Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(75)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Si eu,daca botez fata abia pe la 5 luni,cand apuc sa ajung in tara,ce fac pana atunci,ii zic "bebe"?Preotul meu mi-a zis ca "bb" vine din turca si inseamna "cel fara tata"..si,de fapt,cu toti ar trebui sa avem Tata,daca nu aici,macar in cer..hm

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, ce poze super am vazut eu la tine! Esti frumoasa rau mai mamico!!!

Nu-s de acord, cum sa nu strigi copilul pe nume???? PAi eu ii spun pe nume din burta, d-apoi cand iese! Dar, categoric, este alegerea fiecarei mamici!

http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Clau mersic!..las' ca te-am vazut eu si pe tine ce sexoasa mamica esti!
si eu ii zicpuiului meu Matty de pe acum, si ta-su la fel, si vorbim cu el si despre el toata ziua, asa mi se pare firesc!...

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008
http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriio spune:

La multi ani Naty. Nastere cat mai usoara, o fetita cat mai sanatoasa si norocoasa, ca frumoasa sigur va fi, ca doar are cu cine sa semene.

Da Naty, eu m-am maritat cu bebe in burtica si chiar sunt mandra ca a fost si el prezent, mai ales la cununia religioasa. Eram atat de emotionata si ma gandeam numai la el, incat nici nu imi dadeam seama ca pe tot parcursul slujbei am tinut mana numai pe burtica. Toate pozele mele din biserica sunt asa. Multumesc mult pentru aprecieri, dar si eu am vazut in pozele tale o mireasa tare frumoasa, cu o rochita care m-a facut sa visez.
Pup fetele care ne-au lamurit cu batista bebelusului ca nici eu nu aveam habar ce inseamna si tot auzeam vorbindu-se de ea. Cat despre utilitatea ei...nu stiu ce sa zic...insa ideea de a aspira mucisorii lui bebe cu aspiratorul, chiar si aplicat acest dispozitiv, parca tot ma ingrozeste ....biiiiiiiiiiiiirrrrrrrrr.
Pup Zoze si multumesc. Mai fetelor, voi ma faceti sa rosesc....
Waw Lunny, acum chiar ca am vazut o mamica sexy rau. Cica ea are 32 de saptamani. Si arata in felul asta....

Sovietica, tu vorbesti de silfide? Pai cand ma uit la pozele tale...esti chiar slabuta, plus ca ai si o alura tare atletica..By the way, felicitari pentru intrarea in trimestrul 3. Eu abia duminica imi schimb semnatura, dar abia astept.

Cris, Bubu, Sovi...bine ati intrat in trimestrul trei. Dea Domnul sa fie unul fara probleme.


Ca tot vorbeati de dureri si alte de-astea de-ale “batranetii”. Eu in fiecare seara am dureri de spate si, sa nu radeti ma doare buca stanga (pardon de expresie) de nu mai pot. Culmea e ca asta ma doare chiar de la inceputul sarcinii, numai ca era mai acuta doar cand faceam ceva efort sau stateam toata ziua in picioare. Acum ma doare in fiecare seara. Aseara intepenisem de tot, nu alta.
O alta ciudatenie, zic eu....e ca am inceput sa ma umflu, dar nu seara, ci dimineata ma trezesc umflata. In special degetele, arata ca niste carnaciori. Dac am inceput de acuma, nu stiu cum o sa fie spre final. Un lucru bun este ca pana acuma nu am stiut ce sunt acelea arsuri. Sper sa fie la fel si in continuare. Chiar, voua pe la cate saptamani v-au luat arsurile?


Floriio in 26+ cu RADU
http://community.webshots.com/user/floriio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mai randunici, acum realizez ca luna viitoare pe vremea asta sunt deja la maternitate sa o scot pe Rebecca din cuibusor! Mama, mamaaaaa! MA apucara iar emotiile!

http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La Multi Ani, Naty!!! Toata fericirea din lume ti-o doresc, muuulta multa sanatate si toate dorintele sa ti se indeplineasca! Sa ai o odisee cat mai lunga si mai linistita, si o nastere usoara ca fulgul. Si bebe Iulia sa vina sanatoasa pe lume! Si multa dragoste, si tot binele pe care l-ai facut tu, sa ti intoarca insutit!

Cu mult drag,

Olga 34+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Floriio, ce mireasa dragutza ai fost!

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008
http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nici eu nu-s de acord sa n-o strig pe nume pana la botez. E doar o superstitie. Eu de acuma ii spun pe nume.
M-am hotarat: de la mijlocul lui februarie, imi iau concediu medical si cu data de 1 Martie intru in prenatal. Si dr de fam si dr ginec s-au oferit sa-mi dea concediu. Si-asa daca muncesc pe branci la lucru nu-mi face nimieni statuie si nu ma menajeaza nimeni, asa ca de ce sa nu profit?

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Multumesc Flori pt aprecierile de la nunta, ce mult mi se pare ca trecut de atunci! Si eu m-am bucurat sa am bebitza cu mine in biserica. De altfel, fetita mea a miscat simtitor prima oara intr-o biserica, la o luna dupa nunta noastra!


naty 29+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Simonette,te asteptam cu vesti...ce mult dureaza,nu?tot stau aici la laptop pe scaun si ma doare poponetul...

Flori,frumoase poze!mamicuta f slaba,ce mai...

Luny,si eu sunt de acord cu tine ca e o prostie mare(eu ii spun teorie de babe-ca si cea potrivit careia,Nu ai voi sa scoti bebelusul afara pana la botez-prostii!) sa nu ii spui bebelusului pe nume...apoi,la 8 zile de la nastere e chiar o slujba speciala ce se face mamicii si bebelusului,cand i se pune numele ,e o rugaciune ce este in legatura cu taierea imprejur a Mantuitorului!

Simo,mamica lui DAVID,34+ cu SAMUEL

Mergi la inceput