Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(75)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna dimineata la tot neamu' randunicesc. sa stiti ca am recuperat pana la cap asta , nu mai pot de somn(aici e 11.32). So:

Mary , Hagiyannis si Ccris bine ati venit la noi pe crenguta, sper sa fie o experienta de neuitat. La inceput o sa fie mai greutz pana va obisnuiti cu fiecare (si suntem cateva zeci )dar totul se invata in mers. Fetele sunt toate niste scumpe,incercam sa ne raspundem la intrebari care cu ce stie, cu ce poate si pana la urma le-om dibui pe toate impreuna.

Mihutza nu te necaji pentru ca nici io dupa atata timp nu sunt obisnuita cu unitatile lor de masura. Sunt sigura ca tu esti mai istetuca si o sa-ti fie mai usor da' la mine nu face clik mai frate...da deloc. Cel mai nasol e la grade de temperatura si la coupsii lor . Vezi ca sunt niste masuri negre una-n alta de cumparat si masori cu ele ca de ai o reteta de gatit ai incurcat-o. Despre sangele din nas e ok in sarcina doar verifica-ti tensiunea si odihneste-te.

simonette ma bucur sa vad ca totul s-a stabilizat si iti doresc un sfarsit de odisee super odihnitor.BTW si eu tot un Laur am in dotare :)) Ai grija la burtica!!!

Delphin multumesc mult pentru filmulet, este asa de dragutz. He hee...nici nu sti tu cat i-am multumit in gand si la profa mea de franceza :)) a fost mai greu la inceput dar m-am descurcat.

Nicoleta durerile de oase o sa te chinuie pana o sa nasti. Si pe mine ma dor toate in special pe seara. Ma doare bazinul, coapsele, pe interior si pe exterior, spatele...tot osciorul sin dotare doare...doare...doare .Ce e aia batista bebelusului???? Plss zii si mie ca am tot citit dar e o nebuloasa la mine in capatzana.Aaa si cum faci cu aspiratorul???

cory3maz Mi-a placut cum ai scris de faza cu sefha, esti mortala . Ceva neam cu Crenaga??? Glumeam ...tine-o tot asa este un
deliciu sa mai cetim cate un mesaj de la Ieshi...asa cum numai
tu stii.


Maia si deci asa cu polonezii...


mami_care_papa_tot am citit patzania cu mama ta si vreau sa iti spun ca te admir pentru indarjirea cu care iti urmaresti
scopurile si iti doresc din tot sufletul sa ai casutza ta asa
cum visezi. Tine minte LOCATION LOCATION LOCATION. Mai incearca
sa o lamuriti, este pacat daca este o oferta buna si spune-i ca
poate sa vina sa stea cu Honey ca e aproape....ma rog stii tu.
Si nu uita ce-i al tau e pus de-o parte. Mergeti si alegeti-va
zona ce va place si apoi cauta...tot o sa gasesti.

sovi ce faci mama cu graul?? Zi-mi si mie ca stiam de asta(graul incoltit) dar nu m-am interesat serios niciodata.
Apropos...mi-ai amintit ca anul acesta tre sa ii fac cuibulet la
iepuras ca o sa fie primul lui iepurila....ioi deja am emotii.
Trec in listuta...De ce n-ai pus casetele pe CD???Yoiii tuuu sa
arunci asa bunatate de amintiri...Si eu am cateva si le mut de
colo pana colo...da nu ma indur sa le arunc. Si zici ca la vara
te conditionezi...limitat sau ne limitat? hi hi . Te pup

VioletaH Am avut si eu baby shower(unul asa mai mic ca n-am vrut sa fac mare bataie de cap la lume). A fost dragut. Mi-au placut
mult ambalajele si cardurile...hi hi hi. Acum am prea multe
lucruri ca eu deja aveam aproape tot cumparat, doar m-am apucat
de shppings la 8 saptamani ...he heeee.

Ariel_7000 imi pare rau pentru ca erai asa de happy. Scrie un
anunt. Cumpar apartament in acest bloc. Ofer pret bun. Sunati la
tel.... si posteaza-l pe unde iti place zona. Poate gasesti alta
oferta mai serioasa acolo unde va place voua. Cat despre nenea
ori e alba ori e neagra, sa se hotarasca. Fii foarte atenta ca
poate scade marketul si dai over price. E o idee...Super
bancurile in special cea cu seful.

Zozee si eu vreau zapada, mi-e dor de zapada....uffffffffff.
Ce mai face catzelusa ta nazdravana?E bine? Felicitari pentru
achizitii si sa le stapaniti sanatosi. De ce ne este asa foame
mereu ca si eu as manca intr-una. Oare e de la bebe sau de la
ceribel?? Zoze si al meu face la fel si are momente cand impinge
practic pielea(asta este senzatia) si parca da sa imi
plesneasca. Bubuieste mai rar dar mult impinge cu piciorusele,
manutele, fundicul...Si tot pe partea dreapta e gogoloiu si in
stanga nimic, nici miscare...nimic.In dreapta in schimb e razboi
civil. Sory pentru masinuta, poate cei cu cladirea de pe care a cazut sloiul vor face ceva...

