Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Am citit tot ca sa fiu la zi maine dimineatza si acum va doresc Noapte buna si fara insomnii!

mami de Luca si in 36s cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

AMR maxim 4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Alina, pai las-o mai usor cu efortul de-acu inainte, Doamne fereste de vreo nastere prematura... Eu nu mai fac aproape nimic in casa de la 12 sapt. Noroc cu rendunelul meu harnicut ca ma ajuta. Doar bag rufe la masina si le intind, de calcat rufe calc ce am nevoie si stand pe scaun, restul facem sesiune de calcat cu randunelul, imprumut fierul de la mama, ca sta langa mine si calcam amandoi... De gatit, gatim impreuna, iar curatenie, randunelul aspira, eu ma fatai cu mopul si sterg praful. De curatenie generala nici nu se pune problema, mi-a facut mama asta toamna si ... salut!
O s-o mai rog sa ma ajute inainte de Paste, daca poate, daca nu, nu.

Cristina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Buna seara fetelor!

Am fost la dr homeopat si am venit cu noutati. L-am intrebat pe om cum e cu lista aia lunga de interdictii in timpul tratamentului homeopat. Mi-a spus sa nu o iau asa in tragic si sa stau linistita.
Deci, nu menta sau mentol. Asta e de baza! Plus sa nu se manance nimic o ora (sau macar 30 minute) inainte si dupa luarea tratamentului homeopat.
Eu personal nu beau alcool, nu fumez si nu beau cafea - deci de astea am scapat oricum. L-am intrebat cum e insa cu cofeina pt ca mai beau si eu o cola, mai beau un ceai Lipton etc si mi-a spus ca e ok.

Naty,

Cred ca asta raspunde si la intrebarea: oare de ce a mers la tine tratamentul homeopat chiar daca nu ai respectat toate interdictiile acelea de pe net?

Iti multumesc mult pt PM-ul de ieri

Succes la vanatoare de apartament. Un bloc nou este super chiar daca astepti. La un apartament vechi e horror partea cu schimbatul tevilor, intalatiei electrice etc. Costa foarte mult si in plus greu se gasesc meseriasi macar acceptabili, caci de buni nici nu mai am pretentia - cred ca sunt toti la munca in strainatate. Plus, nerviiiiiii de simti ca-ti crapa capul, trebuie sa stai tot timpul dupa ei ... in fine, parerea mea este ca un ap intr-un bloc nou are avantaje nete.

Inca ceva. Sora unei colege este cu probleme, a fost internata si in spital etc. Si si-a obtinut concediul medical de la medicul de medicina muncii. N-ai putea sa-ti obtii medicalul de la medicul de medicina muncii, ca sa nu te mai complici cu amabila ta dr. de familie?

Cory,

Nu mai fi suparata ca nu se merita.
Din pacate aceste evaluari se fac mai mereu dupa criterii care nu au nimic de-a face cu performanta, profesionalismul, meritul. Teoretic, evaluarile repr. un instrument foarte important si din care se pot invata multe (in special cele de 360 gr) DAR ca in orice plan ... implementarea este cuiul lui Pepelea. Si asa ajung oameni foarte buni cu niste evaluari de toata jena.

Important este ca esti bine, ca vei avea un bb sanatos, iar profesional chiar nu conteaza tipa de la HR. In momentul in care ai atatea dosare acceptate ti se creaza o reputatie pe piata. Oamenii se intereseaza si afla la cine ar trebui sa vina, cine le va face un dosar bun. Asta conteaza!

ariel, sovi, olga, zoze cate un pupic special pt voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Randunici, si noapte buna, pe maine!

Cristina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ccris_ccris, mersi pt informatie...parca nu se manifesta chiar asa la mine...e mai mult intepeneala dacat furnicaturi, doar ligamentele de la degete ma dor, iar noapte mai rau decat ziua..

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

HAI ROXANICI!
Noapte buna, Cris_cris, iti raspund totusi ca Maalox sigur nu face rau la copil, insa mie uneia, care sunt campioana-randunica a arsurilor, nu mi-a facut nici un efect. Asta seara iar o luasem rau, am baut niste Sana si vad ca m-am mai calmat un pic dar la noapte parca vad ca iar ma trezesc cu senzatie de foc in gat si respiratie taiata...
Tocmai ce am primit mesaj de la o fosta colega, tot medic, ca a nascut o fetita sanatoasa si frumoasa. Am inceput si am terminat ziua cu vesti bune, serios. Ea a nascut la Elias, o sa vorbesc zilele urmatoare sa o intreb mai multe detalii, pt fetele interesate si ingrijorate.
Imi descarc Ratatouille, in fine m-a invatat randunoiul cum se face, maine ma delectez cu el, stiu cronicile, sunt sigura ca-mi va placea.
Gudinde, ai perfecta dreptate. Niciodata nu stii peste ce dai intr-un apartament vechi si oricum ai santier la inceput, asa vine de-a gata (ca ma intreba Marina-vine cu mobilier de baie si bucatarie noi) iar ca pret, am vazut in zona la blocuri vechi preturi asemanatoare fara nimic din aceste facilitati, nu mai vorbesc de siguranta anti-seismica, care e complet altfel gandita acum. Scapi de multi nervi, ba poate mai si economisesti. Asa ca, desi nu putem spera ca ne vom muta mai devreme de 2 ani si va fi destul de greu cu bebitza mica, merita asteptarea.
Va zic noapte buna desi nici vorba sa-mi fie somn, dar poate la TV ma apuca. Randunoiul doarme dus, chiar parca as ramane pe canapea in sufragerie ca azi-noapte l-am chinuit rau cu frichineala mea de mi-a spus ca e zombi (saracul, pana acum a tacut malc dar azi-noapte mi-a fost atat de rau de la arsuri ca ma enervam eu pe mine insami de atata foiala si oftat)

naty 29+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Da, Naty, sa o intrebi cum a fost la spital, sa-i traiasca fetita si recuperare rapida!

Ccris, pai si eu astept sa se faca 28 de sapt sa fac analizele si apoi sa ma duc la Tutu cu ele.

Eu ma retrag, am fost cam iritata/nervoasa acum pe seara, Vlad m-a obosit, are un stil de joaca... mai mult tipa... si am stat numai cu gura pe el...plus ca mereu il apuca 11 jum pana adoarme si ma streseaza ca se culca prea tarziu si e agitat noaptea. Ieri noapte am dormit cred 3 ore legate si m-am trezit la 5 jum sa plec la servici, s-a trezit de nu stiu cate ori, visa, se mataia ...
Mda...

Va pupic si ne vedem dimineata la o gura de laptic.

Oana 26+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

De acum stau eu sa pazesc crenguta!!!!
Nu am deloc somn
Tocmai m-am uitat la "Nasul", si a avut-o pe Laura Andresan ca invitata...am ramas ...ce problema are.....

_
Mamica de Bianca-4 ani.. si acum de 2
Alexandra Ioana
Alina 28+
Bebe2
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

V-am ajuns din urmaaaaa!

Maine sper sa nu va mai ratez

Am citit tot, nu raspund la fiecare in parte caci va dati seama ce e in capul meu la aceasta ora..va spun doar inca o data ca ma bucur enorm defaptul ca v-a placut filmul si ca se afla pe prima pagina,Zoze...sunt asa incantata ca am participat cu ceva la odiseea noastra pe toate in parte.

Roxanici
curaj si te asteptam cu vesti !

Naty, sunt pro bucatarie separata si ai gasit singura raspunsul. Din proprie experienta, inainte sa ne construim casa am avut ambele variante, iar acum, la casa mea am bucatarie separata de 15m².

Cory, pt. razboiul castigat pt. notarea ta. Cat despre experta in razboiului conjugal, sunt si ma mai fac...mai ales ca vad ca da rezultate...strange masa, suna sa anuntze intarzierile...de maini in buzunar...nici urma! Sunt incantata ca face eforturi ca sa nu ma mai enervez...mai ales ca ne asteapta zile stresante pana in toamna.

Va pupez inca o data pe toaate...noapte buna!
A Ariel, alte filme nu mai am si cred ca filmul il poti descarca de pe orice site de descarcare de filme...sau Emule.

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna mamici...am prins loc liber la tastatura,puiul deja sforaie iar eu nu pot sa dorm..sper sa nu ma ia raceala ,ma doare un pic capul si parca imi ard ochii...
am fost la dr ,a fost totul bine,control n-am mai facut,ca doar sapt trecuta m-a suit pe masa...am vb si cu d-na dr de prenatal si fost de acord sa intru dupa 29 ian,29sapt...iuppiii..mi s-a luat o piatra dupa inima...o sa merg peste 2 sapt la control si cu rez de la anticorpi...
elara-mercic pt urari...
lyvy-felicitari pt ca ai ajuns cu cititul la zi si ma bucur ca ne dai numai vesti bune
ariel-nici eu n-am prea inteles mare lucru cum se calculeaza,dar o sa aflam la momentul potrivit ce si cum...
numeioana,simo27-capul sus si aveti incredere in dd si o sa vedeti ca o sa fie bine...asa si eu azi cand am fost la dr am deschis sub. depre nastere...am intrebat cum se procedeaza in cazul meu,cu cerclaj...dc se naste normal sa cezariana iar d-na mi-a zis ca se naste deobicei normal,depinde de greutatea lui bebe...firul se scoate cu cateva zile max 1 sapt inainte de termen...si apoi i-am zis ca deja m-au apucat ggijile ...dr a zis sa stau linistita,sa nu ma gandesc ca o sa fie totul bine....trebuie sa avem incredere ca dd ne ajuta...
clabuc-sa-ti traiasca bebelina sanatoasa...
zoze-felicitari pt achizitii...ai facut ceva cump si in plus ai avut parte si un moment de relaxare...ma alatur si eu galeriei-roxi roxi

urez si eu noapte buna mamicilor care au plecat la somnic....
declar si eu mici dureri de burtica,in zona ovarelor atunci cand ma intorc dupa o parte pe alta,durere de spate cand stau mult in piciaore sau merg pe jos(atunci cand merg la dr ca e aproape de casa si in plus nu are puiul nici unde sa parcheze masina)...
va pupic si sper sa nu mai fie insomniace astaseara...hai fugutza la culcare...sper sa adorm si eu..


ramo26+ 28 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput