaca prin cap sa comandati ceva la ei.

Mai tarziu va pun poza cu sectiunea de la tort...nu va imaginati cat este de delicios, mai ales glazura

monica, nu mai plange si eu ti-as fi zis sa nu folosesti decat frisca lichida, la mag. Plus este una doar cu caragenan, fara alte E-uri, se cheama Alpa si e foarte buna; lasa, ca le corectezi tu

Harnicutelor, revin mai tarziu, ca am citit pe diagonala...


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lyly, o sa cumpar si frisca de aia de la Plus sa vad cum e....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monica, nu fi trista, mai pui pe ele frisca cum a spus veronica (e super teapana) si uite cum poti sa le mai asezi (poza de pe culinar) trifoi de inimioare mie imi place cum este ornat;
lyly, bravos!!!hai, spor la munca, sa vedem si rezultatele!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Se pare ca azi nu e zi buna nici pentru Lili nici pentru Monica...dar lasa ca dupa rau vine bine!!!
Baltul meu e in cuptor!
Eu daca as fi in locul monicai as da toata frisca aia jos si as orna cu frisca normala batuta.

Anasia, e super tortul ala ornat. Cred ca am sa fac si eu asa odata un tort!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

veronica, si eu as face la fel daca as fii in locul meu dar ce sa mai dau jos ca aia s-a topit de zici ca n-a fost asa ca maine pun alta frisca peste asta....si gata...sa-mi fie invatatura de minte.
si multam de consolari

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

ce-am luat azi de langa mag. Unirea: http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk_-¬ag=1

in spate e si lopatica de lemn improvizata pentru modelarea florilor. Am luat si os de modelat(kestia cu 2 capete) si coloranti wilton. Lipsesc 2 posh-uri pe care le-m si oparit nitel si le-am pus in cui

Si iaca-ta si sectiunea: http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNkwgA¬ag=1

anasia, noroc cu tine ca m-ai sfatuit sa mi iau niste duiuri...ca in comanda catre Gastro era si un set de 12 duiuri care-i peste 100 de lei si care are numai forme obisnuite. Nici vorba de dui pentru petale Dar luasem azi un dui pentru petale si inca 2 cu forme foarte interesante




Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput