Minunatele Scorpiute (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by Ana68

Salut fete...

Tot in fuga azi...am o mie de ganduri si putini neuroni...Copilasii sunt spre bine,Marius si cu mine incepem ,scapam coada turmei,ca nu se putea sa nu o furam de la copii...dar ne revenim noi....

Ninocika draga...nu-s la secretariat,desi cand si cand mai dau o tura si p-acolo...e vorba de o intalnire nationala a toyotistilor ce va fi la mijloc de martie si sunt multe de stabilit si pus la punct si ma bag si eu in seama acolo si altceva este referitor la matzulica Aidei...

Va pup dragelor si sa fiti sanatoase!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana




Anitza, ce-ai patit, mama, te-ai virusat si tu??? Ai mare grija, ca nu-i de gluma cu gripa asta, mai ales c-am vazut ca tu esti cu amigdalele lipsa la apel! Asa am zis si eu ca mi-s mare si tare, si ca pruncilor sa le fie bine si cand colo, pe ei i-am scapat la foc automat si eu am fost in KO tehnic 9 zile batute pe much'e, de-am zis c-o sa si mor! Ai mare- mare grija de tine, scumpa!
Cat despre Aida, ma rog la Dumnezeu sa aiba puterea sa indure tot ce primeste si micutei ei sa treca si peste hopul asta cu bine si sa nu mai aiba parte de spitale pe viitor! Mare necaz au, saracutele, mare de tot! Dar cum minuni se intampla peste tot, trebuie sa speram si sa ne rugam sa aiba si ele parte de una!

Te pup si sanatate multa-ti doresc tie si alor tai!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ai grija de tine, Ana, ca ai multe de infaptuit !
Sper sa se gaseasca o solutie pentru Emma, in timp util ! Nu e drept ce li se intampla. Nu pot sa cred ca nu mai e nimic de facut, cum mai da de inteles, chiar si Aida.
Ma uit la Cristina si ii multumesc lui Dumnezeu ca o am, asa cum o am, cu diabet si nu cu altceva mult mai grav.
Intotdeauna trebuie sa stim sa ne bucuram de partea furmoasa a vietii si nu sa ne necajim pentru ceea ce nu avem.
Pisicutzo, ce bine arati ! Si Vladut parca e o fetita, atat e de scump ! E aproape cat Raducu. Nu ai zice, ca sunt 2 ani diferenta intre ei. Si sunt amandoi balanta ! Se inteleg bine, fratii ?
Tati al lor ce este ? Scorpion ca si tine ?
Ce seamana al vostru cu al nostru !
Iar de revelion, ce s-au mai cinstit pustii cu sampanie ! Ai zice ca toata noaptea numai asta au facut.
Am vazut-o si pe strabunica scorpiutza, tare mandra de stranepotii ei !
Mergem noi la Buzias, dar mergem cu trenul, ca nu dispunem de masina proprie. Ana si Mira, ne vor vizita ele la Buzias, sper ! Si atunci, impreuna cu ele, poate reusesti sa vii si tu ! Ar fi tare frumos !
Mira, se pare ca va fi si Ana(ana_miti) cu Alex, in aceeasi serie cu noi, la Buzias. Facem o intalnire intre scorpiutze, la Buzias !

Gata, ies, ca trebuie sa fac o iesire.... E soare afara !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Anina,

Multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa familionului meu si, vorba ta, am ajuns sa-i multumesc si eu Domnului pentru fiecare secundita pe care o petrec alaturi de pustii mei si de sotul meu, fie ca suntem virusati sau nu. Ca la noi, slava Cerului, pana acuma numai hibele astea le-am avut.
Deci, "fetita" mamei este Raducu, caci el este mezinul si, da, este aproape cat Vladut la inaltime, caci la greutate "l-a luat" de mult, el avand 18 kg, iar Bady doar 17. De inteles se inteleg foarte bine si chiar sunt incantata ca nu se bat si nu se ranesc niciodata intentionat. Iar cand o fac din gresala, atata se tzucaresc si se-mbratiseaza, de ti se umple inima de drag daca-i vezi!

Sotul meu este tauras, asa ca eu sunt singura "scorpie" din casa, desi ambii copii erau programati sa se nasca scorpioni, insa ei au preferat balanta, asa ca au "venit" mai devreme decat ii asteptam cu "fanfara-n gara"!

Daca-mi zici perioada in care esti la Buzias, poate ajung si eu cu sotul cu masina intr-un WE, si-i scot si pe copii la un aer curat, ca nu le-o strica. Mai tinem legatura si ... vorbim!

Pupici dulci si-o zi minunata sa ai!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Nina e bine stabilit.....ne vedem. Sigur si cu Ana, ma gandeam ca trebuie sa fie si ea. vizitam pe toata lumea. De pe 2 mai pana in 14 suntem in Ro.
...nu, nu am pus poze in concurs, nu am avut timp sa caut si nici nu stiu daca as gasi ceva. Nu cred ca as putea alege.
...da ne pregatim, asta seara vreau sa fac un tort, cred ca vin doua vecine cu copilasii, dar Heinz a facut invitatiile, cum eu tot tarziu de tot ajung acasa...........ca o compensatie astazi suntem invitati la un restaurant-bar langa noi pe costurile firmei.

...Cat despre Aida si Emma, trist, trist.......ma culc si ma trezesc cu ele in gand si ma rog la Dumnezeu sa faca o minune.

V-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ana si multa sanatate
cat despre pisicutza ema, gandul meu este la ele ieri cand am fost la Patriarhie m-am rugat la sf Dumitru sa faca o minune...Doamne ajuta!


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

[font=Comic Sans MS][navy]Ai grija de tine, Ana, ca ai multe de infaptuit !
Sper sa se gaseasca o solutie pentru Emma, in timp util ! Nu e drept ce li se intampla. Nu pot sa cred ca nu mai e nimic de facut, cum mai da de inteles, chiar si Aida.
Ma uit la Cristina si ii multumesc lui Dumnezeu ca o am, asa cum o am, cu diabet si nu cu altceva mult mai grav.
Intotdeauna trebuie sa stim sa ne bucuram de partea furmoasa a vietii si nu sa ne necajim pentru ceea ce nu avem.

Nina si eu incerc sa-i multumesc lui DDin fiecare zi, pt ceea ce am(asa cum e )mai ales ca eu am "norocul" sa vad zilnic si cazri mult mau grave decat al nostru.
Ana insanatosire grabnica.
Monica doamne ajuta!poate DD te asculta.
Mira
Pisicutza fericiti cei ce au batrani.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare dragelor,

Noi va citim da' scriem mai putin din lipsa de timp dar mai ales din lipsa de putere de concentrare. Zici ca mi-au zburat toti neuronii, vorba Anei, s-au dus...Ma apuc de facut ceva si in 10 minute imi zboara atentia spre cu totul si cu totul altceva. Ma scoate din papuci faza asta. Continui drumul meu neintrerupt spre perfectiune, respectiv spre starea aia rotunda cand arat ca o sfera. Sunt complect debusolata, nu pot sa imi dau seama cum reusesc sa pun asa mult pe mine mai ale sin conditiile in care singurul lucru suplimentar in dieta mea e apa...ce sa mai zic de faptul ca inot de doua ori pe saptamana si biciclesc cate 40 km pe saptamana...daca o mai tin asa o sa ma deprim cat de curand.

Alt motiv de stres...luni a nascut o colega de-a mea...totul bine si frumos, insa e cu 7 saptamani inainte de termen...daca mi se intampla asa ceva si mie apoi adio camera de copilitza si alte un milion de chestiic are mai trebuiesc facute pana atunci. Da' stiu...ar trebui sa le fac acu'...e doar ca nici financiar nu ne tocmai permitem luna asta si nici muncitori pentru tencuit peretii nu sunt de gasit acum...asa ca vin abia in a doua jumatate a lui martie dupa ce termina ei si se usuca peretii o sa zugraveasca al meu (probabil si eu) si o sa puna al meu parchetul. Dupa care alti bani alta distractie mobila pentru camera ei...grrr...Ei imi vars eu necazul aici dar in realitate suna mai deprimant decat chiar e. Nu sunt chiar asa deprimata, tocmai fiindca pot sa imi vars amaru' pe ici pe colo, prin aprtile esentiale

Nina ca sa iti raspund...nu nu mi-am facut mult visata rochie, ba am si lasat-o moarta, pana una alta. De ce? Sanii mei inca nu au stagnat, am sperat atunci ca s-au oprit dar i-a tinut doua saptamani si au luat-o de la capat si stii cum e...imi fac una acu' si peste doua saptamani mi-e mica ma impusc...clar.. Insa ce am facut, din cracul unui fost pantalon de-al meu de catifea moale am produs o rochita dragalasa pentru copilitza, care probabil ii va veni pe la 3 luni. Si mai am o rochita pe care am croit-o si inca nu am cusut-o. mai vreau sa incerc bluzita, pantalonas si body, si daca timpul+costul materialelor merita atunci o sa fac mai multe sa nu trebuiasca sa ii cumpar prea multe mai ales pentru primele ei luni de viata. Ca si asa costa de parca ar fi de oameni mari. Azi am comandat si scutece. Avem noroc ca prin universitate sunt odata pe trimestru niste vanzari de scutece super ieftine (presupun ca si pentru Romania sunt destul de ieftine, poate ma insel...in jur de 8 euro un pachet de Huggies cu 52 de scutece in el) si tot felul de creme si sampoane pentru bebelusi umplu beciul :)

Mai avem de cumparat bomboanele de nou nascut (inca nu stiu precis ce culori, ma gandesc la verde crud, portocaliu si probabil alb, numa ca sa nu fie roz ), de facut cardurile de anunt, sa fac saculetii sau ce or fi pentru bombonelele de mai sus, sa cumparam decoratiunea pentru exteriorul casei...aia care anunta ca s-a nascut bebe. ne gandim la o juma de barza :) de afara arata ca si cum barza ar fi cu ciocul in casa si cu picioarele si fundul afara


Gata, fug la casuta mea...va pup cu mare drag pe toate, sanatate multa si fericire cat cuprinde,

emse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Esme waw ce super ideea cu barza.Da la 8 euro 52 buc de sucutece super ieftin fata de Ro.Eu nu am gasit asa ceva nik odata caci as fi facut depozit
Sarcina usoara in continuare si nu te mai gandi daca( se intampla ca si prietenei)...lasa-l incolo de vdaca.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

minunatele!

Esme, nu-ti mai face complexe din cauza migrarii neuronilor tai pe alte plaiuri insorite, caci este un proces perfect normal in situatia ta, data fiind sarcina destul de avansata. Dupa ce o sa nasti, or sa se intoarca, unul cate unul, inapoi la tine!
Cat despre momentul "livrarii", vei vedea ca va veni exact la tanc, nici mai devreme nici mai tarziu decat secunda perfecta, fie ca-i atunci cand o astepti sau nu. Ai mei au venit amandoi la 36 saptamani si cateva zile (Vlad 6 si Radu 4), dar, dupa socul noului, stand stramb si judecand drept, am constatat ca mai bine de-atata nici ca se putea. Asa ca, atata timp cat amandoua sunteti bine, restul este can-can, vorba reclamei!
Bafta maxima in toate si sarcina usoara si de-acuma inainte si nu lasa pe nimeni si nimic sa te sperie sau sa te umple de indoiala!

Dodolica, tu cu ce te mai lauzi??? Ce face puiutul tau??? Va si-astept vesti!

Eu ieri am iesit cu pruncii si sotul pe centru, la porumbei si toata lumea hranea pasarile cu ce avea la-ndemana: ba grau, ba paine uscata, ba popcorn, si Vladi al meu ma tot bazaia: mami, da-mi si mie "bobite" din alea sa hranesc porumbeii! Eu: de unde saracia sa-ti dau, mama, ca n-am venit cu nik in straitza. Atunci, Vladut, a vazut un domn mai zelos, c-o punga generoasa de paine uscata si-mi zice: cere-i la nenea sa ne dea si noua. Dar eu, intr-o dora, ii zic sa ceara el, ca lui ii trebuie. Si nici nu-mi termin bine fraza, c-o si zbugheste de langa mine, atza la domnul respectiv si-l aud: nenea, imi dai, te rog, si mie "bobite" din astea sa hranesc porumbeii??? Iar domnul, galant, il serveste, ... la care Vladi, in culmea extazului, cu ambele maini in sus facand semnul OK striga-n gura mare: maaaamaaa, a meeeers! Mi-a dat neneeeea!... Am murit de rusine, ca toata lumea s-a uitat la mine la unison, iar eu m-am facut mica-mica, zambind tamp...

toate minunatele!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'Neata fetelor!!!!

Ce mai faceti?
Sa stiti ca nu v-am uitat doar ca am fost super ocupata si n-am prea avut cum sa tin pasul cu voi!
Si eu si Alinutul meu suntem bine, mai avem un pic si incepem cu emotiile pentru schimbarea gradinitei!
Nu am reusit inca sa va citesc pe toate dar promit sa-mi fac timp sa va citesc si sa va scriu mai mult data viitoare!
Pana atunci va pup pe toate fara exceptie, va doresc o zi frumoasa si sa auzim numai de bine!!!


Mergi la inceput