Clabuc Felicitari pentru paturica, si eu am tricotat caciulita si sosetute si vreau sa ii mai fac un costumas. Sotul face glume zice ca-l fac AXINTE ca asa arata caciulita pentru ca e dintr-un fel de mohair si catifea:)))

ursuleata Mortale bancurile.

nicoleta este Endorfina(parca asa se cheama) care ne salveaza de la amintiri urate si dureri.

roxana claudia felicitari pentru vestile bune si bebe nazdravan.

lunyyyyyyyyyyyy victorieeeee!!!! bravo .... Imi place semnatura ta. Mama ce de picioruse...si ce burticaaa.

mstela felicitari pt frezeala. Esti cam tacuta in ultima vreme,
ce-i cu tine?

REVIN CU PARTEA A 2-A




http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

34+ cu ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

naty primeste cu tot dragul un pupic si o imbratisare si vreau sa iti spun ca ABIAAAAAAAA astept sa vad un 30+ acolo la semnatura ta. DOAMNE AJUTA TIE SI PRINTESEI TALE!! Spunei sa stea acolo in burtica pana e gata echipata de drum. Va iubim si va dorim putere in continuare. Multumim pentru aprecieri si eu m-am bucurat sa ii intalnesc. BTW cand am vazut-o pe Miha mi-am amintit imediat cuvintele tale (mai dar m-a enervat rau de tot) pe care le spuneai tu la fete...arata super Miha cu burtica ...superrrr, nu butoi ca mine. Zau sincer MA MIR CAT MAI POATE SA CREASCA ASTA MIC. Intr-o seara spunea sotul. Daca tu-l scoti pe unde trebe esti tare, tare mi-e frica ca numai ceza te salveaza. Sincera mi-e din ce in ce mai teama ca tare repede creste(sau mi s-o parea mieeeeee??!!). Pentru arsuri incearca Gaviscon,la mine le mai domoleste.
Asa cum iti spunea si Miha iti spun si eu ce cred despre bucataria in stil american.
Consider ca sunt ff multe plusuri,este impresia de spatiu(intotdeauna bucataria era claustrofobica pentru mine si am dat jos peretele dintre ea si hol la ap. meu din Ro si tare bine a fost...sincer mie mi-a placut dupa), esti cu ceilalti la tv, discutati si tu gatesti...minusurile ar fi ca daca gatesti ceva miroase putin si trebuie investit intr-o hota DE CALITATE care isi face treaba nu numai bazaie (asa are mama ...ha ha ha). Si celalat minus e ca trebuie sa fie curat mereu cand vine cineva si vede tot ce ai
:))

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

34+ cu ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:


Pls cine imi spune si mie ca va tot aud ca dati filme jos...etc.
Cum faceti voi?

Nasii nostri de cununie noi i-am ales si suntem foarte multumiti. Ea este verisoara mea si sotul ei este un dragut. Numai sa vedem cand ne repezim cu praslea la botez. Tare v-as fi recunoscatoare daca stit sa imi ziceti si mie ce o sa se intample daca il botez mai mare de 40 de zile??? Ca nu cred ca putem pleca pana prin Mai. Oricum la noi in V-ul tarii nu se prea respecta regula asta, se obisnuieste sa nu fie mai mic de 6 luni.

Haideti mai ca m-ati inebunit acu si cantar.....Pai mamele noastre saracele n-aveau nici pe un sfert din cele ce am luat noi. O sa imi ziceti ca este evolutia de vina...hmmmmmmm...si a businessurilor care nu mai stiu ce sa inventeze...hmmmm...

Fetelor la mine in scara la ap. cand eram in Ro lasau oamenii carucioarele la parter legate cu un lantzic. Oricum aveam si interfon deci nu putea chiar oricine intra in bloc. Nimanui nu
i-a disparut vreodata ceva . Si am vazut asta vara ca inca le
mai lasa. Voi v-ati gandit la asta? Pui o husa peste si..gata.

Ati observat ca nu este nici una dintre noi care nu vrea sa stie
sexul copilului??? Aici am intalnit cazuri. Si nu avem nici
gemeni!!!...inca :))))


Am vazut ca ati discutat de pompele de san, eu mi-am luat de la Avent, manuala pentru ca sper sa fac bebe majoritatea jobului si deci nu era rost de o investitie mai mare.Mi-a fost recomandata de o tanti de la store. Daca ai nororc nimeresti(eu deja le stiu acum) vanzatoare care stiu o gramada si te indruma spre lucruri nu fff scumpe dar de calitate, pentru ca ele stiu ce se returneaza...complainurile...etc. Pad-uri din acelea disposabile (tare mult ma incanta ideea cu cele care se pot spala dar nu cred sa fie p-aici). tot de la ei(Avent) am luat, desi dupa cate se arata nu prea am nevoie(mie nu imi curge laptic defel din sani).
Carucior am fost ieri si le-am luat. Am primit inainte cand am cumparat de la ei un cupon de 15% reducere si expira ieri asa ca l-am flosit.Asa ca in loc de220 am platit vre-o 180 pe totsetul. Am luat
http://www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=7B03CST3&CategoryID=12
Daca dati clik pe interactive demo arata asa haios tot ce face. Nu am ales ceva scump ca oricum in cateva luni ii trebuie un scaun de masina mai mare ca in asta o sa stea ca un covrigel si vreau sa ii iau un jogger(din ala cu 3 roti). Graco este cea mai sigura marca. Avem un prieten care se ocupa de safety auto...etc si el la fetita lui a studiat cazul pe studii de politie si accidente si ne-a spus. Sper sa va fe util ceea ce am aflat eu.So... Graco e cotat pe primul loc in materie de safety, cum necum scaunele lor de masina au rezisat cel mai bine in accidente.
Cat despre balansoar ESTE FFFF UTIL SI TOTI PARINTII SPUN CA E CA UN BABY SITTER PENTRU EI. Aici ma refer la cel care se misa uta uta nu la bouncer care sta pe loc. Au aparut la priza si cred ca o sa caut asa ceva ca il folosesti ore...si..ore si schimbi la baterii de te doare mintea(luati reincarcabile-bateriile).
Am vazut la o zuza asa ceva :
http://www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=1G00SWP&CategoryID=5
Daca dati click pe interactive demo o sa vedeti ce poate. Nu stiu ce sa zic dar de aratat arata super. Impresia mea este ca se poate folosi numai pt bebei ff mici.

Sper sa nu fi fot plicti dar n-am mai putut scrie nimic "considerabil" de ceva vreme din lipsa de timp, ca vreme este.... Acum ma duc la nani ca ene imi sopteste la ureche si ieri noapte am dormit doar vre-o 6 ore. Azi am avut o zi busy busy si-s franta.
Va pup si petrecere placuta in continuare. AAAA sa nu uit... care imi pastreaza si mie un paharel de sampanie are un pupic in plus.
Byeeeeeeeeee


http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

34+ cu ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:



La multi ani, randunicii noastre mov!!!!!!!!!!!! Multa sanatate viitoarei noastre mamici. Sa dea DD sa nasti o fetita sanatoasa, papacioasa si frumoasa, care sa te umple de mandrie si bucurie.



+29, Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Simonette
Asteptam vesti bune!

+29, Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

La multi ani Naty!!! Multa sanatate si tie si bebelinei tale si sa duci cu bine sarcina pana la capat si sa va bucurati pana la adanci batraneti ,tu si randunoiul tau de scumpica IULIA!!!

BURTICA
mami,tati si Alexia
Antonia



Nicol26+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata randunici, deja sunt cu cafeluta pe birou! Haideti ca va astept...

Simonette, multa bafta azi, te asteptam cu super vesti!

Pucca, Nicol,

http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata tuturor!

La multi ani, draga Naty! Asa cum tu ai mereu un cuvant de incurajare si lauda pentru fiecare dintre noi, tot asa ne-am strans si noi astazi sa-ti uram sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume! In curand o sa ai alaturi printesa mult dorita si o sa te simti cu adevarat implinita! Sa fiti sanatosi cu totii, sa vi se implineasca toate dorintele si sa va bucurati asa cum trebuie de micuta Iulia! David o saluta si el!!

Pupici!

Adriuta, felicitari pt ce ai ales pt bebe. Carutul il stiam. Cred ca ai facut o alegere excelenta. Leaganul insa... m-a dat gata!!! E extraordinar cate chestii poate face!!!

Ioana
35+ si David

burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

LA MULTI ANI NATY!!!!!!!!! ITI UREZ TOT BINELE DIN LUME, SA FII O MAMICA FERICITA, CU O FETITA SANATOASA TUN SI SA TI SE IMPLINEASCA ABSOLUT TOATE DORINTELE!!!!!!!!

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Asadar , buna diminetza randunici!!!

Iata ca dupa nu stiu cate zile,reusesc si eu sa mai intru de dimineta sa va citesc si sa va salut macar.

I-am facut o cafeluta cu lapte randunoiului,asa cum ii place lui,si cand m-am dus sa i-o duc la pat mi-a zis:"sper ca nu e cu lapte ca azi e vineri si tin post"....eteeee... si uitati voi la mine cum beau eu cafea acum de s-a mirat mirat si mama soacra cand m-a facut cu ceasca de cafea la calculator.

Si?..Naty ,bineinteles ca petrecem azi ,nu? . Astepti musafiri astazi?Ai grija sa nu te obosesti prea tare, da?

Adriuta - eu am botezat-o pe Alexuta la 41 zile de la nastere, dar nu are nimic nici daca o botezi mai tarziu. Eu am vrut sa o botez mai repede ca nu mai aveam rabdare sa nu o strig pe nume si mai venea si frigul daca mai stateam , si oricum trebuia botezata mai devreme sau mai tarziu..Oricum sunt persoane care boteaza mult mai tarziu, ba ca e post,ba ca sa treaca iarna, diverse motive..

Fac si eu galerie pt Simo -mami de Luca sa vina cu vesti bune ca mai sta cozonacelul la cuptor!!

Mussara WWOOWWWW CE BURTICA AI!!

Dau un send acum si revin..

BURTICA
mami,tati si Alexia
Antonia



Nicol26+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput