La cate saptamanii a-ti simtit bebelusul miscand?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

sunt oarecum nedumerita, am spus si fetelor de la odiseea mea.
este posibil, ca fiind si la prima sarcina, sa simt bebele miscand acum la 12 sapt? Ecografic bebele este mai mare cu o saptamana si am simtit de 3 ori fluturasi ba in partea stanga, ba in partea dreapta. Fetele imi spun ca este prea devreme, dar m-am lamurit ca nu asa sunt contractiile. Oare ce-o fi? eu am avut sentimentul ca este dumnealui, dar parca nu mai stiu acum....


12+


aluna
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia.traista spune:

Buna! sunt o gravidutza in 13 sapt si 5 zile si deja de cateva zile simt usoare miscari are lui bebe.Am fost mirata pentru ca la prima sarcina am simtit miscari la 17-18 saptamani.Mama mi-a spus ca nu am cum sa simt miscari atat de devreme dar eu sunt absolut sigura este exact in dreptul uterului si am simtit exact ca la prima sarcina,un pestisor care se zbate..si a fost minunat..desi ma atentiona sa-mi schimb pozitia,cred ca nu era comoda pt bebe..
sarcina usoara tuturor gravidutelor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia.traista spune:

Draga FELICIC 76,este posibil sa il simti pe bebe la 12 saptamani ,mai ales daca este mai marisor si mai..zburdalnic iar tu ai o silueta ma zvelta!!mamicile slabute simt mult mai devreme miscarile lui bebe si..e lesne de inteles motivul..stratul de grasime cu cat este mai gros actioneaza ca atenuant a miscarilor.
sarcina usoara si bebe sanatos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraland spune:

buna sunt noua pe aici sunt insarcinata in 5 luni si nu-mi simpt copilul miscind sunt un pic speriata,am fost la medic si mi sa spus ca nu e nici o problema sunt la prima sarcina

Mergi la inceput