Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(75)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

blankar si fetele cu gat dureros....la mine au functionat bine sprayul cu tantum verde si pastilutele doctor mom, iar daca aveti vreo farmacie cu remedii homeopate, foarte buna e remediul belladona , luat intr-o dilutie mai mare, cam 10-15 ch.

alexutza 4 ani + si 28 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mai, eu nu stiu ce sa ma mai fac cu caldura...mor de cald mereu!!! azi dimineata, in pauza de la ora 6, cand m-am trezit eram dezvelita, bluza era uda fleasca pe mine, a trebuit sa o schimb!si parul era ud si perna... sovi, ceai de salvie nu avem voie in sarcina!! nu stiu ce sa mai fac....mi-e teama, ca tin minte, cand eram gravi cu alex (in aceeasi perioada a anului ca acum), la fel ma luau valuri de caldura si transpiram noaptea, aveam carcei la picioare si la analizele de ultim trimestru mi-au gasit o lipsa de calciu enorma, apoi dupa nastere si alaptare, am ajuns incet incet la spasmofilie si tetanie musculara..... nu as vrea sa ajung iar in halul ala, ca m-am chinuit 2 ani sa-mi revin.
oare am voie sa iau calciu acum??? ca stiu ca e contraindicat in sarcina, ca poate declansa contractii...dar dolomit? care e natural si contine si ca si mg? stie careva ceva?

alexutza 4 ani + si 28 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Fetelor,care aveti "pofta" de FREZII( sunt floriile mele prefetare!!!) va recomand parfumul SUMMER by Kenzo!L-am primit de la sotul meu,si din cate stiu e singurul care are "miros" 100% de frezii!!!

Simo,mamica lui DAVID,34+ cu SAMUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Ce frumos e afara!!!! cred ca ma duc si eu la o plimbarica pe la unirea, sa ma uit de potentiale cadouri, fac lista!!...sa iau putin aer, parca e pacat sa stau asa singura in casa...iubi meu e la serviciu pana maine..

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008
http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ariel, mananca mai bine multe lactate (eu una as muri fara toata gama!) si ia Magneziu. Doctorita mea nu da nimanui calciu de teama contractiilor, daramite cuiva care a si AVUT multe contractii...
Blankar, , hexoral e voie in sarcina. In schimb eu una nu cred in ruptul capului ca pot fi ceaiuri sau alimente naturale care sa faca rau (bun, exceptand regimuri speciale, de ex cum n-am eu voie carne acum din cauza rinichilor; dar zau ca m-am obisnuit, poate ma fac ovo-lacto-vegetariana )

naty 29+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ariel,mie mi-a dat dr sa iau Cal-O-Vita,sa iau din sapt34,30 de zile!Inca nu am luat,ca si eu am citit ca provoaca contractii si la cate am eu,nu vreau altele in plus,dar azi o sa-l intreb daca e chiar bine sa iau calciu...cand vin de la control o sa iti spun ce mi-a zis!

Simo,mamica lui DAVID,34+ cu SAMUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Buna dimineata!

Vaaaiiii cuscra, ai facut torturile? Ai ornat salata boeuf? Ai batut icra? :)))
La multi ani Naty, sa traiesti, sa infloresti, de Iulia sa te ingrijesti! Sa ai un an fructuos, din care un Fruct sa fie in varful gramezii, cel mai stralucitor si mai dulce! Si sa ceara mancare tot la 2-3 ore :))
Si nu in ultimul rand sa ai parte de iubire multa, sanatate, prosperitate si protectie de rele


Multumesc celor care ne-au urat de bine pt trim 3

Delfinuta, salata avocateasca cu paine si atat?
cu ce mai merge salata aia? Naty, tu cu ce o mai combini?

Zoze, la multe saptamani si tie!

Clau, stai pe invizibil pe mess, si fa-te ca ignori colegii care nu te lasa.Ai si tu dreptul laodihna!

Luny, m-ai topit cu pozicile tale!! Pup sexoasa!

Roxanici, aoleooo tu iti cauti depresia cu lumanarea :) Lasa, ca om da noi de capat la "laptarii"

Mussara, si eu fug tare sa te prind din urma cu burtica :))

Pup la Cory, care a trecut ca vijelia pe aici :))

Trimit mesajul asta, chiar daca n-am terminat de citit, da tre sa fug la dentist.

Randunici de sforaitori, dar de ce nu dormiti separat o vreme (pt cine are macar o camera in plus)?

Asa. deci
www.bizoo.ro/firma/cielutaflor/vanzare/24572/Aspirator-nazal-RINOBABY" target="_blank"> acesta este aspiratorul nazal pe care voi incerca eu sa il folosesc. (Poate vine naty cu -lasa, soro, ca nu mi-e frica de bacteriile lu Sasha, mai ales ca oricum o sa tot fiu bot in bot cu el)


sovi 27+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Dar chiar ca e frumos afara fetelor! As iesi si eu putin la plimbarica , mai ales ca am in zona, la 5 minute de mine, un mare magazin HAppy Baby, poate mai achizitionez ceva, macar un maruntis acolo pentru moral!

Desi trebuie sa fac si papica..., ma mai gandesc putin!



http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Am uitat sa va zic ca am facut cateva poze cu Sovitel-zdrahonel la 83 kile(13 in plus!!), cu ocazia intrarii in trim 3.

sovi 27+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Ahh..ce mult am pierdut..Aseara n-am mai rezistat si m-am culcat dupa ce am scris mesajul si-normal ca m-am trezit de vreo 2ori pt.pishu,iar la 04.07(fix)m-am trezit si..adio somn!!Imi venea sa ma dau cu capul de pereti.M-am mutat frumos la tv-ca de obicei-si am stat acolo pana la 07.30 cand s-a trezit randunicul,am baut impreuna o cacao cu lapte,l-am condus pana la usa si apoi am sarit in pat..si-am dormit pana..acum!Ei?!Ce ziceti?!Frumoasa noapte,nu?!
Acum parca sunt drogata,burta mi-e stramba de tot-am ditai shomoldocul in dreapta si cred ca nu voi rezista fara o minicafeluta (laba)..
Haideti Simonicutelor!!
Naty petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!
Musia pupici balonasului!
Spor la munci Cory!Te asteptam inapoi pe crenguta!
Off..Adriuta te inteleg de ce vrei zapada!Ti-as trimite-o pe toata de la noi-ca m-am saturat de ea/iarna asta!Catelusa nazdravana s-a rasfatat si obraznicit de totS-o vezi ce figuri are-n cap!!Ar face orice sa-ti atraga atentia!
Iar cu bebica..mare dreptate ai-de lovit parca numai loveste asa(se mai cutremura ea burta cateodata,dar rar)-acum impunge..Nush ce le-a venit soro cu partea dreapta
Cat despre masinuta..Sloiul a cazut de pe biroul randunicului,adica..cladirea noastra!
Clauuuu este in 25 azi!!Ai intrat si tu in linie dreapta!!
Sovi eu mi-as dori 38!!Bafta la dintzar!!Puuuup
Merg sa-mi fac cafeluta si revin!
Edit:Sovi m-ai terminat cu pozele in care erai morcoveata!!De burtica..ce sa mai zic!!..Si tu care te smiorcaiai-ca tu n-ai burta,ca tie cand iti creste,ca..bla,bla,bla!!


Ela.. in 32+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput