Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Naty, ala rosu are 9,9 kg...Mie nu mi se pare mult, al lui Luca avea 15 kg si m-am descurcat, cam greutz dar si-a facut treaba! Asta e cu 5 kg mai usort...e ceva nu? Celalalt mi se pare ca era pana-n 8 kg!

mami de Luca si in 36s cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

AMR maxim 4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Naty, am gasit...primul carucior are 7,5 kg!!! Ce zici? Chiar usurel!

mami de Luca si in 36s cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

AMR maxim 4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Mamici, in febra cumparaturilor, ca de cateva capitole incoace! Abia astept sa intru si eu in oprenatal, sa dau iama in magazine. desi voi incerca sa ma abtin cat de cat, nu stiu daca voi reusi! Numai lucruri frumoase am vazut in linkurile pe care le-m vazut la voi!

Nici eu nu-mi voi lua cantar, nici landou, sper sa nu am nevoie muuulta vreme de sterilizator ;).

Eu incep sa ma ingrijorez din cauza durerilor de oase, ma mai vaitam eu de ele... Sper sa ma intalnesc repede cu medicul meu, sa ma linisteasca iarasi (ca si data trecuta). Merg ca o rata dupa ce ma ridic din pat sau de pe scaun :(.

O zi buna, la Brasov ninge si zapada este deja de 5-10 cm. Adica vine iar iarna??

Nicoleta 27+ si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Zoze, am vazut si caruciorul tau, nu stiam site-ul, arata f bine, pretul mi se pare f bun dar nici la el n-am deslusit greutatea...
Clau, da, vrem casuta mai mare. Am mai zis ca de superstitie nu dezvalui mai multe pana nu semnam contractul dar pot spune ca e vorba de un bloc nou, in stadiu doar de proiect acum, nici fundatia nu e sapata, doar planurile sunt gata, are autorizatie si terenul e imprejmuit, deci oricum mai dureaza minim 2 ani pana la mutare...Acu,n-o fi foc sa cresti un copil pana la 2 ani in 2 camere, chiar f inghesuite, doar altii cresc la garsoniera dar e reconfortant sa stii ca ai in fata ceva mai bun in viitor. Asa ca am studiat apartamentele, sunt mai multe variante care ne atrag, cu o singura mare rezerva si vroiam sa va intreb: sta vreuna din voi in apartament in stil "nou", cu living si bucataria la un loc? Nu agream nici unul ideea, o hota nu face fata mirosurilor la gatit, etc. Pe de alta parte, apartamentele proiectate cu bucataria inclusa sunt cele mai spatioase si bine impartite. Aveti vreun sfat/parere?

naty 29+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

De doua perechi de nashi ce zici, Simonette? Si aia de cununie, si varianta cu nepoata...


Naty si Mihutz, v-am cetit!

La Iashi e frumushel...un soare cu dinti! Cum e si ziua de salar mi se pare ca straluceste si mai tare...Azi luam primele hainutze pentru trusoul lui Alex.




Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin (chiriashu')
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

"Nu il inveti pe copil ce stii, ci il inveti ce esti." (Eusebiu Munteanu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Va dau un sfat, nu luati pompa de san sau sterilizator din farmacii...sunt mai scumpe! Incercati pe natr sau in alta parte...





mami de Luca si in 36s cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

AMR maxim 4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriio spune:

Buna dimineata Mamici-Randunici!
Sper ca va mai amintiti de mine ca am mai aparut si eu pe crenguta de cateva ori. Recunosc ca si u am devenit dependenta de DC si, mai ales, de frumoasa noastra odisee, pe care deja o percep ca pe o adevarata familie.
Citesc zilnic ceea ce scrieti dar nu prea ma incumet sa scriu si eu. Rusine sa imi fie. Sunt la curent cu toate problemele si bucuriile voastre si ma rog pentru fiecare dintre voi ca totul sa fie bine pana la capat.
Eu sunt la primul bebe si nu stiu ce m-as fi facut fara discutiile de aici, fara sfaturile pe care cu atata generozitate le dati.

Raportez si eu pana acuma destule contractii dureroase si nedureroase (pe care le tinem in frau cu Gynipral si No-spa), raportez 9 kg in plus , din care 5 numai in ultima luna. Ca tot nu m-am incumetat sa scriu pana acuma, am facut si eu masuratorile la burtica si avem 87 cm in jurul buricului si 90 sub buric.
Laptic nu am inceput inca sa producem , vergeturile si-au facut aparitia discret pe sub ambii sani si eu sper sa ramana inca numai acolo, dar nu se stie.
Lucrusoare pentru bebe mic inca nu am cumparat, dar astept sa intru in prenatal si atunci sa te tii...
VA pup pe toate si sper sa revin si eu cu cateva mesaje cat mai des pe crenguta, pentru ca de citit sigur o sa citesc fiecare cuvintel.


Floriio in 26+ cu RADU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

De ex acest sterilizator cu 122ron...zicea cineva ca l-a gasit cu 180 parca!http://www.bestkids.ro/ps-39-6-sistem-complet-sterilizare.aspx

Si pompa astahttp://www.bestkids.ro/ps-32-6-pompa-de-san-fiziologica-sure-safe.aspx
am gasit-o eu dimineatza la farmacie cu 250ron

Iar astahttp://www.bestkids.ro/ps-21-6-pompa-pentru-san.aspx e una din cele pe care le am eu si urmatoarea e cealalta
http://www.bestkids.ro/ps-36-6-pompa-san-tip-seringa.aspx

mami de Luca si in 36s cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

AMR maxim 4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Despre cantar: este necesar un cantar in casa pana pe la 1 an...Eu am studiat atent oferta pe piata. Sunt f scumpe asa ca pediatra mi-a zis sa iau varianta cea mai putin costisitoare: cantarul de la balanta Sibiu. Ma impac grozav cu el si chiar e cel mai ieftin de pe piata. E omologat, e ok...special pt copii. Si e doar 1 mil...

Roxana 36 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Neata, randunici,
Da harnicute mai sunteti...
Va multumesc pentru primire, am rezolvat si cu semnatura pana la urma, nu stiam cum sa introduc semnele de gravi si fetita, da am reusit.
Iacata datele mele pentru listutza voastra:
DN:08.01.1978; UM:21.07.2008; DPN:26.04.2008.
Apropo de contractii si mie mi se intareste burtica destul de des, dar nu l-am intrebat nimic pe doctor fiindca nu ma doare nimic si citisem despre contractiile B-H pe net. No-spa iau daca ma dor ligamentele prea tare sau am vreo senzatie de disconfort in zona abdominala, dr. a zis la nevoie.
Cat despre carucioare si alte chestiutze pt. bb, nu ma grabesc deocamdata sa iau, din superstitie... Burtici mai mari, voi cand ati inceput febra cumparaturilor, la cate sapt.?


Cristina 26+

Mergi la inceput