Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Roxana Claudia
Mihaela - savarinele is alta slabiciune a mea..fa bine si posteaza reteta. Ai avut forma de savarina, nu?[/font=Trebuchet MS]



Roxana,am pus si reteta,nu te-ai uitat tu prea bine.
N-am avut forma de savarine,am facut in cele de muffins.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Miha, cu branza de vaci am facut si eu, milli grasa la pachet de 250g, ca nici eu nu aveam almette. Cu almete iesea mai cremoasa, dar e buna si-asa. Merge la fix crema asta de branza cu visine.

Roxana, pai tie pot sa-ti aduc o portie, ca stam aproape!

Mmm, ce bine arata savarinele! Si vad ca nu e complicat de facut.

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Mai, ce mamici harnicute! Inseamna ca Amira e o cuminte, si bb Stefan la fel acolo in burtik la mami, de Vanda, ce sa mai vorbesc, ca am si purtat o conversatie noi . Vorbesc doar de piticii mici, mici, ca cei mari oricum sunt cuminti, nu?

Eu mai scap cate un chec rapid seara sa nu privez strumfimea de desert, iar we trecut am facut krem!

Va pup rapid pe toate, m-asteapta studentimea cu rezultate!

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, cit am salivat eu la prajitura ta, ahh! Cum a fost la gust a doua zi, banuiesc ca si mai buna, nu?

Miha, daca te uiti la reteta data de curind de Lilia, aia cu rulada de brinza, ai sa vezi ca e facuta tot dintr-o combinatie de brinza de vaci, unt si zahar. Eu am facut-o si este delicioasa. Savarine poate o sa fac si eu curind, dar pe miine am planuit un lady's fingers (cu ocazia unor musafiri), deja am copt deshtele, am un castron plin ochi.

Roxana, nastere usoara si un bebe sanatos si papacios!

Adi, ai primit raspuns de la aia?

Gratiela, mai ai multe examene? Parca e sfirsit de sesiune, nu?

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Nati, foarte, foarte buna! Data viitoare fac crema cu almette, sa iasa mai finuta si mai cremoasa. Si ar fi mers mai mult sirop la insiropat, dar eu l-am baut tot, ca era tare bun!

Strumfi, asa e, avem copii cuminti foc!

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Savarinareselor () ati umplut formele pana sus? Eu asa vad in pozele de pe culi, dar oare nu dau p-afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu le-am pus pana sus si nu au iesit pe dinafara...s-au umflat doar in sus...insa nu au crescut excesiv

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pana sus Bumbacel,pana sus.

Azi am facut o portie de clatite cu sos caramel. Si cum s-au batut turcii la gura mea si-a lu' fii-miu riscam sa ramanem fara desert pentru maine.Asa ca am facut si o prajitura Bounty,dupa reteta de aici.La o prima degustare e buna...mai multe impresii maine.

Natalia,is off topic rau cu deserturile mele de pe alte meleaguri?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aoleo, Miha, dar harnicuta mai esti!! Iamiii...clatiteeee...

Fetelor, ieri am gasit visine congelate in City Mall, la Primavara, am mai luat 2 pungi, sa fie (au fost cam scumpe fata de cele din Gimma...) Am provizii acum!

Am luat o cutie Dr. Otker sa fac profiterol, arata asa bine pe cutie! Il fac pe la pranz si revin cu poze si impresii.

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am revenit!
Am facut profiterolul, f. bun! N-am avut inghetata sa pun deasupra, cred ca mergea mai bine, dar a mers si-asa.
Acum, cateva impresii: in cutie era un praf pt. gogosele, cam putin...crema de vanilie a fost f. multa, la fel si topingul. Prin urmare, am facut la pranz si am papat tot, apoi dupa-masa am pus si am mai facut eu choix-uri, dupa reteta mea si mi-au iesit mult mai bune! Le-am umplut si pe astea cu crema de vanilie, toping deasupra si tot mai am!!
Oricum f. bun desertul!

PS: se vede ca sunt in concediu si n-am nici o grija...toata ziua la bucatarie!

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput