poate i s-a mai intimplat cuiva

poate i s-a mai intimplat cuiva | Autor: lucia3

Link direct la acest mesaj

am facut cu sotul sex neprotejat si imediat adoua zi am luat o pastila din aceea de a2a zi.acum astept sa vina ciclul dar astazi am zis sa-mi fac un test asa de vraja si ce credeti??mi-a iesit ca sunt gravida!!
s-a mai intimplat cuiva asa?simt ca intru in panica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Nu mi s-a intamplat, insa stiu ca nicio masura contraceptiva (nici pilula de a doua zi) nu este sigura 100%. De fapt, din cate stiu eu, pilula de a doua zi este eficienta in 75% din cazurile de sarcina nedorita. Se pare ca tu ai fost unul din cei 25%.

In locul tau as fugi la medic si as vedea ce e de facut, ce riscuri sunt...


_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

asta am sa si fac da-mi vine sa mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

dar erai in per fertila? sfatul meu este sa mergi la dr
numai bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

pai mie mi-a venit ciclul intre 7 si 13 si am facut sex neprotejat pe 21 sau 22.problema ca acumam luat si niste antibiotice si modafen.astea sa fi afectat razuktatul testului de sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Antibioticele scad eficienta anticonceptionalelor.
Oricum, uite aici un articol despre riscul pilului de a doua zi asupra sarcinii.
http://www.medbroadcast.com/channel_section_details.asp?text_id=3769&channel_id=1006&relation_id=29503
Se pare ca nu afecteaza copilul si nici nu creste riscul de sarcina extrauterina asa ca....
Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

MERSI MULT!DE-ACUM ASTA E!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda2202 spune:

Buna ziua! Am si eu o intrebare, a fost prima oara cand am folosit postinor2, actul sexual s-a intamplat pe 9 ianuarie, pe 22 mi-a venit ciclu a fost unul normal cu mici chestiute gelatinose, am motive sa ma ingrijorez? Am luat prima pastila la 7 ore dupa contact si a doua la 12 ore dupa prima...

Mergi la inceput