*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (141)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neata, zuzici gravidute si mamici
O intrebare de maaare urgenta: am voie sa mananc pizza?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stancutza am crezut ca mor de ras la descrierea sfarcurilor tale si apoi la metoda dn-ei dr de a face fata sa ragaie (imi imaginam mocuta socata a Sofiei).

Sooo am voie pizza? Vreau sa-mi comand ca mi-e pofta!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laurici, eu am mancat pizza si bebe Ana a fost bine. Daaar...eu am mancat si aripioare picante, si pomelo, si salata verde, si...cam de toate in afara de fasole uscata, mazare, varza, castraveti si rosii crude (mi-am invatat bine lectia, Miri?). Si culmea a fost ca Ana a avut dureri mai mari in zile in care intamplarea a facut sa am o alimentatie absolut ok. Asa ca eu zic "go for it"!

Edit: Totusi nu te baga sa mananci toata pizza din prima. Eu am mancat cat de cat moderat din alimentele care mi se pareau ca prezinta risc de colici.


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Alina asta-i raspunsul pe care voiam sa-l "aud", mai putin partea cu " nu manca toata pizza" Sper sa rezist


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mai fetelor, voi m-ati bagat in toate bolile lumii cu discutia voastra despre Exulton. Eu le iau de cca o saptamana si (ca Fulga) nu mi-am pus problema ca i-ar putea dauna lui bebe. In prostia mea am considerat ca daca mi le-a prescris medicul inseamna ca sunt ok.
Ce mama zmeului sa fac? Cauceoacele nu le suport, mai bine lipsa decat cu alea. Si alte metode mi se par riscante.
A folosit vreuna dintre viu sterilet? Ca ma bate un gand de-asta...

Mitsule, felicitari pentru cele 3 saptamani ale barbatelului tau!! Si Ana mea a implinit ieri 2 luni si numai eu mi-am amintit ca restul familiei nu are calendar. Soacra m-a sunat azi sa-i spuna "la multi ani". E mai aeriana decat mine.

Gratiela, ma bucur ca te simti mai bine si ma bucur ca Tudor e cumintel. Tot nu ne-ai spus de cum e Ozi vis a vis de el. Cum se comporta? Banuiesc ca fff bine dar mi-ar placea sa ne spui primele ei impresii. Pupici pentru barbatelul si printesa ta frumoasa!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Referitor la "Mama si copilul", si eu am fost la fel de dezamagita ca si tine, Mitsule. Tocmai de aceea nu am cumparat-o (am rasfoit-o in librarie si am considerat ca nu-si merita banii si renumele). Este de mult timp depasita. Pe mine m-a ajutat mult la Luca "Dr. Spock". Cu ocazia asta mi-ati amintit ca o am . Am gasit raspunsuri la aproape orice intrebare. Am vazut ca a fost reeditata si se mai gaseste in librarii.

Sa va mai spun despre Ana ca nu mai tuseste asa de tare dar inca tuseste si ca nu mai are asa de multi muci dar inca mai sunt. Doctora mi-a spus ca luni, marti ii va face vaccinul de 2 luni. Se face vaccinul in conditiile astea? Miri, stii cumva?

Sambata imi aduc si baietelul acasa!!! Iupiiiii!!! Abia astept, ca mi-e asa un dor de el...

Irinuk!!! Iar te-a monopolizat Palugel?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

:) lauraI, da-i-nainte cu tupeu!
eu mananc pizza o data pe saptamana de la Hut, friti pe unde apuc, si alte magarii:))

mitsule... intr-o zi ma amuzi, in altama disperi, asta depinde si de umorul meu e drept si de cat am dormit:))) deci, cum zicea stancutsa...prea multe lactate! (unu la mana) p-orma, constipatia e data de progesteron care e in concentratii mari in organism. am aceeasi pb. sunt o constipata prin definitie, dar in sarcina am supravietuit cu hepar (apa minerala) care acu mi-e interzisa. dar ce am inceput d eo saptamana, un pahar de apa calda pe stomacul gol, si am sanse sa vizitez toaleta o data pe zi. am incercat faza cu prunele...(zicea honey) dar la mine e absolut frectie la piciorul de lemn... si dup-aia, colicile incep pe la 2 sapt. deci esti in faza de colici. nu mai spala sfarcurile dupa fiecare alaptat sau inainte, le schimbi mirosul si gustul si s-ar putea sa-l deruteze. (dupa ce fac dush sacha e ca un apucat la sani pana se obisnuieste cu noul miros si gust). si ultima chestie, nu t eprosti sa mananci doua kile de fructe pe zi, tot ce mananci trece in lapte. cu cat sunt mai mari cantitatile, cu atat mai concentrate sunt in lapte. TOT, absolut tot trece in lapte. si fibrele din fructe iti provoaca gaze si tie, d-apoi lui gaga.
bon, en fin, incep sa sun ca o placa stricata...

virgo,aha... tocma ai aparut online:)

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Alina felicitari pentru a doua aniversare a papusii tale Sa fie sanatoasa! Cat despre anticonceptionalele alea, eu am mai tot citit pe forum de spre ele, ca ar fi singurele permise in timpul alaptarii (sper sa nu vorbesc prostii), dar multe fete si-au luat teapa in sensul ca au ramas Ooof, eu cred ca voi folosi preze (desi asa am ramas insarcinata cu prima fetita).
Mitsu felicitari pt cele 3 saptamani ale lui bebe C. Nu-i obligatoriu sa se capete cu colici, poate scapa


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laurici, multumim pentru urari!! Da' la faza cu m-ai speriat . Si atunci ce-i de facut?
Miriii!!! Moasha ce zice????

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

alina, nush de eluxton. mai bine prezervativ:) dece nu le suporti? nu suporti tu sau sotul? cu vaccinul, daca mai tusheshte s-ar putea sa nu i se faca inca.

azi vine masina noua acasa, si io am ciude existentiale ca nu am cand sa fac scoala de soferi:(

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput