Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Am intrat sa va pupacim scurt ca plecam la dr la masuratori.
Rox se pare ca Georgica a ramas cu obiceiurile din burta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata! Mama e mai lenesa decat copilul. Gangurea de o jumatate de ora langa mine si abia m-am trezit.
Mihuta, daca e asa elastic wrapul si nu te intelegi bine cu el poate ar fi bine sa incerci si alt material. Sa cumperi tu unul. Dimensiunile le stii, materiale vad ca sunt variate: eu am o tesatura de bumbac, fetele au unele mai subtirele de panza parca. Incearca sa abordezi cealalta varianta. Acolo poate sa-si miste mainile, picioarele, chiar si capul. :)
Roxana, si a mea a inceput mai nou sa manance de doua ori pe noapte. Ea n-a mai facut de la o luna asa. Poate li se face dor de noi noaptea. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna dimineata
pussi[, i-am facut hemograma dar cu sange recoltat din calcai ! si i-a iesit 10 si ceva
doar la hemograma cu sange din vena arata exact concentratia de fier
si nu ii mai dau pt ca url aingrozitor de la fier
nu il suporta
face crize de colici
si intr-o zi a vomat cu fire de sange , a fcut iritatie gastrica si am decis sa nu-i mai dau
asteptam alimentatia diversificata
am o intrbare ,pt fetele care alapteaza
ati avut ciclu ?
eu sunt la al doilea si nu stiu daca e normal ca la medic nu am ajuns.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Alina,Amy,multumesc!
Stefania are aprox. 6,5 kg si 61-62 cm

Roxana,nu dgeaba este ursulet! lasa ca profita si el acum, cat mai poate, cred ca stie ca nu mai are mult timp de exclusivitate cu tzitzi
Tu cum te mai simti? sper ca nu mai slabesti la mai putin de 47 kg; altfel nu imi inchipui cum o sa cari asemenea ursulet! ce inaltime ai?

Alina,foarte misto wrapul, ca si locatara ! in multe din pozele voastre mi se pare ca seamana intr-adevar cu Stefania; Maria pare insa mai zambareata (este tare dulce), a mea este taaaare serioasa- mai schiteaza cate un zambet din cand in cand, nu foarte des.

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Kiva,si eu am avut ciclu! luna trecuta cateva pete (alaptam exclusiv), luna asta normal ca durata si destul de abundent.Alaptez in continuare, dar in zilele cu ciclu nu prea a vrut sa manance si i-am dat si formula.Asa am avut si la Sebastian, dar lui nu i-am dat supliment,a manacat si el mai prost, dar a mancat

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

multumesc anacami , m-am linistit!
eu am avut la 6 sapt de la nastere , apoi o luna pauza si acum iar
va las ca tb sa ii dau sa manance
revin cu prima ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

neataaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

neataaaa

duo center nu mai are piscina
active center costa 300 E si face in piscina la hotel bucuresti ceea ce nu e ok

raman baby spa si micii campioni care au asa ceva special pentru bb

dar

doar dupa 4 luni cand se face al 2-lea vaccin de polio, asa miau zis, ma primesc la 2 luni pentru masaj si alte acomodari, dar tre sa mergem sa vorbim cu ei (la baby spa) asa ca ne-am sters pe bot de piscina

mi-a recomandat doamna draguta de la duo center sa facem in cada de baie ca e cel mai bine pentru inceput

si noi stam foarte prost cu greutatea mamicii (multa si inainte de sarcina si in timpul si mai ales dupa)

bb papa foarte des

fug
ca deh, a mancat acum o ora si a dormit juma de ora si acum urla de foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna ziua si de la noi .... Noi acum ne-am ridicat din pat .Daca nu a dat nimeni nici o cafea merg sa imi fac una ..
RGE .. chiar imi era dor de tine.
Pussi nu vii cu tustele la inot??? E lipsa acuta de bebeline ...si ma gandeam sa fac o adunare de bebeline ca nu se poate sa se uite toti bebeii doar dupa Iasmi de BB...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Neata si de la noi
Am fost acum la medicul de familie pentru controlul de 2 luni. Avem 4800 g si 57 cm. E chiar bine, el la nastere a avut 2800 g si 48 cm.
Vaccinul nu l-am facut, ca cica nu face azi vaccinari, doar joia viitoare. Vaaai, ce m-am enervat!! Auzi tu, sa faca vaccinu de 2 luni la 2 luni jumate fara nici un motiv pertinent (n-are temperatura, diaree sau alte alea). Voua vi s-a intamplat asa ceva?? Intr-o saptamana se pot intampla multe, poate raci (doamne fereste!) si te pomenesti ca pe mana asteia facem la 3 luni vaccinu'.
Bine ca avem un pediatru de care sunt tare multumita, care saptamana trecuta la controlat juma de ora pe toate partile + a mai stat cu noi pentru sfaturi

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput