Azoospermie - cap 14 -

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Pup toate azoogirls si tin pumnii lui Nusy!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Miki L-Carnitina se ia o perioada limitata de timp sau rezultatele se vad numai daca se face tratament pe termen lung? A observat cineva beneficiile tratamentului cu Carnitina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna ce mai zic fetele mele dragi?

Copilutzu mult succes si tie sa dea DD sa fie bine si sa fii cat de curand ai sa vezi cao sa semene cu tine ,la asta m-am gandit si eu anainte de a face cele 4 iad ,nu stim poate si noi o sa aj tot aici daca nu gasim nimic la biopsie(stiu ca doare ,dar mai greu e fara)DD ne arata calea ce-a buna
Iuca analizele nu sant mult peste limita "sa aveti mult succes la biopsie",daca va da acordul faceti odata cu fiv?
Miki,Pisix,Vrembele,Iyoana,Ioana,Andra,Monti,Anto,Nusy,Ice sper ca nu am uitat pe nimeni sa aveti parte numai de bucurii si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Bytzi da biopsia am vrea sa o facem in paralel cu FIV-ul.
Am cautat azi niste informatii despre relatia FSH - Celulele Sertoli – Inhibina B si am gasit printre aletele ca hipotiroidismul creste numarul celulelor Sertoli cu 82-157% .
M-am gandit ca ar fi mai bine sa ii facem si o vizita dr. Corina Neamtu care are specializarea endocrinologie reproductiva cand venim sa facem analiza inhibina b.
Sotul are hipotiroidie si acum 3 ani cand a descoperit aceasta problema TSH-ul lui era enorm.

ptr toate fetele

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Iuca TSH chiar nu l-am facut ,alte probleme.... o sa caut pe net sa vad despre ce e vorba ca habar nu am...

Mikisoran legatura cu trat.am gasit doar macade la innovvatics nu e asa bun?(sa fac comanda pe net al trimite prin colet postal?dar pana la NT? oare costa mult sa mi-l trimita daca se poate?a mai facut cineva comanda asa departe)
ici la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by ella28

Miki L-Carnitina se ia o perioada limitata de timp sau rezultatele se vad numai daca se face tratament pe termen lung? A observat cineva beneficiile tratamentului cu Carnitina?



Ella nu stiu in cat timp se vad rezultatele. Eu cred ca nu e nevoie de 3 luni pt ca , Carnitina da mobilitate gigeilor. At cand e nevoie sa se creeze e nevoie de min 3 luni de tratam. Si stiu ca Damian asta da pt mobilitate.



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor a primit vreuna dintre voi tetraciclina dupa pregnyl si-nainte de punctia ovariana? Si cica se ia pana la testul de sarcina? Ca am citit in prospect si e interzis in sarcina si alaptare ....

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Amzulici pe aici pe la noi numai Pisu a facut punctie si ar mai fi 2 invitate dc bagacapul sa-ti raspunda. Mai bine intreaba la FIV.
Bitzi ai un PM de la mine



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Miki: na,ca bagai eu capul asa,inainte de nani....

Amzulica:eu am facut FIV la Giulesti anul trecut si se da tetraciclina de la punctie pana la ET.In niciun caz pana la test(nu vad sensul) si nici inainte de punctie.Tetraciclina are rolul de a preveni o eventuala infectie ce ar putea apare din cauza punctiei(ca se inteapa ovarele).

Andra,Pisu,Copilutzu: niste speciali!

Fetelor va cu drag pe toate.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

nusylica - vreau sa stiu si eu cand vei avea punctia, ca ti-am pierdut sirul. Mi se pare ca te stimulezi de o gramada de timp ...
amzulica - eu am luat antiinflamator doua zile dupa punctie
ella28 - L-Carnitina se poate lua a la long, dr Dracea ne-a zis sa ia cu 2-3 luni inainte de punctie
copilutzu - la analizele tale: primele doua sunt legate de rinichi, ALT insa reflecta activitatea ficatului, iar la valoarea asta e imperios necesar sa-ti faci transaminazele
bitzy, iuca, andrabirni, miki -


PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput