Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Neata burticoaselor!

O saptamana linistita va doresc, cu vesti cat mai placute!

Zoze, incearca un dush rapid si repede cu crema hidratanta...repede in limita posibilitatilor de miscare...Si stai linistita cu kg, nu-i bai, daca bb el a luat, stai linistita!
Nu stiu ce sa-ti zic altceva...poate o googaleala te-ar ajuta cu ceva informatii de calmare! scarpinici!

Roxana, parerea mea e ca ar trebui sa eviti aceste subiecte...macar pt. bb din burtica, caci el simte fiecare neliniste a ta! La sa astfel de " picanterii" pt. dupa sarcina!Eu refuz cu desavarsire sa citesc astfel de subiecte...din toate subiectele pe care le-ati dat link-ul pe aici, nu am deschis nici unul.

Nici eu n-am prea dormit azi noapte, pe la 5 nu mai aveam somn, insa eu daca nu vreau sa citesc, ma gandesc la voi...la ce am citit despre voi peste zi si cam ce v-as spune...apoi somnul vine!

Sunt home alone saptamana asta,adic fara papa care e la sky si sper sa nu se intample nimic..ieri am avut si eu ceva dureri si stali de moleseala si tremurici, etc...2 no-spa si un somnic m-au linistit!

Va pupacesc pe toate si mai vin caci azi e luni si fug la piata, nu mai am mere si iaurturi!

Editez: vazut poze cu micutul nemo-pirat...delicioase poze! Seb al meu nu vrea sa vada Nemo 2 pt. ca e prea trist filmul. L-a vazut putin si apoi mi-a zis ca nu-i place ca e un film trist!

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Randunici, la ora 13.00 am programare la morfofetala de 30 de saptamani. Am niste emotii. Va rog sa-mi tineti pumnii ca totul sa fie bine.


+29, Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Pupicei Naty!Pai eu stiam asta,dar m-am gandit ca n-o fi chiar asa..Hai sa nu ma ingras 4,5,10 kg. dar 1,2 acolo..Vai de capul meu ..Vorba Ralucai-daca ne ingrasam nu e bine,daca nu ne ingrasam..iar nu e bine!!Paranoiaaa!!Buhuhu!
Roxana mancarimile astea prevestesc nebunia..Nu-s prevestitoare de vergeturi-doamne fereste-doar nu mi-or aparea in talpa,palme,tibie,glezna..Nu..asta-i prurit de sarcina-clar!!Si normal ca trebuia sa am si eu parte de el!
Sunt pe faza,sunt!!Pupici muulti se de la mine spre tine!!!
Aaa..uitasem sa va zic ca ma luase si pe mine nasul si stranutatul in we si mi-am cumparat de urgenta Oscillococcinum si acum sunt fresh!!Ce m-as face fara voi!
si eu Delphinasul drag!Plimbarica placuta!

Ela.. in 32+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Zoze - pai daca-i in talpi..atunci spor la sarpinat!

Roxana 37 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Ursule, vad ca predomina o pohta de munca formidabila!!!

Naty, cu serviciul am mai zis, nu ma obliga nimeni sa vin, dar vin ca sa fie totul ok, oricum mai mult stau la birou degeaba, cel putin azi.Nu stiu daca stii, cum e cu legea farmaciei, tre sa fie farmacist in farmacie fara comentarii,altfel farmacia nu are voie sa functioneze, in cazul meu , eu sunt singurul farmacist, restul sunt asistenti, 3 la numar, deci...Fac parte dintr-un lant de farmacii, si am promis sefei de la RU, ca vin cat mai pot asa pentru prezenta in caz de un control.Acuma nu stiu cum o sa mai fac, pana in 31.01 vin la program, din 1.02, vin cand pot si vreau, si-apoi nu stiu ce va mai fi, mi-am promis mie ca din 1.02 ies in prenatal, apoi nu stiu ce voi face, sapt asta ma hotarasc.

Ela, tre sa fie nasol cu mancarimea, hidrateaza la greu!!!

livi +34 Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIDANA spune:

Naty uite ce am gasit referitor la carucior Simplicity: 8 kg. Vezi si caruciorul Graco mosaic 6.5 kg http://www.starmall. ro/magazin/index.php?c=13&s=286&d=2309
si brevi komfort 5.9 kg http://www.starmall. ro/magazin/?c=13&s=286&d=2308&sd=0&p=21243
(fara pauza)
Edit: supliment http://www.starmall. ro/magazin/?c=13&s=286&d=2308&sd=0&p=21034
Dana 27+ cu
http://md.lilypie.com/hV78p2.png
http://www.flickr.com/photos/21356319@N04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Delphin, te invidiez pentru silueta ta. Eu sunt deprimata, am avut noi petrecere in week-end, insa am pus kg pe mine si imi vine sa plang de furie...

Nicoleta 28+ (cu Matei, DPN 21.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna dimineata!

Eu am dormit bine, am avut niste vise razboinice, cu urmariri .

Naty, si eu am inceput sa vad filmul ala de pe protv, dar am adormit la reclame

Roxana, si eu zic sa eviti subiectele astea triste, ca nu-ti fac bine, decat ganduri negre. N-am citit si nici nu vreau sa ma intristez...

Legat de marsupiu, eu n-am avut la Vlad, oricum vad ca multe mamici il folosesc extrem de putin. In caz de urgenta, are sor-mea, tot Chicco si o sa-l imprumut pe-al ei.

Nico, frumoase poze, inca o data sa-ti traiasca flacaul!

Zoze, ai grija sa nu te scarpini tare sa inrosesti pielea...eu cateodata asa patesc, ba se mai si umfla Deci dusulet si creme, cum au zis si fetele.

Mai, eu stiam ca in ultima luna bb trebuie sa ia 1 kg, deci logic ca te ingrasi si tu...whatever, bb sa fie sanatos!

Astept sa se trezesca randunelul si sa ne apucam de curatenie, iar pe Vlad sa-l trimit afara.


Oana 27+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

'neata!!
Ne-am schimbat si noi la saptamani...azi implinim 29 sapt...nu-mi vine a crede!!!acusica ne vedem cu bebeii ..
Azi dim ne-am trezit cu putina zapada dupa 4 zile de "primavara"
ma duc sa citesc ca nu am citit din urma...
la toate

_
Mamica de Bianca-4 ani.. si acum de 2
Alexandra Ioana
Alina 29+
Bebe2
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Va las de lecturat, cu sfatul inregistrati-o in documentele voastre si nu ve-ti regreta.
Varianta originala" Totut se joue avant 6 ans" Dr. Fritzhugh Dodson.

www.scribd.com/word/download/101213?extension=pdf

acu'chiar ca plec...merg si la biblioteca pt. mine acum

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput