ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Mada, eu am avut o perioada super stresanta la serviciu si mai apare una pana la depunerea bilanturilor. Cat despre bebe, inca nimic, asteptam, asteptam si incercam sa vizualizam si noi ca vad ca tine smecheria. Spor la treaba si tie si tuturor fetelor!! Trebuie sa vina si la noi bebeiiiiii.



Vreau o minune, vreau o minune-n viata mea!!! Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucialu...hai ca vin sa te tin de manutza, las' ca trece maica ,o dusculitza si gata
Aerlilian...eu continui sa ma rog pentru tine, vezi ce zic profesoarele cica sa vizualizezi, asa ca la treaba




in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/QQEep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mada ,iti multumesc iubita pt rugaciuni,dar ma indoiesc sa mai fie vreo speranta luna aceasta.Sunt in z33,niciun semn de cm deocamdata.Data trecuta dupa stimulare mi-a venit in z34 dar acum nu-mi da semne ca ar veni...Mai stau doua zile si mai fac un test.Desi daca a iesit negativ in z29...slabe sperante!
Ancutza ,nu te-ai trezit inca din betie si de aceea nu mai dai niciun semn?Zi si tu ceva...Povesteste-ne cum a reactionat sotul,familia...
Lucia,atata timp cat esti aici...sunt linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna
recunosc ca nu sunt asa harnicuta ca voi, dar mereu va citesc...

despre mine, ultimele noutati...i-am propus dr - IA, dar mi-a zis sa incercam cu duphason. Iau din z16-z25...sper sa ma ajute cu ovulatia...
plus vitamina E din z16-z20 - 1 pe zi
plus acid folic - 1 zi

iar de la mine putere...iau niste pastile pentru imunitate.
acum merg si la alt dr...de fapt incerc o paralela...Dr Ana este mult mai rabdatoare , dar nu este pe infertilitate..


dd ajuta sa vina primavara cu BB-iiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

aerlilian Sunt bine, fericiti, sotul vorbea de bebe inainte sa stim sigur, deci pt el nu a fost o surpriza. Familia, unii s-au bucurat, altii m-au intrebat daca e sigur si cand sigur ca nu voi pierde sarcina. Le-am zis ca numai cand se va naste va fi asa de sigur, dar putem sa ne bucuram ca va fi bine. Socrul meu e mandru ca bebe se va naste de ziua lui, iar dr de familie a zis ,, in sfarsit''.Dupa cum vezi, fiecare reactioneaza in felul lui, dar pe ansamblu au fost fericiti. dar noi suntem cei mai fericiti si abia asteptam sa mergem marti sa-l vedem pe bebe la echo. va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Ancaoradea, felicitari! Sarcina usoara, la termen si bebe sanatos!


Alexia, sa va traiasca printesa, sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii!

Monica, Rebecca e o scumpa si o frumoasa! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii!

Se pare ca primavara a inceput, si deci si sosirea berzelor!
pentru toate fetele si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ancutza,chestia asta cu "esti sigura ca tii sarcina" ,pe mine ma scoate din sarite...Cum dracu sa fi atat de prost inspirat,ca sa scoti asa ceva pe gura?Sunt revoltata!In loc sa te incurajeze,sa te felicite,pun intrebari aiurea...Draga mea,sa nu aud ca te necajesti sau pleci urechea la chestii de-astea!Bucura-te si traieste-ti fericirea!Ai minunea in burtica ta si acolo va ramane 9 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fete dragi, am intrat si eu un pic, am citit din urma mi-au dat lacrimile, va multumesc mult de tot pentru sustinere
A fost fff greu, cumplit pot sa spun, nu ma asteptam , am avut un travaliu lung de la 9 dimineata am nascut la 22.40, epidurala isi facea efectul fix 5 minute si apoi incepea cosmarul, mi-au bagat vreo 5 doze de anestezic si degeaba, am nascut pe viu cum s-ar spune, nu ma dilatam...greu, dar am scapat, recuperarea este grea, doare rau cusatura jos, dor si sanii, am rani de la bebelina papacioasa, o sa pun poze in curand, incercam sa ne acomodam, e cuminte, mananca si doarme si sunt ffff fericita si parca totul s-a schimbat inclusiv relatia cu sotul meu care era super si inainte dar parca acum ne intelegem de minune si se vede cat de fericit este. Va pup si va imbratisez si va doresc la toate sa ajungeti sa va tineti minunea in brate, merita tot chinul

Ioana, sper ca nu te-ai suparat ca am stat putinel cu tine, s-a suprapus cu vaccinul ala, imi pare asa rau dar sper sa-ti faci timp sa vii si acasica sa ne vezi, te pup

Lucialu, te pup muuult, poti sa ma suni cand vrei, nu ma deranjezi deloc

Anca, felicitari inca o data, sarcina usoara

Mada, MAgdita,Diana, Ralu, Boo, Aerlilian...si toate fetele va pup si bafta multa in continuare

Monica, felicitari pentru printesa Rebeca



www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Alexutza, bine ai venit acasa ! Mi-au dat lacrimile citind postarea ta. Recuperare cat mai rapida iti urez si sanatate maxima !
Pup mamica fericita si bebelina mancacioasa si cuminte !
Asteptam poze cand poti tu !

magdita
http://tt.lilypie.com/lQvGp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Alexutza... daca eram langa tine te imbratisam atat de tare incat iti treceau toate durerile, ai suferit mult dar a meritat, o sa treaca iubita, se simte fericirea si prin scris, ma bucur mult, cred ca-i un sentiment minunat, multi pupici sa te rafaci,pupam papacioasa ,DD sa o ajute sa fie sanatoasa, noi te asteptam nu plecam nicaieri, cand poti asteptam pozici




in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/QQEep2.png

Mergi la inceput